Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Grzechotanie Skrzynia Biegów 8N AJQ 180km quattro

  1. #16
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Ja wybitnym specjalistą-mechanikiem nie jestem, ale w samochodzie żony - peugeocie 107 - jak padało łożysko oporowe do dość szumiało bez wciśniętego sprzęgła, delikatnie zagrzechotało podczas wciskania a cichło przy pełnym wciśnięciu w podłogę. Chyba, że piszesz wprost o konstrukcji w TT, która może jest jakaś inna


    Co do pytania kolegi - też obstawiałbym dwumas. Z resztą skrzynia i tak musi zlecieć, więc sprawdzisz i łożysko oporowe i dwumas.
    O to to. Też bym zaczął od łożyska oporowego. Jak naciskasz sprzęgło czyli rozłączasz to powinno być cicho bo się nie kręci wałek - a jak puszczasz wtedy słychać szum bo wałek się kręci razem z łożyskiem. W przypadku koła dwumasowego jeżeli jest/byłoby uszkodzone to powinny być wyczuwalne drgania na całą karoserię na biegu jałowym lub szapranie przy próbie ruszania z miejsca - nie wiem czy to zauważyłeś. Raczej nie dwumas - ale i tak wszystko do ściągnięcia skrzynia i oglądnięcia od wewnątrz.

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Lozysko gdzy pedal nie wcisniety jest luzne. Gdy wciskasz sprzeglo to luz sie kasuje i cichnie.
    tak mialem w innym aucie nie w tt ale to bylo na 100% to.

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Czyli tak jak mowilem w poscie #5 lozysko oporowe cichnie po wcisnieciu. Co do dwumasu gdy jest rozsypany to przy lekkim nacisnieciu sprzegla czuc zdecydowane pulsowanie pedalu..

    Osobiscie uwazam ze to wysprzeglik, niestety niektorzy wymieniaja tarcze, docisk, a o lozysku zapominaja nie wiedziec z jakiego powodu i potem sa takie kwiatki. Robota od nowa.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-04-2017 o 10:40

  4. #19

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Skawina
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    Dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez GrzegorzMi8 ; 05-04-2017 o 15:10

  5. #20

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Podepnę się pod temat. Ja mam skrzynię o oznaczeniu EFY. Jak jadę na jedynce lub dwójce z niską prędkościa (10-20km/h) i jedynie lekko muskam gaz to słychać taki dźwięk jakby się coś ocierało czy też grzechotało?? Ciężki mi nazwać ten dźwięk ale jak dodam gaz to od razu to znika. Jest tylko na tych dwóch biegach i tak jak wyżej napisałem. Dwumasa i sprzęgło nowe wraz z wysprzęglikiem i łożyskiem oporowym. Dodam że mam też problem z pojedynczym łupnięciem w momencie jak przyspieszam i odejmę nogę z gazu ( wydaje mi się że to luz na skrzyni). Wziąłem auto na podnośnik i taki jest luz na kołach. Czy to normalne czy jest za duży?
    Koło prawe :
    https://www.youtube.com/watch?v=pCb9taPrxEA

    Koło lewe:
    https://www.youtube.com/watch?v=4zeVZJ269WI

    Luz na wale: (taki jest też dźwięk mniej więcej tylko stłumiony w środku auta gdy odpuszczę nagle gaz podczas przyspieczania i towarzyszy takie łupnięcie )
    https://www.youtube.com/watch?v=K833cN_zR58

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Wg mnie, ten luz stanowczo jest za duży i wydaje mi się, że ten luz jest w mechanizmie różnicowym - droższa sprawa.
    Najtańsza opcja, to luzy na półosiach wieloklin, przegub wewnętrzny, zewnętrzny (chyba, że sam przegub)

    Na podniesionym aucie zablokuj kołnierz przegubu jak najbliżej skrzyni biegów jakąś np.żabą, a następnie drugim kołnierzem ruszaj a znajdziesz gdzie jest luz, powiększając dystans odchodząc po kolei na zewnątrz w stronę koła z jednej jak i z drugiej strony.

    Pozdrawiam.

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak to skrzynia 5b quattro to posiadam ale chyba chodzi o fwd?
    Ten luz to raczej normalny jest a skrzyni 5b z fwd nie oplaci sie raczej naprawiac:/ uzywki sa tanie jak barszcz albo lepiej pomyslex o 6b z leona

  8. #23

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Skrzynia w aucie to 6 biegów EFY mam napęd na 4 koła.

    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Wg mnie, ten luz stanowczo jest za duży i wydaje mi się, że ten luz jest w mechanizmie różnicowym - droższa sprawa.

    .
    Mówisz o skrzyni rozdzielczej tej która jest przymocowana do skrzyni biegów i daje napęd na wał???

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Nie zwróciłem uwagi, że to quattro ale też trzeba sprawdzić, czy tam nie ma za dużego luzu.
    Nie powiem Ci (choć też mam quattro) jaki jest poprawny ten luz, a luz musi być.
    Przy dodaniu gazu wszystko jest naprężone, ale jak ujmiesz gaz, to przy dużym luzie stuki będzie słychać.
    Może coś faktyczni w skrzyni rozdzielczej się dzieje, może mało oleju i nie jest wszystko smarowane.
    Musisz sam jakoś dojść do tego. Zacząłbym tak, jak wcześniej napisałem.

    Pozdrawiam.

  10. #25

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Ok dziękuję za rady w najbliższych dniach spróbuje sprawdzić tak jak napisałeś
    Olej w skrzyni rozdzielczej jest wspólny ze skrzynią biegów.( był wymieniany 5 miesięcy temu). Gdybyś jednak miał auto na podnośniku i mógł nagrać jakiś filmik dla porównania jaki jest luz na kołach to miałbym jakieś porównanie

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 11:06
  2. skrzynia biegow
    Przez rydek37 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 04:51
  3. Skrzynia biegów
    Przez meter007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:01
  4. skrzynia biegów 6
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 16:13
  5. Skrzynia biegów do 225 quattro - montaż w ośce 180KM
    Przez The_Saint w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 14:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •