Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 49

Wątek: TT troszkę "smutne",lecz zaczyna nabierać uśmiechu... by Jeta

  1. #16
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Widzę, że prace szybko postępują, oby tak dalej A co do radia, to nie zastanawiałeś się po prostu nad jego wymianą na inny model? Fakt, chorus daje dobrą jakość dźwieku, ale jest już dosyć leciwy. Wymiana potencjometru głośności będzie pewnie kosztowało koło 80-100 zł
    Ciągle się bije z myślami tak naprawdę co z tym faktem zrobić. Znalazłem namiary na fachowca za pośrednictwem forum,który nie dość,że naprawi potencjometr,to jeszcze zainstaluje wejście AUX i USB. Koszt takiej roboty na moim radiu wycenił na 250zł więc chyba jednak na tym poprzestanę natomiast jest to jak najbardziej temat dla mnie rozwojowy i jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem

    ps. Moje radio to Audi Concert,nie Chorus ale może właśnie rozważyć zamianę ?
    Ostatnio edytowane przez Jeta ; 13-04-2017 o 07:18

  2. #17
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Jeta Zobacz posta
    Ciągle się bije z myślami tak naprawdę co z tym faktem zrobić. Znalazłem namiary na fachowca za pośrednictwem forum,który nie dość,że naprawi potencjometr,to jeszcze zainstaluje wejście AUX i USB. Koszt takiej roboty na moim radiu wycenił na 250zł więc chyba jednak na tym poprzestanę natomiast jest to jak najbardziej temat dla mnie rozwojowy i jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem

    ps. Moje radio to Audi Concert,nie Chorus ale może właśnie rozważyć zamianę ?
    Wybacz, moja pomyłka

    Z kwestii wyboru radia to masz 3 drogi i ciężko mi tutaj jednoznacznie stwierdzić, która jest najlepsza:
    1. Przeróbka concerta, masz AUXa i USB, brak tylko CD i radio ogólnie troszkę staro wygląda
    2. Kupno chorusa, nowszy wygląd, tylko tutaj masz tylko CD i AUX (z tyłu po dołożeniu przejściówki)
    3. Inne radio z alledrogo

  3. #18
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Dla mnie to nie masz nad czym się zastanawiać. Przy takim rozwoju elektroniki bez sensu jest reanimować 20 letnie radio(co by Ci nie opowiadali o jego doskonałości - identyczną gadkę usłyszysz u wulkanizatora, gdy wciska nalewki). Z tych samych lat pochodzą np.telefon na kabel - używasz tego? Za 250 zł możesz kupić w sklepie z możliwością zwrotu, gdyby Ci nie pasowało radio z odczytem plików FLAC, czy WAV, bez CD, bo odczyt z pendraiva jest natychmiastowy i bez błędów. Na nośniku możesz stworzyć wielkie składanki swoich ulubionych nagrań z możliwością dodawania nowych i kasowania starych. O jakości to nawet nie wspominam, bo porównywaliśmy z kumplem w jego A6 Concerta z tanim Kenwoodem.

  4. #19
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119
    Masz na myśli concert II? Chorus jest chyba tylko na kasete? I jeszcze plus concert II to seryjny wygląd. Mi też od dłuższego czasu chodzi po głowie

  5. #20
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Dla mnie to nie masz nad czym się zastanawiać. Przy takim rozwoju elektroniki bez sensu jest reanimować 20 letnie radio(co by Ci nie opowiadali o jego doskonałości - identyczną gadkę usłyszysz u wulkanizatora, gdy wciska nalewki). Z tych samych lat pochodzą np.telefon na kabel - używasz tego? Za 250 zł możesz kupić w sklepie z możliwością zwrotu, gdyby Ci nie pasowało radio z odczytem plików FLAC, czy WAV, bez CD, bo odczyt z pendraiva jest natychmiastowy i bez błędów. Na nośniku możesz stworzyć wielkie składanki swoich ulubionych nagrań z możliwością dodawania nowych i kasowania starych. O jakości to nawet nie wspominam, bo porównywaliśmy z kumplem w jego A6 Concerta z tanim Kenwoodem.
    Zgadzam się z Tobą w pełni co do postępu techniki i nie będę podważał Twojego zdania co do jakości dźwięku w nowszych radiach. Napewno na plus przemawia też możliwość dokładniejszej regulacji poszczególnych tonów z poziomu radia, no i oczywiście designe. Nie mniej jednak,z racji tego,iż nie jestem audiofilem i posiadam przelotowy wydech,co w tej sytuacji ma duży wpływ na mój wybór,wolałbym zostać przy oryginale,dlatego rozważam opcje dołożenia portu USB do tego radia,które posiadam. Zakup nowego radia wiązałby się jeszcze z zakupem kostki ISO,ramki maskującej szpary do radia,przejściówek itp. a i tak w moim guście,fabryczne radio Audi (czy to Chorus,czy Concert, czy nawet symphony) dużo lepiej prezentuje się,niż pierwszy lepszy kenwood za 250zł tak jak wspominałeś. Tak czy siak,dziękuje za podpowiedź

    Cytat Zamieszczone przez wolkriss1797 Zobacz posta
    Masz na myśli concert II? Chorus jest chyba tylko na kasete? I jeszcze plus concert II to seryjny wygląd. Mi też od dłuższego czasu chodzi po głowie
    Dokładnie tak, Chorus niestety jest na kasetę,ale ma możliwość podłączenia zmieniarki fabrycznej Co do Concert II, też rozważam i bardzo by mi odpowiadało,fajnie by było gdyby ktoś tutaj zabrał głos w tej sprawie jeżeli chodzi o podłączenie,czy pasuje "plug and play" i czy jest możliwość podłączenia seryjnej zmieniarki.
    Ostatnio edytowane przez Jeta ; 14-04-2017 o 04:16

  6. #21
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Do Concerta II mozna podpiac fabryczna zmieniarke. wtedy sterowanie wyglada tak, ze nad klawiszami masz CD+ / CD- do przerzucania plyt:


    maxresdefault.jpg



    Na Twoim miejscu jednak dolozylbym albo usb, albo cyfrowa zmieniarke mp3. Dokladanie fabrycznej zmieniarki to juz jednak kiepski wybor moim zdaniem. Bedzie kosztowala swoje, bardzo czesto sie zdarza, ze nie czytaja plyt (blad CD ERROR) no i to zawsze tylko 6 plyt.

    Zmieniarka cyfrowa jest podpinana do radia (kupujesz ja z wlasciwa wtyczka) i cieszysz sie prawie nieograniczona iloscia utworow, a obslugujesz ja z pozycji radia tak, jakbys mial ori zmieniarke.. nic nie skacze, nic nie bryka, zero walajacych sie plyt w schowku.. Dodatkowo taka zmieniarka ma wejscie USB, wejscie na karte pamieci oraz jack 3.5, takze podlaczysz sobie telefon i muze mozesz ciagnac z internetu lub puscic muze z innego odtwarzacza.. same plusy!


    product778_big.jpg
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 14-04-2017 o 06:01

  7. #22
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    a co z tą zmieniarką,która jest obecnie podpięta z moim radiem ? rozumiem,że Concert II już jej nie obsłuży ? Jak ma się sprawa z podłączeniem,seryjne kostki będą pasowały P&P,czy potrzebne będą przejściówki ? Gdzieś kiedyś czytałem,że te radia pochodzące z A4 B6 i B7 wymagają odpowiednich kabli do modułów,bo ponoć często się zdarza,że po podłączeniu nie działa podświetlenie przycisków czy też nie włącza się automatycznie radio po wsadzeniu kluczyka do stacyjki,ale nie wiem ile w tym prawdy.

    Co do zmieniarki cyfrowej to jest to oczywiście jakaś alternatywa aczkolwiek jakby to tak podsumować: zakup radia Concert II (od 200 do nawet 500zł w zależności od stanu i loterii) + zmieniarka cyfrowa (też koszt ok 200zł) to budzi trochę kontrowersje

  8. #23
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ale przeciez cyfrowa mp3 mozesz podpiac do swojego radia..

    Ps. Myslalem ze nie masz zmieniarki wcale.. Musisz porownac kosc ktora idzie od zmieniarki do Twojego radia, jesli jest taka sama jak wejscie kosci zmienoarki w ConcercieII to powinno hulac.

  9. #24
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Ale przeciez cyfrowa mp3 mozesz podpiac do swojego radia..

    Ps. Myslalem ze nie masz zmieniarki wcale.. Musisz porownac kosc ktora idzie od zmieniarki do Twojego radia, jesli jest taka sama jak wejscie kosci zmienoarki w ConcercieII to powinno hulac.

    Racja,ale to nie rozwiąże problemu uszkodzonego pokrętła głośności a tak jak pisałem kilka postów wcześniej,w cenie cyfrowej zmieniarki będę miał już wbudowany port USB i AUX oraz naprawioną usterkę pokrętła rozważałem tylko opcje zmiany radia ze względu na odświeżenie wnętrza,no i nie musiałbym bawić się w wysyłanie swojego itp. itd.

  10. #25
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja jestem zwolennikiem oryginału więc na twoim mijescu wysłałbym do zrobienia potencjometra i dołożenia wyjść. Ja zamierzam właśnie takie coś zrobić. Tylko że chce mieć wyjście Aux z tyłu + bluetooth. Masz ori radio, ori wygląd i dodatkowe funkcje.

  11. #26
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Kolejna usterka rozwiązana ! padła jedna cewka,szybki zakup w inter carsie i montaż (beru) i odrazu autko inne przy okazji wymieniłem filtr kabiny i powietrza


    dodatkowo oddałem zegary do Jerrego( jeszcze raz dzięki wielkie za ekspresową naprawę i super kontakt !)



    wymiana silniczków od temp. cieczy oraz ilości paliwa w baku + kalibracja





    Po montażu zegarów występuje dość nietypowy problem,który jesteśmy razem z Jerrym w trakcie rozwiązywania... Mianowicie po złożeniu zegarów wszystko wydawało się być ok. Jednak po przejechaniu kilku metrów słychać dźwięk odchodzący od zegarów (jakby jakiś silniczek zaczął pracować) i zaczynają wariować kierunki wydając przy tym dźwięk od zegarów (taki sam dźwięk,jak zapalająca się kontrolka np. od zbyt małej ilości cieczy chłodzącej). Zauważyłem też,że po nocnym odpaleniu,autko przejeżdża ok 300m. i gaśnie. Wygląda to tak,jakby immo szwankowało,ale nie zapala się przy tym kontrolka "kluczyka" :/ Na postoju,po przekręconym zapłonie jak i również odpalonym aucie wszystkie kierunki działają sprawnie. Dopiero jak auto rusza zaczynają mrugać awaryjne pomimo,iż kierunkowskaz jest włączony nie zależnie czy w prawo czy w lewo. Ciekaw jestem co to za przypadłość

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kolejne fanty dziś do mnie napłynęły Zderzak tylny już odebrany,niebawem będzie montowany )
    ps. fajnie wygląda w mieszkaniu



    Kolejną rzeczą była wymiana żarówek postojowych i podświetlenia tablic rejestracyjnych. Wybór padł na ledy. Z przodu prezentuje to się dość fajnie,aczkolwiek co do tyłu mam lekko mieszane uczucia,bo po odpaleniu świeci jak latarnia niestety moje stare lampki miały pourywane uchwyty i były w tragicznym stanie. Chwilowo tak zostawię, ale może z czasem wrócę jednak do ori




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Korzystając z dnia wolnego i pięknej pogody za oknem postanowiłem co nieco podlubać przy TT

    Problem z zegarami rozwiązany - winowajcą był antynapad,który siał mi takie "krzaki" na zegarach i autko gasło po usunięciu tego ustrojstwa,wszystko działa jak należy
    Z samego rana na pierwszy ogień poszedł zderzak :




    sam demontaż to pikuś,troszkę gorzej było już z zamontowaniem nowego zderzaka z powodu dwóch nakrętek 10 schowanych pod nadkolem No i troszkę zabawy było ze spasowaniem,finalnie udało się wszystko złożyć do kupy




    Po zderzaku postanowiłem iść za ciosem i zabrałem się za wymianę czujnika ABS




    koszt czujnika 30zł a radość z jazdy bez kontrolek ABS i Trakcji na zegarach - bezcenna !

    A na koniec mojej dzisiejszej pracy przy AuTTku zdecydowałem się wykorzystać wlepki klubowe nadesłane przez Verni - podziękowania dla firmy Decopark za ogarnięcie tematu !



    Jutro powinna przyjść paczka od Michała z nowiutkim przepływomierzem i czekam już na odbiór kompresora klimatyzacji po całkowitej regeneracji i wymianie oleju

  12. #27
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Widać że nie zmarnowałeś dnia!
    Nie ma to jak podłubać przy własnym wozidełku.

  13. #28
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Kolejna partia części zainstalowana już na autku Oczywiście na pierwszy rzut poszła przepływka i tutaj chciałbym bardzo podziękować michal26 za ogarnięcie tematu. Dzięki temu auTTko odżyło,jest moc z dołu jak i z góry więc modyfikacja udana



    druga modyfikacja polegała na wymianie czujnika temperatury. Pojechałem do ASO zgodnie z waszą sugestią i zamówiłem nowy czujnik. Dziś odebrałem i ku mojemu zdziwieniu zamiast niebieski,dali mi zielony :P Numer się zgadza,kostka na 4 piny,po zamontowaniu temperatura od razu wskoczyła na 90 stopni (zegary jak i climatronic) i autko po dłuższym postoju nie ma już problemu z odpalaniem Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem !



    Dla potomnych: Czujnik w ASO kosztuje 173zł (niebieski) , zielony 105zł (2 piny). Pamiętajcie,iż czujnik nie jest w zestawie z oringiem,więc trzeba uprzejmie się o niego "upomnieć" w serwisie. Oring 5,50zł i przy okazji warto kupić też nową plastikową zapinkę,trzymającą czujnik w gnieździe - koszt 3,50zł.

  14. #29
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Jeta Zobacz posta
    ...Dziś odebrałem i ku mojemu zdziwieniu zamiast niebieski,dali mi zielony Numer się zgadza,kostka na 4 piny,po zamontowaniu temperatura od razu wskoczyła na 90 stopni (zegary jak i climatronic) i autko po dłuższym postoju nie ma już problemu z odpalaniem Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem !

    Ja tam widzę że jest to jednak niebieski czujnik, zielony jest naprawdę zielony - jak szczypiorek na wiosnę P.S. Czujnik zielony ma ten sam numer tylko na końcu jest literka "A" - to dla potomnych.

    Gratuluję Michał uporania się z problemem "-10" stopni na 49 kanale klimatronika....a przy okazji chciałbym tutaj pozdrowić tego innego kolegę który miał identyczny problem na forum, pytał na PW co zrobić z tym fantem i pomimo moich porad o zakupie niebieskiego czujnika w ASO, chciał być mądrzejszy i pojechał sobie do InterCarsu kupić czujnik niebieski za 35,- PLN....i dalej ma -10 na klimatroniku Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 17-05-2017 o 20:16
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #30
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Co do kolorów to bym Jarek polemizował,bo mój stary był faktycznie niebieski,niebieski jak ten
    https://www.bing.com/images/search?v...x=36&ajaxhist=

    Natomiast z ASO dali mi ten
    https://www.bing.com/images/search?v...=57&ajaxhist=0


    No ale grunt,ze wszystko działa jak należy i mogę się cieszyć wreszcie poprawnymi wskazaniami

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •