Niestety albo stety przyszedł ten czas aby pożegnać się z 1.8t w mojej TT.
Pragnienia mocy są coraz większe a możliwości silnika coraz mniejsze.
Jak pewnie większość z Was wie setup to turbo-kompresor aby elastyczność tego małego silnika pomimo dużej turbiny była zadowalająca.
Potencjał setupu to jakieś 600km lecz ja więcej nie chce robić z tego silnika z racji iż w nowym sezonie chcę zbudować nową jednostkę na bazie silnika r32 T.
Graty jakie są w tym setupie to:

Sprzęgło dwutarczowe CM 725 - 1440$
Turbo EFR7670 - 2050$
Tłoki Wiseco -530$
Korbowody integrated ze smarowaniem sworzni + arp2000 - 500$
Panewki Calico acl, główne acl -140$
Zestaw zaworów supertech +1mm -530$
Zestaw sprężynek talerzyków supertech -480$
Sruby ARP: głowicy, podpór wału, koła zamachowego, rozrządu -364$
2x podkładki diamentowe pod koło zamachowe i kółko rozrządu -90$
zestaw rozrządu IE z regulowanym kołem i kevlarowym paskiem rozrządu -290$
kolektor wydechowy kinetic T3 -450$
Kolektor dolotowy SEM - 700$
przekładka termiczna pod kolektor dolotowy-70$
cieńsza uszelka głowicy cometic -100$
fmic PTE do 600HP -400$
Fluidampr- 420$
Te rzeczy były ściągane z Różnych kontynentów i ceny nie zawierają kosztów wysyłki które też musiałem ponieść. Po zsumowaniu i przeliczeniu na złotówki wychodzi przeszło 35 tys.
Ponadto:
Skrzynia biegów złożona na nowo z wypełnianiem wałków , obspawaniem niektórych elementów , wszystkie nowe łożyska i uszczelniacze i delikatnie wydłużone przełożenie główne (2bieg-110km/h 4 bieg 220+km/h 6 bieg 350+km/h) - 3 tys zł + koszt 2 skrzyń dawców
Fmic 600x240x75(przeróbka), podwójne orurowanie (turbo i kompresor) + układ dolotowy z zaworem sterującym -3,5 tys zł
Kompresor AMG z c32 -2.5 tys zł
wtryskiwacze od porsche - 1 tys zł
bosch 044+ zbiorniczek pod maską -1tys zł
nowa przepływka rs4 , nowa sonda egt bam- 1tys zł
napinacz vvt+ nowe szklanki Ina - 1 tys zł
ecu master 3 ( sterowanie kompresora ) -600zł
cewki 2.0 tfsi 400zł
nowe świece bosch od rs2 (mają teraz z 500km) -260zł
Cała reszta uszczelek silnika i simmeringów - 400zł
Dp 3 cale -700zł
wszystkie rurki forga od wody dedykowane do TT 225km + markowe cybanty z kwasówki - 1.5 tys zł
pompa wspomagania elektrohydrauliczna (posiadam druga nowa na zapas) -500zł
Nowa sonda szerokopasmowa BAM -350zł
Wałki adr- 300zł
nowa pompa oleju aso-500zł
Za obróbki dołu silnika typu polerowanie wału, prostowanie, wyważanie ,spasowanie panewek, planowanie bloku, głowicy , nowe prowadnice , rozwiert gniazd - 2 tys zł
strojenie w CS z FS i LC to 2.5tys zl
To są koszty które pamiętam i nie liczyłem tutaj mojej pracy aby to poskładać, wypolerować i złożyć jak najlepiej.
Myślę że o wielu rzeczach zapomniałem i łączna kwota na pewno przekroczyła 60 tys zł kosztów BEZ mojej pracy której włożyłem na prawdę sporo.


Cena jaka mnie interesuje na dzień dzisiejszy to : 40 000zł

W ramach tej kwoty jest Cały swap mojego silnika i wszystko co niezbędne aby mój setup jeździł w czyjejś TT lub s3 lub czymś podobnym.
Demontaż wszystkiego. Przegląd silnika polegający na rozebraniu jego niektórych elementów, przejrzeniu i jeśli zaistnieje taka potrzeba to wymianie zużytych elementów (brak oznak) i włożeniu grubszej uszczelki silnika ( obecnie stopień sprężania jest 8.9 ale kiedyś nie planowałem dmuchać 2+ bar i dlatego warto go odprężyć na 8.5).
Złożenie wszystkiego co kupy.
Montaż w czyimś aucie także jest w cenie. Co do wydechu to dla konkretnie zainteresowanego mogę wyspawać jakiś prosty 3 calowy układ wydechowy w cenie.

Podsumowując w cenie którą podałem wyżej jest kompletny tuning auta na taką moc jaką uzyskałem. Setup ma większy potencjał i jak ktoś ma chęć to po włożeniu większych wtrysków i customowych wałków rozrządu można wykorzystać potencjał który drzemie w tym silniku.
Silnik jeżdżony zawsze na oleju motul 300v który jest zmieniany co 5 tys. Kiedyś 5w40 a teraz 15w50 oczywiście 300v. Jakieś 300km temu zalany na nowo.
Przebieg silnika to 30-35tys. Przez ten przebieg nigdy nie miałem awarii silnika. Podczas zmiany osprzętu zaglądałem profilaktycznie do niektórych elementów. Wszystko w idealnym stanie. Teraz mogę zrobić rewizję nawet przy kupującym i sprawa jest do ustalenia.

Cały setup jest w mojej TT i wszystko sprawne , jeżdżące. Preferuję sprzedaż jesienią lecz wystawiam już teraz gdyż kwota nie jest mała i wszystko jest w aucie dlatego można sprawdzić jak to jedzie.
Jeśli ktoś by chciał już kupić teraz to zapraszam lecz wtedy nie będzie możliwości negocjacji z racji iż chciałbym cały ten sezon śmigać tym setupem.

wykres:
fotki całego swapu:

Być może jestem wstanie odkupić czyjeś seryjne części i wtedy cena za taki tuning na 500+ może wyjśc poniżej 40 tys co jest kwotą nie realną jeśli będziemy budować setup od zera i kupować takie części i płacić za robociznę. Ponadto można się cieszyć unikatowym setupem turbo-kompresor gdzie drugiego takiego w pl nie będzie a myślę że takiego połączenia na świecie też ciężko będzie znaleźć.
Także oferuję serwis tego mojego wynalazku gdyż sam go budowałem i nikt tak nie zna tego setupu jak ja.
Posiadam bardzo obszerną dokumentację w postaci kilkuset fotek co jak powstawało i jak wygląda w środku. Myślę ,że sporo można doczytać w moim temacie o TT .
Kontakt to pw i zapraszam tylko poważnie zainteresowanych gdyż osoby które chcą się tylko przejechać mogą się rozczarować