Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: 0-100

  1. #31
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,305
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    elamcho rozumiem ze masz FWD... .moc mamy zblizoną... z jakich obrótów startujesz i czy masz włączone esp/asr ?
    Zrywanie trakcji zdarza się podczas normalnej jazdy, wystarczy mocniej dodać gazu i gotowe.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #32
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Heh mam tak samo jak Elmacho �� jeździć się nie da na 1 i 2 biegu ciągła walka z trakcja
    O czym Wy piszecie...? To co ja miałbym powiedzieć (ośka, 342KM)? Jak się umie, to się da jeździć. Start ze świateł oczywiście nie jest porównywalny z motocyklem, ale na suchym moje TT startuje szybciej niż quattro cabrio 2.0 250KM (sprawdzane rok temu na spocie).

  3. #33
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,305
    Piszemy o tym, że jadąc i dodając mocniej gazu, samochody tracą trakcję. Nie trzeba startu z kreski. Dzieje się tak od 1 do 4 biegu. Sprawdzone jak pisałem wcześniej na kilku kompletach opon. Będziesz miał okazję sam się o tym przekonać, jeśli zechcesz.
    P.S. W poprzednim TT, z niesprawnym haldex'em też zrywało trakcję, choć nie tak bardzo, jak w obecnym samochodzie.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 07-04-2017 o 20:58
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #34
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Koledzy na przykładzie mojego 2.0 TDI fwd wygląda to tak, że katalogowo powinienem mieć 0-100 w 8,2 sekundy (177KM, 380Nm). Nie mierzyłem przyspieszenia serii, obecne modyfikacje to intercooler od 3.0 TDI, tarcza sprzęgła obita kevlarem i program na 210KM i ponad 450Nm. Najlepszy czas do 100 zmierzony na Racelogic z wyłączonym ESP (nawet wyłączone aktywuje się automatycznie powyżej 60km/h) jaki udało mi się zrobić to 8,6 sekundy… przy włączonym ESP o dziwo jest trochę lepiej i wyszło 8,4… opony Pirelli P7 245/40 18". Trzeba przyznać, że lekki dramat, skoro po modach nie można zrobić fabrycznego przyspieszenia Auto jedzie sprawnie, ale dopiero kiedy ma trakcję tj. od 3 biegu. Oczywiście w Moim przypadku może chodzić też o kierowcę, bo przy pomiarach pedał gazu traktowałem 0-1 - jak by ktoś poćwiczył i dozował przyspieszenia może 7 sekund jest do zrobienia Wiem, że benzyna trochę inaczej oddaje moc, ale poniżej 6 sekund w TT fwd uważam za super wynik!
    Ostatnio edytowane przez madry ; 08-04-2017 o 10:24

  5. #35
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Musze podpytac Magdy jakie miała opony jak jeszcze była właścicielka bo podobno kleiły bardzo dobrze...Paweł nawet to przyznał. Trzeba wkoncu zmienić na TT w Q z dsg i nie będzie problemu

  6. #36
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Pamiętajcie że fabryczne przyspieszenie mierzone jest w warunkach najbardziej ku temu sprzyjających. Małe lekkie felgi, dobry przyczepny asfalt, nie wiadomo jakie opony i parę innych rzeczy.

    Ja również po paru podstawowych modyfikacjach ledwo bym zszedł poniżej przyspieszenia fabrycznego..

  7. #37

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Odkopię temat i dodam coś od siebie. Jeżeli chodzi o sprint 0-100 w FWD o seryjnej mocy około 200 koni wystarczy wyczuć ile obrotów ustawić i tak żeby po puszczeniu sprzęgla nie zmuliło go za bardzo a i nie zmieliło kołami w miejscu. W przypadku haldexa mam inne doświadczenia. 200 Koni w haldexie to wielkie nic dlatego że w haldexie trzeba wyczuć taki moment by tył załączył się jak najmniej. Jeżeli damy mu w pizzz**** to przez to że moment zostanie przeniesiony na tył zabiera nam cenne ułamki sekund i wynik jest naprawde kiepski po załączeniu haldexa. Dlatego trzeba wyczuć takie obroty by na tył poszło jak najmniej Nm . Żeby haldex zdał egzamin podczas katapultowania do 100 trzeba mieć min 300koni jak nie więcej. Gdzieś na forum jeden chłopak pisał o sportowym insercie do Haldexa by wcześniej się załączał. Przez chwilę o nim myślałem ale jako że mam 180 koni to uznałem że podczas startów spod świateł przez ten insert miałbym muła.

  8. #38
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Podkopnik Zobacz posta
    Odkopię temat i dodam coś od siebie. Jeżeli chodzi o sprint 0-100 w FWD o seryjnej mocy około 200 koni wystarczy wyczuć ile obrotów ustawić i tak żeby po puszczeniu sprzęgla nie zmuliło go za bardzo a i nie zmieliło kołami w miejscu. W przypadku haldexa mam inne doświadczenia. 200 Koni w haldexie to wielkie nic dlatego że w haldexie trzeba wyczuć taki moment by tył załączył się jak najmniej. Jeżeli damy mu w pizzz**** to przez to że moment zostanie przeniesiony na tył zabiera nam cenne ułamki sekund i wynik jest naprawde kiepski po załączeniu haldexa. Dlatego trzeba wyczuć takie obroty by na tył poszło jak najmniej Nm . Żeby haldex zdał egzamin podczas katapultowania do 100 trzeba mieć min 300koni jak nie więcej. Gdzieś na forum jeden chłopak pisał o sportowym insercie do Haldexa by wcześniej się załączał. Przez chwilę o nim myślałem ale jako że mam 180 koni to uznałem że podczas startów spod świateł przez ten insert miałbym muła.
    Tak przeczytalem ten Twoj post i mysle ze w Twoim przypadku najlepszy będzie insert do 180tki fwd
    To równie cenna porada dla ttkowiczów jak i ten post

  9. #39

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    A co jest nie tak z moim postem? Opisałem swoje subiektywne doświadczenia z napędem 4x4 przy seryjnej mocy. Może masz inne lepsze szersze nie znaczy to że trzeba kogoś w taki sposób negować.

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Podkopnik Zobacz posta
    A co jest nie tak z moim postem? Opisałem swoje subiektywne doświadczenia z napędem 4x4 przy seryjnej mocy. Może masz inne lepsze szersze nie znaczy to że trzeba kogoś w taki sposób negować.
    Niektorzy twierdzą hejtujac ze tt to auto dla fryzjerow i gejow. Ale to tylko hejterzy i uwarzam ze Ci co lubią ostro jeździć to potrafią ogarnąc ruszenie seryjną tt do magicznych 100km/h. Dlatego rady o dawaniu w pi@#ę nie pasują do poziomu tego forum. To tyle z mojej strony

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •