Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Arrinera - luźne rozmowy

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Czy ktoś z szanownych Obecnych Panów i Pań zainwestował w to dzieło techniki polskiej (czyt. maszynkę do wyciągania kasy od naiwnych inwestorów)?

    Jak niektórzy wiedzą, dziś odbyła się premiera drogowej wersji Arrinery Husarya. Na pierwszy rzut oka, wygląda pięknie i sam to przyznaję:


    http://www.wykop.pl/artykul/3684703/...strzepic-ryja/










  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Zdjęcia krążą po internecie. Fakt, trochę to idiotyczne, auto zapowiadane od kilku lat, a na targach takie klocki. Co nie zmienia faktu, że bryła sama w sobie mi się podoba.

  3. #3
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez Alexander Zobacz posta
    Czy ktoś z szanownych Obecnych Panów i Pań zainwestował w to dzieło techniki polskiej (czyt. maszynkę do wyciągania kasy od naiwnych inwestorów)?





    http://www.wykop.pl/artykul/3684703/...strzepic-ryja/









    Bardzo mocno kibicuję projektowi Arrinera. Mam nadzieje że będzie się można pochwalić kiedyś na świecie że to w Polce jest produkowane, wymyślone, skonstruowane. Wpadki jakieś najlepszym się zdarzają. Wiadomo że części mogą pochodzić od innych aut/producentów bo nikt koła nie będzie od nowa wymyślał. Jednak mnie to nie zraża. Może do Astona daleko ale każdy zaczynał od pierwszego kroku, projektu, rysunku itd. Trzymam kciuki za Arrinerę -"coco jumbo i do przodu".
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 13-04-2017 o 10:05

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    [OT w stosunku tematu zdjęć]
    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Bardzo mocno kibicuję projektowi Arrinera. Mam nadzieje że będzie się można pochwalić kiedyś na świecie że to w Polce jest produkowane, wymyślone, skonstruowane. Wpadki jakieś najlepszym się zdarzają. Wiadomo że części mogą pochodzić od innych aut/producentów bo nikt koła nie będzie od nowa wymyślał. Jednak mnie to nie zraża. Może do Astona daleko ale każdy zaczynał od pierwszego kroku, projektu, rysunku itd. Trzymam kciuki za Arrinerę -"coco jumbo i do przodu".

    Rozumiem entuzjazm związany z polskim super-samochodem ale:

    1. Cel stworzenia samochodu już dawno przestał być na 1 miejscu w działalności tej "firmy"...
    2. "Wpadki"?! To miał być samochód produkcyjny za worek pieniędzy, opracowywany przez lata a jest pseudo carbon oklejony folią, spasowanie elementów na poziomie lat 60-tych, performance na poziomie początku 90-tych.
    3. Arrinera (z Piotrem R. Frankowskim za kierownicą) brała udział w torowych "testach". Tzn pojechali na wyścigi, zapisując się do klasy aut GT3 od których dostali 20sek na okrążeniu. Golf CUP by ich objechał. Ale otrąbili sukces. Jeśli sukcesem jest objechanie Toyoty GT86 i zajęcie PRZEDOSTATNIEGO miejsca to fakt... "ponieśli sukces"
    4. Firma została wycofana z NewConnect przez GPW gdyż wpadła do grupy NCalert (lektura co to znaczy: http://www.newconnect.pl/?page=segme...nku_newconnect)
    5. W ogóle to są dwie firmy "Arrinera" o czym też sugeruje poczytać...
    6. Teraz otwierają sklepik z gadgetami żeby jeszcze więcej pieniędzy wyciągnąć od ludzi... a samochodu brak
    7. A tu kolejny mało konkretny "news" mający na celu podtrzymać zainteresowanie mediów, "inwestorów" i ludzi: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Arri...y-7510608.html

    Reasumując... wg mnie na chwile obecną jest to jedynie wydmuszka do wyciągania pieniędzy od inwestorów/darczyńców i PR'owe działania pozorujące... nic więcej.

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Alexander Zobacz posta
    [OT w stosunku tematu zdjęć]



    Rozumiem entuzjazm związany z polskim super-samochodem ale:

    1. Cel stworzenia samochodu już dawno przestał być na 1 miejscu w działalności tej "firmy"...
    2. "Wpadki"?! To miał być samochód produkcyjny za worek pieniędzy, opracowywany przez lata a jest pseudo carbon oklejony folią, spasowanie elementów na poziomie lat 60-tych, performance na poziomie początku 90-tych.
    3. Arrinera (z Piotrem R. Frankowskim za kierownicą) brała udział w torowych "testach". Tzn pojechali na wyścigi, zapisując się do klasy aut GT3 od których dostali 20sek na okrążeniu. Golf CUP by ich objechał. Ale otrąbili sukces. Jeśli sukcesem jest objechanie Toyoty GT86 i zajęcie PRZEDOSTATNIEGO miejsca to fakt... "ponieśli sukces"
    4. Firma została wycofana z NewConnect przez GPW gdyż wpadła do grupy NCalert (lektura co to znaczy: http://www.newconnect.pl/?page=segme...nku_newconnect)
    5. W ogóle to są dwie firmy "Arrinera" o czym też sugeruje poczytać...
    6. Teraz otwierają sklepik z gadgetami żeby jeszcze więcej pieniędzy wyciągnąć od ludzi... a samochodu brak
    7. A tu kolejny mało konkretny "news" mający na celu podtrzymać zainteresowanie mediów, "inwestorów" i ludzi: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Arri...y-7510608.html

    Reasumując... wg mnie na chwile obecną jest to jedynie wydmuszka do wyciągania pieniędzy od inwestorów/darczyńców i PR'owe działania pozorujące... nic więcej.
    I tu się w pełni zgadzam. Widziałem te auta 2 lata temu w Poznaniu. Wystawiałem się wtedy na targach i jeszcze przed otwarciem jeździli po placu, ale wow było tylko wyglądem, nawet nie dźwiękiem. Co do wykonania to lipton na całego.

  6. #6
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    I tu się w pełni zgadzam. Widziałem te auta 2 lata temu w Poznaniu. Wystawiałem się wtedy na targach i jeszcze przed otwarciem jeździli po placu, ale wow było tylko wyglądem, nawet nie dźwiękiem. Co do wykonania to lipton na całego.
    No cóż nie od razu zbudowano La Ferrari z tym że marka ma tradycję 70 letnią, inne te firmy też nie są na rynku od kilku lat. Musieli od czegoś zacząć. To jest taki projekt na większą skale niż wsadzenie większego turbo do silnika i do budy już zrobionej np. przez inżynierów Audi gdzie lata nauki itp. Trzeba podejść z dystansem do pierwszych takich modeli. Zawsze do czegoś można się przyczepić. Nie mniej kibicuję i trzymam kciuki że za 5 lat będzie do.jeb..ane auto klasą wykonania i osiągami porównywalne z R8, Astonami GT, Lambo - no może za dużo wymagam ale coś w pobliżu też będzie bardzo dobrze. A wiadomo przy każdym projekcie trzeba brać $$ - Aleksander chyba wiesz najlepiej - bankomat sam nie wyda - czapki, kubki, parasolki, zapałki, popielniczki co tam chcą niech sprzedają jak ktoś chce to kupić

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Z tym że to nie jest ich początek, ten projekt trwa już lata, tak więc wystawianie takiego niedorobionego auta na największych targach w kraju to porażka projektu. Nie rozumiem tego, ponieważ wystawiając tam auto z takimi bublami, musieli się przygotować na hejt i nie jest to dobry materiał na zarządzanie poprzez kryzys...

  8. #8
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Dawno temu, jak bylem na cabrio-club był chłopak, który jeździł wtedy (rok 2009-2010) nowym brązowym A5 2.0TFSI quattro cabrio.
    Co jakiś czas mówił coś, że pracuje nad projektem polskiego super samochodu, potem widziałem go w wywiadzie odnośnie Arrinery.

    Ja zawsze kibicuje wszystkim, którzy mają jakiś cel, którzy mają chęci i pomysł. Każdy z nas coś robi, czymś się zajmuje i wielokrotnie prawdopodobnie słyszał "Ehhh... ja to bym się z Tobą zamienił" - również wielokrotnie - słyszę od klientów komentarze typu "ooo... dla Pana pracownika to jest kilka kliknięć myszką, wprowadzenie danych do komputera i gotowe, a Pan chce za to TYLE PIENIĘDZY?". Niestety - najczęściej tylko z pozoru wygląda to tak kolorowo, a rzadko kiedy ludzie z zewnątrz mają świadomość ile pracy, zaangażowania i pieniędzy potrafi pochłonąć coś, co wygląda na niby..."nic". Oczywiście łatwo powiedzieć - "Lipa" - ale myślę, że warto na zimno zgłębić swoją świadomość pracy włożoną w projekt i zastanowić się przez chwile. Koszt projektu auta - oceniam na "set tysięcy", koszt wyprodukowania części z homologacją - ile razy więcej musi kosztować komplet lamp u producenta przy zamówieniu 50 kompletów, od lamp np.dla VW gdzie zamawiają 50.000kpl? Pracownicy - pensje, ZUSy, koszt wynajęcia hali, nawet koszt pokazania auta na Poznaniu to nie jest 100zł. Jako przedsiębiorca i pracodawca, posiadający tylko 16 pracowników, wiem jakie są koszty utrzymania, rozwijania i reklamowania firmy, a patrząc na Arrinere to myślę, na zimno -że nawet nie jestem w stanie oszacować przybliżonych kosztów takiego projektu.
    W każdym razie - JA trzymam kciuki, kibicuje.
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 13-04-2017 o 10:42
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Niech ktoś mi wytłumaczy jaki sens ma tworzenie takiego auta przez firmę z jedną teczką. No chyba, że to pomysł na życie podobny do tego jaki mieli np.twórcy kasku Skully. Pokazali parę obrazków, prototypów potem testy, targi zrobił się szum to zaczęli sprzedawać coś czego tak naprawdę nie było w ilościach do sprzedaży. Ale ludzie zamawiali płacili :P. No to chłopaki sprzedali trochę iluzji po czym firma upadła. Piszecie o Ferrari, Lambo itd. i słusznie bo tzw super auta mogą być budowane właśnie na zapleczu dużych koncernów motoryzacyjnych (przypomnę że Ferrari dźwignęło doopę dzięki Fiatowi) lub w manufakturach z dużym doświadczeniem i tradycjami w branży motoryzacyjnej. Niestety nasz rodzimy producent nie jest ani duży ani doświadczony - generalnie w świecie motoryzacji znaczy nic dlatego uważam, że ten nasz "cud" motoryzacji wyląduje na śmietniku historii jak tylko skończy się kasa
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Niestety z Arrinera będzie to samo co z rosyjskim odpowiednikiem:

    http://www.autostuff.pl/nowe/3027/ta...dy-marussia-b1

    Też kiedyś zachwalany, z większym budżetem.

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja też kibicuję każdemu kto robi coś samemu, ale wyznaję zasadę, jak robić to na 100%, a jak nie mam co pokazać to nie pokazuję, albo pokazuję jako concept, wtedy normalną rzeczą są niedoróbki, nawet w dużych koncernach.

Podobne wątki

  1. Wak box czy stożek? ''Rozmowy kontrolowane''
    Przez Quuuun w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-09-2016, 16:12
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. rozmowy w toku - auto czy kobieta?
    Przez M and V w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 17:23
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 16:40
  5. TT i Rozmowy w Toku... :)
    Przez M and V w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 12:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •