Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: kompletny SWAP TURBO-KOMPRESOR do TT 515km i 550nm

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    kompletny SWAP TURBO-KOMPRESOR do TT 515km i 550nm

    Niestety albo stety przyszedł ten czas aby pożegnać się z 1.8t w mojej TT.
    Pragnienia mocy są coraz większe a możliwości silnika coraz mniejsze.
    Jak pewnie większość z Was wie setup to turbo-kompresor aby elastyczność tego małego silnika pomimo dużej turbiny była zadowalająca.
    Potencjał setupu to jakieś 600km lecz ja więcej nie chce robić z tego silnika z racji iż w nowym sezonie chcę zbudować nową jednostkę na bazie silnika r32 T.
    Graty jakie są w tym setupie to:

    Sprzęgło dwutarczowe CM 725 - 1440$
    Turbo EFR7670 - 2050$
    Tłoki Wiseco -530$
    Korbowody integrated ze smarowaniem sworzni + arp2000 - 500$
    Panewki Calico acl, główne acl -140$
    Zestaw zaworów supertech +1mm -530$
    Zestaw sprężynek talerzyków supertech -480$
    Sruby ARP: głowicy, podpór wału, koła zamachowego, rozrządu -364$
    2x podkładki diamentowe pod koło zamachowe i kółko rozrządu -90$
    zestaw rozrządu IE z regulowanym kołem i kevlarowym paskiem rozrządu -290$
    kolektor wydechowy kinetic T3 -450$
    Kolektor dolotowy SEM - 700$
    przekładka termiczna pod kolektor dolotowy-70$
    cieńsza uszelka głowicy cometic -100$
    fmic PTE do 600HP -400$
    Fluidampr- 420$
    Te rzeczy były ściągane z Różnych kontynentów i ceny nie zawierają kosztów wysyłki które też musiałem ponieść. Po zsumowaniu i przeliczeniu na złotówki wychodzi przeszło 35 tys.
    Ponadto:
    Skrzynia biegów złożona na nowo z wypełnianiem wałków , obspawaniem niektórych elementów , wszystkie nowe łożyska i uszczelniacze i delikatnie wydłużone przełożenie główne (2bieg-110km/h 4 bieg 220+km/h 6 bieg 350+km/h) - 3 tys zł + koszt 2 skrzyń dawców
    Fmic 600x240x75(przeróbka), podwójne orurowanie (turbo i kompresor) + układ dolotowy z zaworem sterującym -3,5 tys zł
    Kompresor AMG z c32 -2.5 tys zł
    wtryskiwacze od porsche - 1 tys zł
    bosch 044+ zbiorniczek pod maską -1tys zł
    nowa przepływka rs4 , nowa sonda egt bam- 1tys zł
    napinacz vvt+ nowe szklanki Ina - 1 tys zł
    ecu master 3 ( sterowanie kompresora ) -600zł
    cewki 2.0 tfsi 400zł
    nowe świece bosch od rs2 (mają teraz z 500km) -260zł
    Cała reszta uszczelek silnika i simmeringów - 400zł
    Dp 3 cale -700zł
    wszystkie rurki forga od wody dedykowane do TT 225km + markowe cybanty z kwasówki - 1.5 tys zł
    pompa wspomagania elektrohydrauliczna (posiadam druga nowa na zapas) -500zł
    Nowa sonda szerokopasmowa BAM -350zł
    Wałki adr- 300zł
    nowa pompa oleju aso-500zł
    Za obróbki dołu silnika typu polerowanie wału, prostowanie, wyważanie ,spasowanie panewek, planowanie bloku, głowicy , nowe prowadnice , rozwiert gniazd - 2 tys zł
    strojenie w CS z FS i LC to 2.5tys zl
    To są koszty które pamiętam i nie liczyłem tutaj mojej pracy aby to poskładać, wypolerować i złożyć jak najlepiej.
    Myślę że o wielu rzeczach zapomniałem i łączna kwota na pewno przekroczyła 60 tys zł kosztów BEZ mojej pracy której włożyłem na prawdę sporo.


    Cena jaka mnie interesuje na dzień dzisiejszy to : 40 000zł

    W ramach tej kwoty jest Cały swap mojego silnika i wszystko co niezbędne aby mój setup jeździł w czyjejś TT lub s3 lub czymś podobnym.
    Demontaż wszystkiego. Przegląd silnika polegający na rozebraniu jego niektórych elementów, przejrzeniu i jeśli zaistnieje taka potrzeba to wymianie zużytych elementów (brak oznak) i włożeniu grubszej uszczelki silnika ( obecnie stopień sprężania jest 8.9 ale kiedyś nie planowałem dmuchać 2+ bar i dlatego warto go odprężyć na 8.5).
    Złożenie wszystkiego co kupy.
    Montaż w czyimś aucie także jest w cenie. Co do wydechu to dla konkretnie zainteresowanego mogę wyspawać jakiś prosty 3 calowy układ wydechowy w cenie.

    Podsumowując w cenie którą podałem wyżej jest kompletny tuning auta na taką moc jaką uzyskałem. Setup ma większy potencjał i jak ktoś ma chęć to po włożeniu większych wtrysków i customowych wałków rozrządu można wykorzystać potencjał który drzemie w tym silniku.
    Silnik jeżdżony zawsze na oleju motul 300v który jest zmieniany co 5 tys. Kiedyś 5w40 a teraz 15w50 oczywiście 300v. Jakieś 300km temu zalany na nowo.
    Przebieg silnika to 30-35tys. Przez ten przebieg nigdy nie miałem awarii silnika. Podczas zmiany osprzętu zaglądałem profilaktycznie do niektórych elementów. Wszystko w idealnym stanie. Teraz mogę zrobić rewizję nawet przy kupującym i sprawa jest do ustalenia.

    Cały setup jest w mojej TT i wszystko sprawne , jeżdżące. Preferuję sprzedaż jesienią lecz wystawiam już teraz gdyż kwota nie jest mała i wszystko jest w aucie dlatego można sprawdzić jak to jedzie.
    Jeśli ktoś by chciał już kupić teraz to zapraszam lecz wtedy nie będzie możliwości negocjacji z racji iż chciałbym cały ten sezon śmigać tym setupem.

    wykres:
    fotki całego swapu:

    Być może jestem wstanie odkupić czyjeś seryjne części i wtedy cena za taki tuning na 500+ może wyjśc poniżej 40 tys co jest kwotą nie realną jeśli będziemy budować setup od zera i kupować takie części i płacić za robociznę. Ponadto można się cieszyć unikatowym setupem turbo-kompresor gdzie drugiego takiego w pl nie będzie a myślę że takiego połączenia na świecie też ciężko będzie znaleźć.
    Także oferuję serwis tego mojego wynalazku gdyż sam go budowałem i nikt tak nie zna tego setupu jak ja.
    Posiadam bardzo obszerną dokumentację w postaci kilkuset fotek co jak powstawało i jak wygląda w środku. Myślę ,że sporo można doczytać w moim temacie o TT .
    Kontakt to pw i zapraszam tylko poważnie zainteresowanych gdyż osoby które chcą się tylko przejechać mogą się rozczarować

  2. #2
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Uważam, że cena jest super. Spróbuj kupić auto 500+
    Baza z hamulcami 25+40 i robi się kiler duuużo poniżej stówy. A zdziwione miny właścicieli nowych furmanek gratis.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    dolny śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    34
    projekt ciekawy...ale....z taką moca to już wydumka.Właściciel ją zna.Kupujący nie koniecznie.Wiem coś o tym. Ktoś tu wspomniał 25+40.... to już blisko budżetu na seryjnego zapierdalacza.
    P.S. może się starzeje.

  4. #4
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez vwcorjacek Zobacz posta
    projekt ciekawy...ale....z taką moca to już wydumka.Właściciel ją zna.Kupujący nie koniecznie.Wiem coś o tym. Ktoś tu wspomniał 25+40.... to już blisko budżetu na seryjnego zapierdalacza.
    P.S. może się starzeje.
    Pokaż mi auto za 65 tyś z mocą 500KM+, seryjne?

  5. #5
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Coś prawdy w tym jest,po takich modyfikacjach to musi
    tyle kosztować.

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cena nie jest niska ale przy tym ile ja w to wlozylem jest na prawde nie duza. Mojej pracy nie policzylem a bylo wiele testow kombinacji. Przeciez najpierw byl inny kompresor i nie od razu to dzialalo jak trzeba.
    Teraz podane jest to na tacy. Oferuje takze support tego setupu jesli ktos bedzie zainteresowany. Poza tym wbrew pozorom ten uklad nie jest bardzo skomplikowany. Ma tylko 2x tyle rurek co trzeba ale uklad jest maxymalnie prosty.
    za 65 tys nie kupi nic rownie szybkiego i wygladajacego bo chyba nie bedziemy porownywqc takiego auta to jakiejs wybebeszonej hondy...

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez vwcorjacek Zobacz posta
    projekt ciekawy...ale....z taką moca to już wydumka.Właściciel ją zna.Kupujący nie koniecznie.Wiem coś o tym. Ktoś tu wspomniał 25+40.... to już blisko budżetu na seryjnego zapierdalacza.
    P.S. może się starzeje.
    I
    Seryjny 500hp+ zapierdalacz za 65tyś?? zł chmm bardzo ciekawe, gdzie takie widziałeś?
    Zaawansowanie techniczne tego projektu i serwis przez zwykły warsztat to faktycznie jest problem, ale przecież sprzedający zapewnia pełen support po sprzedaży, więc spory plus.
    Projekt dopracowywany latami, było sporo bolączek ale zostały wyeliminowane, a jeżeli się jeszcze pojawią pewnie zostaną poprawione, dla tego w ciągłym użytku, to też spory plus.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dla mnie oferta atrakcyjna jeżeli da się zrobić na tym przebieg 20-30k. Compoty brały za coś podobnego 60k.



    btw.: Paweł testowałeś coś, czy odgradzanie komory silnika od stożka (tworząc grodź) zasysającego powietrze z każdej strony coś zmienia w termice znacząco/nieznacząco?
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 18-04-2017 o 14:40

  9. #9
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Nie oszukujmy się za 60-70 to sobie można najwyżej kupić jakąś spaloną popielinę, która kiedys była seryjne 500+
    Obecnie wisi galardo za 78k, które prezentuje się zacnie jako mała popielinka i faktycznie rasowy killer w czystej postaci


  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Dla mnie oferta atrakcyjna jeżeli da się zrobić na tym przebieg 20-30k. Compoty brały za coś podobnego 60k.



    btw.: Paweł testowałeś coś, czy odgradzanie komory silnika od stożka (tworząc grodź) zasysającego powietrze z każdej strony coś zmienia w termice znacząco/nieznacząco?
    Turbo z kolektorem ma mniejszy przebieg. Rozrzad i niektore elementy wymienialem w trakcie eksploatacji setupu.
    Po 2 albo 3 sezonach zmienialem turbo , sruby na podporach i zagladalem do panewek. Silnik wygladal jakby mial 300km nalotu a nie 20 tys. Kompresje mierzylem w tamtym roku i byla idealnie po 11.8 na wszystkich.
    mysle ze jak ktos bedzie dbal podobnie jak ja to 30 tys to pikus dla takiego setupu poniewaz ja juz tyle zrobilem.
    Przeglady sa potrzebne bo tak samo kompotowe erki maja interwaly co kilka tys.
    Kompresor jest od seryjnego silnika i jego zywotnosc jest bardzo duza a biorac pod uwage ze on tylko napedza turbo to raczej dozywotnia.
    Silnik jest na nowej hydraulice i rozrzad jest kewlarowy dlatego poza wymianami oleju co 5 tys nie jest upierdliwy.
    Mozna go zalac zwyklym olejem i zmieniac co 10 tys ale koszty oleju w porownaniu do calosci sa niewielkie dlatego jak kogos stac na 500km to chyba na olej tez.

    Spalanie wiem ze to bzdura ale przy normalnej jezdzie mniejsze niz seria ale nie po to wyjezdzam tt by bawic sie w jazde o kropelce



    Stozek nie jest osloniety bo ma doprowadzenie zimnego powietrza fi 90mm dlatego raczej tyrbo dostaje zimne powietrze. Za zimne powietrze odpowiada tez drugi duzy ic ktory chlodzi powietrze idace na turbo dlatego dolot i kolektor jest zawsze zimny

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    dolny śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    34
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#xtor=SEC-8
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-r...-ID6yQXSb.html
    nie chce mi sie dalej szukać. Dwa przykłady z brzegu. co prawda rs6 lekko ponad budżet. Swapując silnik trzeba jeszcze pamietac o hamulcu zawiasie i paru innych sprawach,ale to przecież nic nie kosztuje
    Żeby nie było ze sie przypierdalam.Mam troche do czynienia z wydumkami,zdaje sobie sprawę ile kosztuje zbudowanie czegoś od podstaw ale wiem też że jeżeli nie kupisz tego z osobą która to budowała to będzie wielki problem z byle czym.
    Ostatnio edytowane przez vwcorjacek ; 18-04-2017 o 18:16

  12. #12
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez vwcorjacek Zobacz posta
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#xtor=SEC-8
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-r...-ID6yQXSb.html
    nie chce mi sie dalej szukać. Dwa przykłady z brzegu. co prawda rs6 lekko ponad budżet. Swapując silnik trzeba jeszcze pamietac o hamulcu zawiasie i paru innych sprawach,ale to przecież nic nie kosztuje
    Żeby nie było ze sie przypierdalam.Mam troche do czynienia z wydumkami,zdaje sobie sprawę ile kosztuje zbudowanie czegoś od podstaw ale wiem też że jeżeli nie kupisz tego z osobą która to budowała to będzie wielki problem z byle czym.

    Ogólnie to jest na tyle . Tylko co dostajesz za te pieniądze? Kloca , którego objeżdża auto , które ma mniejszą moc. Do tego koszty utrzymania takiego S czy RS są kosmiczne. Wiem, bo sam jeżdżę takimi wydumkami. Ewentualnie może znajdziesz stare E39 M5, ale to na granicy budżetu. Pawła setup robi z takiej RS-y, a tym bardziej S-y wiatrak. I nie mówię tutaj jako największy fan Pawła, bo widziałem pare razy ile miał problemów, ale po tym czasie je wyeliminował.

    Teraz zacznij modzić takie RS6, chcesz by jechało jak 500 czy 600KM TT, musisz wsadzić worek kasy. Tutaj nie ma co udowadniać, bo każdy z nas ma racje w zależności przez jaki pryzmat na to patrzymy.




    i TO BYŁ

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez vwcorjacek Zobacz posta
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-s...tml#xtor=SEC-8
    https://www.otomoto.pl/oferta/audi-r...-ID6yQXSb.html
    nie chce mi sie dalej szukać. Dwa przykłady z brzegu. co prawda rs6 lekko ponad budżet. Swapując silnik trzeba jeszcze pamietac o hamulcu zawiasie i paru innych sprawach,ale to przecież nic nie kosztuje
    Żeby nie było ze sie przypierdalam.Mam troche do czynienia z wydumkami,zdaje sobie sprawę ile kosztuje zbudowanie czegoś od podstaw ale wiem też że jeżeli nie kupisz tego z osobą która to budowała to będzie wielki problem z byle czym.
    No niestety żadne z tych aut nie jest popierdalaczem, to szybkie dupowozy, a kupno ich to dopiero ryzyko, ja bał bym się 3 letniego rs6 o 13letnim nie wspomnę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    dolny śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    34
    Nie, nie jest na tyle... jest jeszcze kilka mercedesów,ale jakoś fanem marki nie jestem wiec nie wklejałem.zadbaną rs6 sprzedasz zawsze, a wydumke w TT raczej bedzie ciężko.Tuning nigdy nie był opłacalny.
    Zyczę szybkiej sprzedaży,i zadowolenia obu stron transakcji.szczerze, bez żadnej szydery.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Koszty utrzymania rs6 a mojego setupu to chyba troche inna liga. Osiagi tez troszke inne i to zupelnie inne auta. Jeden chce miec kombi inny mala zwinna tt ktora bedzie dosyc szybka. Za 3zl setupu nie oddam bo wiem ile w to pracy wlozylem. Potem pewnie wrzuce jakies fotki jak wyglada to wyczyszczone. Poza tym wystawiam juz teraz aby trafic na osobe ktora chce miec unikatowe tt i ma odpowiednie fundusze. Generalnie to planuje jeździć do końca roku. Też nie jest tak że od razu te fundusze musze przeznaczac na nowy projekt bo raczej chce to zrobic niezależnie. Dlatego nie mam dużego ciśnienia aby schodzic z ceny.
    Gram w otwarte karty i wystawiam juz teraz gdy jest to wszystko w aucie. Ponadto wszystko moge otworzyc przy kims bez tajemnic. Wiec nikt nie kupuje kota w worku a kupno dlubanego tt czy evo czy innego bolida zawsze wiaze sie z ryzykiem czy tam sie cos nie knoci i dlatego ktoś sie pozbywa.

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Kupię kompletny swap na k04-023
    Przez c0nn3ct w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 11:10
  2. Kupię kompletny swap na k04-023
    Przez c0nn3ct w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •