Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Downpipe

  1. #16
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    W samochodzie od kilku już lat mam dp, bez kata. W moim przypadku przy zostawieniu reszty cat-back standard, nie było głośniej, jeśli już to niezauważalnie.

    pozdro

  2. #17
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Kolega pytał konkretnie o opinie na temat dp, a wy stare chłopy jak dzieci w piaskownicy.
    Tak czy siak, w tak leciwym autku jak nasze TT katalizator nie pomaga, a wręcz przeciwnie. To jakby chodził non stop ze szmatą na gębie. Sama wymiana dp wiele nie zmieni, a co do hałasu o którym mowa, to powiem tylko tyle że to co dla jednych jest hałaśliwe dla drugich niekoniecznie. Sam twierdzę że mam głośne autko, a nasz czarodziej z Płońska twierdzi odwrotnie! Nawet jeśli będzie głośno, zawsze można wstawić dodatkową puszke i po problemie.

  3. #18
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    bolek... jakie seryjne dwa tłumiki? po wstawieniu pelnego dp.. zostaje tylko koncowy.
    MARUDA

  4. #19

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    77
    limbo! zależy jak sie zrobi ja miałem wywalone wszystko do pierwszego fabrycznego łaczenia,zostal tylko końcowy.Później wspawałem w środek sportowy

  5. #20
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Był już temat w którym mówilem o tym dp od niego. Z tego co wiem ktoś tam narzekał kiedyś na forum s3 na jego wydech. Ale do rzeczy ja mam od niego dp i nalatane juz dosyć dużo, kolega również ma od niego póki co lata i nic się z nim nie dzieje. Co do dźwięku jedynie co słyszę to bardziej turbo i to chyba tyle, pomijając aspekt, że po wywalaniu kata auto średnio odczuwalne lepiej jechalo bez programu.
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 11-04-2017 o 22:34

  6. #21
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Tylko zobaczcie , że limbo ma mk2 a reszta pisze o mk1. Jak wstawisz ten DP będzie minimalna różnica w dźwięku więc się nie zastanawiaj.

  7. #22
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Mój zakupiony gdzieś tam dowpipe był na standardowo długi taki jak miał bolek80 i limbo czyli montując go usunięty był kat i tłumik środkowy.

    Downpipe to downpipe, downpipe z katem to downpipe z katem itd.
    Trzeba nazywać rzeczy po imieniu bo można kupić gotowy zestaw który omija kata i tłumik środkowy i można robić na zamówienie różne kombinacje.

    Reasumując:

    Downpipe bez kata i tłumika środkowego = uciążliwe głośno przy wyższych obrotach (u mnie jazda powyżej 120 km/h to już brak przyjemności). Przy niskich prawie bez różnicy. Śmierdzi.

    Downpipe z tłumikiem środkowym bez kata = według bolka80 wystarczające tłumienie w przeciwieństwie do opcji poprzedniej. Zapewne dalej śmierdzi.

    Downpipe + kat + tłumik = niewielki wzrost głośności wydechu który na 100% nikomu nie będzie przeszkadzał.

    W grę wchodzą jeszcze aspekty typu grubość ścianki i rodzaj tłumika końcowego a z osiągami to wiadomo kiedy są najlepsze- kiedy jest przelot

    Sam się zastanawiam czy dołożyć tłumik który na pewno rozwiąże problem głośności czy dołożyć kata który rozwiąże problem smrodu i być może także głośności bo jednak zawsze coś tam od sobie tłumi...
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 12-04-2017 o 08:52

  8. #23
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Cytat Zamieszczone przez squirrelkuss Zobacz posta
    Mój zakupiony gdzieś tam dowpipe był na standardowo długi taki jak miał bolek80 i limbo czyli montując go usunięty był kat i tłumik środkowy.

    Downpipe to downpipe, downpipe z katem to downpipe z katem itd.
    Trzeba nazywać rzeczy po imieniu bo można kupić gotowy zestaw który omija kata i tłumik środkowy i można robić na zamówienie różne kombinacje.

    Reasumując:

    Downpipe bez kata i tłumika środkowego = uciążliwe głośno przy wyższych obrotach (u mnie jazda powyżej 120 km/h to już brak przyjemności). Przy niskich prawie bez różnicy. Śmierdzi.

    Downpipe z tłumikiem środkowym bez kata = według bolka80 wystarczające tłumienie w przeciwieństwie do opcji poprzedniej. Zapewne dalej śmierdzi.

    Downpipe + kat + tłumik = niewielki wzrost głośności wydechu który na 100% nikomu nie będzie przeszkadzał.

    W grę wchodzą jeszcze aspekty typu grubość ścianki i rodzaj tłumika końcowego a z osiągami to wiadomo kiedy są najlepsze- kiedy jest przelot

    Sam się zastanawiam czy dołożyć tłumik który na pewno rozwiąże problem głośności czy dołożyć kata który rozwiąże problem smrodu i być może także głośności bo jednak zawsze coś tam od sobie tłumi...
    Myślę, że to bardzo dobre podsumowanie tego całego tematu . W każdym razie dzięki wszystkim którzy wyrazili swoją opinie i wypowiadali się w tym wątku, DP zapewne kupię po świętach i wtedy podejmę decyzję czy kupić DP z katem czy bez.
    Pozdrawiam

  9. #24

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Witam
    Czy ma ktoś wymiary flanszy pod dp przy turbinie i mógłby je udostępnić.
    Czy apx ma dp montowany na trzy czy na cztery śruby?

  10. #25
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    1. katalizator wygłusza- i jesli ktos ma inne zdanie to polecam lekarza.
    Akurat stoję przed serwisem katalizatora w mojej A4 B8 i powiewiem szczerze, że ten komentarz mi przypomniał dlaczego jeszcze nie wywaliłem katalizatora pomimo licznych namowów tunerów.

Podobne wątki

  1. Downpipe
    Przez Wójto.WRA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 17:10
  2. Downpipe
    Przez michal86 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 06:27
  3. Downpipe
    Przez RoGaS w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 23:47
  4. Downpipe
    Przez RoGaS w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 10:03
  5. DOWNPIPE
    Przez ZUCZEK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •