Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Kupujemy Audi TT MK3

  1. #1
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

    Kupujemy Audi TT MK3

    W tym wątku zadajemy pytania o Audi TT 8S MK3 2014 -

    Wklejamy informacje dotyczące samochodów nas interesujących, nie wklejamy swoich ogłoszeń.

    Jeżeli szukasz Audi TT 8N MK1 1998 - 2006 kliknij tutaj http://www.klubtt.pl/showthread.php?...my-Audi-TT-MK1
    Jeżeli szukasz Audi TT 8J MK1 2006 - 2014 kliknij tutaj http://www.klubtt.pl/showthread.php?...my-Audi-TT-MK2

    Napisane przez miki77

    Analogicznie do poprzednich wersji TT pozwoliłem sobie założyć - chyba jeszcze nie ma - wątek dotyczący kupna 8s


    Na pierwszy ogień: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6yQBnr.html


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

    Napisane przez squirrelkuss

    Szkoda że tylko 180 KM, szkoda że ośka a dobrze że automat.
    Cena niska ale jaka ma być za taka specyfikację jak nie najniższa.
    Niektóre mk2 kosztują więcej ale to jednak 10 lat młodsze auto Kto co lubi
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 08-04-2017 o 15:51

  2. #2
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Od siebie dodam, że ten 1.8 został podobno poprawiony w stosunku do tego co było w mk2, a z tych 180KM z łatwością robi się 380KM/450Nm - turbina z golfa 7R, wydech i IC - jeżdżą takie setupy np. w skodach Octaviach.

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    Od siebie dodam, że ten 1.8 został podobno poprawiony w stosunku do tego co było w mk2, a z tych 180KM z łatwością robi się 380KM/450Nm - turbina z golfa 7R, wydech i IC - jeżdżą takie setupy np. w skodach Octaviach.
    A jak wygląda sprawa awaryjności? Bo jak przeglądam MK2 na alledrogo, to z automatu wyfiltrowuję jakiekolwiek 1.8 Coś się poprawiło?

  4. #4
    Awatar MartinezTK1458
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    330
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Biała
    Posty
    117
    Cześć
    Ja dodam od siebie parę spostrzeżeń co do 1,8 bo przed kupnem swojego auta zastanawiałem się co do zakupu 1,8 z automatem ale się rozmyśliłem na rzecz 2,0 manuala
    Sprawa wygląda tak ten silnik 1,8 to taki sam jak w passacie i ze skrzynia 7 biegową jest zduszony z 320nm do 250 nm
    Jest to podyktowane tym że zastosowana tu skrzynia nie wytrzymuje większych obciążeń była projektowana dla silnika 1,4
    Więc kręcenie odradzam
    Inna sprawa jeśli się ma manuala wtedy 320 nm bez problemu
    Jeszcze jedna sprawa brzmienie 1,8 a 2,0 to inna bajka

  5. #5
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Uuu, czyli wstawili jakąś słabszą skrzynię niż w MK2? Takie "DSG-babe"?

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dq200
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    S
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Nano Grey
    Posty
    6
    Witajcie.

    Przymierzam się do kupna mojego TT i dołączenia do Waszego zacnego grona posiadaczy tego samochodu. Wpadłem na coś takiego: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...tml#251f342a11

    Co sądzicie na temat tego konkretnego auta. Warto? Oczywiście cena jest nieco niższa, niż w ogłoszeniu. Będę wdzięczny za Wasze opinie na ten temat.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Szkoda by mi było każdej zarobionej złotówki na takiego ogóra, więc dozuc z 5 dych i poszukaj fajnej mk3, albo rozważ zakup wypasionej mk2, ten budżet starczy na tts lub pierwsze modele ttrs.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    S
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Nano Grey
    Posty
    6
    Ogóra? Nie bardzo rozumiem? Wybacz, ale nie jestem na bieżąco ze slangiem (jaki by on nie był). Wydawało mi się, że to jest mk3.

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Coen Zobacz posta
    Ogóra? Nie bardzo rozumiem? Wybacz, ale nie jestem na bieżąco ze slangiem (jaki by on nie był). Wydawało mi się, że to jest mk3.
    Zapewne ktoś miał na myśli, że TT z silnikiem 1.8, przeciętną mocą i napędem na jedną oś nie jest prawdziwym TT.
    Istotne są priorytety zainteresowanego kupnem, czyli Twoje. Czego oczekujesz od samochodu dzisiaj i czego będziesz oczekiwał w przyszłości.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 14-06-2017 o 21:13
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Niektórzy wolą ubogie mk3 niż wypasione mk2. Trzeba brać to od uwagę.

    Jeżeli użytkownikowi nie przeszkadza najsłabsza moc jaka jest dostępna w tym modelu, brak quattro które rzeczywiście jest zbędne przy takiej mocy i brak automatu to widocznie tak ma być. Te 3 rzeczy są wisienkami na torcie w TT dla większości.

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    S
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Nano Grey
    Posty
    6
    Panowie, ja chcę ten samochód kupić, bo mi się podoba. W tym momencie już nie "muszę", a "mogę", więc mając do wyboru każdy inny samochód i TT, wybieram TT. Z powodu emocji, jakie wywołuje i to w zasadzie wszystko. Od samochodu oczekuję po pierwsze bezawaryjności (dlatego "nowy"), po drugie odrobiny komfortu, ponieważ będę w nim spędzał troszkę czasu. Nie mam też czasu ani ochoty na żadne grzebanie w nim. 1.8 w zupełności mi wystarcza. Teraz mam diesla 1,9 140 KM i nie odczuwam braku mocy. Auto ma służyć na co dzień, nie do jazdy po torze. Nie zamierzam też grać w "porównywanie siusiaków" z innymi użytkownikami pojazdów mechanicznych, bo to nie mój poziom. Nie chcę go kupić również po to, żeby robić zdjęcia i publikować na shitbooku, bo tego ostatniego nie posiadam i posiadać nie zamierzam. Reakcja "sąsiada" jest mi również mocno obojętna, jeśli wiecie, co mam na myśli. Quattro jest mi zbędne, ponieważ, jak wspomniałem, ścigać się nim nie zamierzam. Na wyjazdy na narty "ośka" mi wystarczała do tej pory, więc nie sądzę, żeby nagle jakaś ogromna zmiana nastąpiła w tej kwestii. Automatu nie chcę, bo nie lubię, jak samochód (projektant) za mnie myśli za dużo i wie lepiej, jak ja chcę jechać. Nigdy zresztą nie przepadałem za automatami. Jeśli zaś potrzebuję czystej adrenaliny, to idę sobie polatać lub postrzelać. Aczkolwiek i tak wolę relaks "in angulo cum libro".

    Do Was skierowałem pytanie zaś, by dowiedzieć się, czy stosunek ceny do tego, co otrzymujemy, jest adekwatny. Podkreślam jeszcze raz - nie zależy mi zupełnie na ilości koni pod maską. BTW, nie biorę w ogóle pod uwagę samochodu sprzed roku 2012. Bez znaczenia, jakie by nie było.

    Z góry dziękuję wszystkim za konstruktywne, sensowne rady . Bardzo chętnie skorzystam z Waszej wiedzy i doświadczenia.

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Coen fajnie, że opisałeś czego oczekujesz, czego chcesz, a czego nie.
    Skupiając się na tym konkretnym egzemplarzu, to trudno coś doradzić lub odradzić, bo to prawie nowe auto. Sam dodatkowo napisałeś, że się Tobie podoba, że ma wszystko to, czego Ty potrzebujesz. Zatem pozostają już tylko wizyta w salonie, oględziny, przejażdżka i powrót do domu. Tym konkretnym TT lub środkiem transportu, którym zawitasz do salonu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #14
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Zastanawia mnie tylko fakt sprzedaży przez polskiego dealera auta rocznego sprowadzonego z niemiec. Kto sprowadził, w jakim stanie, kto jeździł w Niemczech? Czy czasem mię jest to auto posalonowe, lub inny wynalazek?
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    S
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Nano Grey
    Posty
    6
    Wiesz, elmacho, wolałbym ją w najładniejszym kolorze, czyli czarną , ale...Jak się nie ma, co się lubi... Ma te podstawy, które chciałbym mieć w samochodzie, więc jest OK. Czy mogłaby mieć więcej? Pewnie tak.
    To była pierwsza rzecz, o jaką zapytałem. Jest to zresztą powód, dla którego pytam też Was. Znacie pewnie więcej sytuacji tego typu, niż ja. Informacja od dealera jest taka: "auto zostało ściągnięte do Ingolstadt jako ekspozycja. Żeby mogli go kupić, jako używane, musiało przejechać 3.500 km, więc dali któremuś z managerów do pojeżdżenia." Jaka jest prawda, ciężko powiedzieć. U nas niej jest i nie była zarejestrowana. Pytałem, czy nie była to jakaś demówka dla dziennikarzy czy coś w tym stylu. Powiedziano mi, że nie. Ile w tym prawdy, ciężko powiedzieć. Wydaje mi się jednak, że troszkę za słaba konfiguracja na dziennikarską demówkę. Plus ma dodatkowy pakiet ubezpieczenia na 5 lat lub 100 000 km, tzn., teraz już na 4, czyli do 2021 roku. Podjadę w sobotę i oglądnę ją dokładnie i wtedy się zobaczy dokładnie, jak się sprawy mają. Może się oczywiście okazać, że gość łże i to było demo salonowe któregoś z niemieckich przedstawicieli Audi, ale znów - jakaś dziwna ta konfiguracja na coś takiego. Raczej się bierze model full wypas na pokazówkę dla klienta, chyba że auto ma tylko wyglądać z zewnątrz. Wtedy nie ma to znaczenia. Nie uważacie? Cóż, zobaczymy.

Podobne wątki

  1. Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 11411
    Ostatni post / autor: 17-10-2023, 10:43
  2. MK2 [8J] Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 2989
    Ostatni post / autor: 17-09-2022, 22:06
  3. MK1 [8N] Kupujemy Audi TT MK1
    Przez ZUCZEK w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 8875
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 07:07
  4. Groźby karalne w dziale "Kupujemy audi tt"
    Przez maciek6005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 21:51
  5. Kupujemy Audi TT MK2
    Przez Blerx w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 669
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 20:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •