Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Wątek: TT troszkę "smutne",lecz zaczyna nabierać uśmiechu... by Jeta

  1. #1
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84

    TT troszkę "smutne",lecz zaczyna nabierać uśmiechu... by Jeta

    Witam wszystkich serdecznie !
    Z racji tego,iż na forum spędziłem już troszkę czasu i nawet udało mi się założyć kilka wątków,to pomyślałem,że warto by było przedstawić swoją "TT"kę
    Może zacznę od początku...
    Model jaki posiadam to Audi TT wyprodukowane w 98r, 1.8T 180km bez "Q", od 2000r w Polsce u jednego właściciela,a konkretniej "właścicielki",której mąż prowadzi salon Volkswagen Porsche na ul. połczyńskiej w Warszawie. Samochód nabyłem bezpośrednio na początku Marca bieżącego roku,tak więc jestem jego świeżym posiadaczem.
    Niestety,jak to bywa w świecie motoryzacji,pomimo pięknie zapowiadającego się początku tego wątku,samochód nie jest jeszcze Idealny,jak to by można było się spodziewać po kimś,kto prowadzi salon VW w Warszawie. Mówiąc wprost - samochód jest bardzo zaniedbany,a wręcz był porzucony od dość długiego czasu. Estetycznie pozostawia wieeeeeeele do życzenia, lakier miejscami stał się matowy,brud w środku zaczął nabierać już różnych postaci zapachowych jak i konsystencji a liczne wgniotki i otarcia powodują,iż łza z oczu zaczyna spływać strumieniem a nóż sam otwiera się w kieszeni. Tak sprawa ma się w rzeczywistości, mimo wszystko zdecydowałem się zakupić ten egzemplarz i uratować go,by móc czerpać smak frajdy z jazdy. Jakie natomiast są plusy ? Chociażby to,że jest pełna książka serwisowa,mnóstwo faktur z dokonywanych napraw i teoretycznie jeżeli chodzi o stan techniczny,nie można złego słowa powiedzieć. Dodatkowym atutem jest fakt,iż auto jest bezwypadkowe.

    To tyle jeżeli chodzi o historię samochodu. Tak jak wspominałem powyżej,autko posiada wiele wad,z którymi staram się walczyć na co dzień i sukcesywnie,krok po kroku z waszą pomocą, zwalczać wszelkie usterki Przedemną dość długa i kręta droga,bo czeka mnie na dzień dobry naprawa licznika ( wątek dot. temp. cieczy chłodzącej i ilości paliwa w baku), wymiana czujnika ABS prawy przód (świecące kontrolki na desce rozdzielczej,potwierdzone błędem na VAG-u), wymiana linki,bądź prowadnicy szyby bocznej od strony kierowcy (stara linka odmówiła posłuszeństwa), wymiana szyby czołowej (z małego odprysku zrobił się "pajączek",który poszedł wszerz), wymiana przełącznika podgrzewania fotela kierowcy ( urwane pokrętło), naprawa radia (nie działający potencjometr głośności).
    Na tą chwilę to moja lista życzeń i usterki,które występują. Wierzę,że uda mi się z biegiem czasu to wszystko wyeliminować i z dumą przykleić sobie nalepkę z logo klubtt.pl Na tą chwilę to by było tyle,bo nie chcę was też zanudzać długim opisem. Na zakończenie dorzucę kilka zdjęć i będę starał się w miarę na bieżąco informować o postępie prac
    Pozdrawiam serdecznie !




  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Cześć!
    Życzę Ci, żeby auTTko szybko "stanęło na koła" TT-ki z polskiego salonu to jednak perełki i uważam, że warto o nie szczególnie zadbać. Wpadnij na jakiś spot w Warszawie, chętnie coś doradzimy w kwestii napraw.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez Malisz Zobacz posta
    Cześć!
    Życzę Ci, żeby auTTko szybko "stanęło na koła" TT-ki z polskiego salonu to jednak perełki i uważam, że warto o nie szczególnie zadbać. Wpadnij na jakiś spot w Warszawie, chętnie coś doradzimy w kwestii napraw.

    Pozdrawiam
    Dziękuje za odpowiedź ! Jestem jak najbardziej zainteresowany spotkaniami w Warszawie,aczkolwiek na daną chwilę było by mi "wstyd" pokazać się jeszcze samochodem w takim stanie. Przede wszystkim muszę zabrać się za porządne mycie, polerkę i pomału naprawiać usterki. Wątek ze spotami w Warszawie będę starał się śledzić na bieżąco

    Idąc za ciosem odstawiłem właśnie TTkę na wymianę szyby przedniej. Załączam fotkę nieszczęśliwego odprysku




  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cierpliwością i konsekwencją doprowadzisz auto do takiego stanu jaki sobie życzysz, największą zaletą fury jest to że zawsze była w jednym kawałku więc tutaj masz duży powód do satysfakcji.
    Gratuluję TT i życzę cierpliwości, wytrwałości oraz frajdy z auta ..











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Takie "duperele" ogarniesz. Najwazniejsze ze auto nie tluczone i technicznie sprawne, a uzupelnianie brakow o ktorych piszesz to bedzie sama przyjemnosc. Gratki auta! Pozdro!

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Zrobisz TT tak, że jeszcze go będą chcieli odkupić.
    Niemniej potrzeba na to czasu i środków płatniczych.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Dziękuje wszystkim za motywujące do pracy odpowiedzi korzystając z okazji,uaktualnię kilka informacji
    Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu,szyba wymieniona,praca wykonana bez zarzutu więc efekt jak najbardziej na plus ! (polecam firmę Auto Glass na ul.Syreny 14 w Warszawie)



    Z racji tego,iż autko odebrałem w miarę wcześnie i udało mi się nabyć ślizgi i linkę do prowadnic szyby,to zabrałem się przy okazji za naprawę Jak widać na poniższych zdjęciach,niektóre elementy nie nadawały się już do niczego ... finalnie,po dość długiej walce z ustawieniem szyby na prowadnicy,wreszcie mogę się cieszyć automatyczną regulacją okna !




    i to by było na tyle na tą chwilę

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Widzisz! Wczoraj miales 6 rzeczy do zrobienia, a teraz zostaly Ci tylko 4 + waleting

    Jak tak dalej pojdzie to do konca tygodnia sie wyrobisz

  9. #9
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    haha no jasne,że chciałoby się zrobić wszystko najlepiej za jednym zamachem,ale niestety nie zawsze tak się da Jestem jeszcze daaaaaaalekoooooo od stanu,jaki mnie zadowoli to autko narazie ciesze się,że mogę spokojnie i komfortowo się poruszać, otwierać i zamykać szybę boczną i nie denerwować się przez pękniętą szybę na widok policji :P Teraz trzeba czekać na kolejne fanty

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Niespodziewanie wczoraj doszły do mnie dwie przesyłki i miałem czas,by usunąć kolejną usterkę



    wreszcie będę mógł się cieszyć grzanym fotelem od strony kierowcy



    a to druga przesyłka - wyjmaki do bezpiecznego wyciągania radia



    i finalnie montaż. Dzięki forum udało mi się to wymienić w błyskawicznym czasie bez wypinania kostek od radia. Osadzenie samego przełącznika wymagało troszkę zgrabnej i wprawnej ręki,ale na szczęście udało się to zrobić bez uszkodzeń mechanicznych

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    ..... 3 rzeczy + sprzatanie... jest szansa do konca tygodnia... hehe

  11. #11
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    ..... 3 rzeczy + sprzatanie... jest szansa do konca tygodnia... hehe
    Chciałbym w tak szybkim tempie rozwiązywać każde problemy lecz niestety,to były moje priorytety na tą chwilę z resztą muszę na spokojnie poczekać

    taki mały up: Korzystając z okazji i możliwości,zmieniłem sobie wentyle i nakrętki do kół na lotnicze,oraz oponki napompowałem Azotem

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    yyy.. a jak wygladaja lotnicze wentyle i nakretki??

  13. #13
    Awatar Jeta
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    84
    na pierwszy rzut oka nie różnią się zbytnio niczym od tych,które są montowane u wulkanizatora Aczkolwiek te,które są montowane w samolotach mają zupełnie inną specyfikację i trwałość(certyfikacja). Jak dobrze się przyjrzysz zdjęciu to zobaczysz,że zaworek jest nieco inaczej zakończony a nakrętka posiada dodatkową uszczelkę zapobiegającą rozszczelnieniu. Dokładając do tego azot mam pewność,że ciśnienie w oponie utrzymane zostanie dużo dłużej niż zwykłe powietrze,woda nie skropli się na rantach felgi,co dodatkowo zapobiega korozji poniżej zdjęcia:

    Zaworek
    http://d2dslulmm3ln9j.cloudfront.net...valve-core.jpg

    nakrętki
    http://i.ebayimg.com/images/g/9E0AAO...xJk/s-l300.jpg
    Ostatnio edytowane przez Jeta ; 13-04-2017 o 07:12

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Aha. Zawsze to mod na +

  15. #15
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Widzę, że prace szybko postępują, oby tak dalej A co do radia, to nie zastanawiałeś się po prostu nad jego wymianą na inny model? Fakt, chorus daje dobrą jakość dźwieku, ale jest już dosyć leciwy. Wymiana potencjometru głośności będzie pewnie kosztowało koło 80-100 zł

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •