Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: TT vs M5 f10

  1. #1
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312

    TT vs M5 f10

    Przeciwnicy to TT 350KM/450NM vs M5 f10 - według właściciela 601KM, może wersja competition, może sobie dodał mocy. W każdym razie czy było to seryjne 560KM czy 601KM to najmocniejsze auto z jakim miałem okazję porównać TT'kę.

    Pierwszy pojedynek był z rolowanego, a dokładnie widziałem szybko zbliżające się ksenony dwa pasy obok. Kiedy BMW prawie zrównało się ze mną jadąc na skrajnym lewym, ja jadąc na skrajnym prawym dodałem gazu. Kierowca M5 odrazu podchwycił o co chodzi i ogień. Ponieważ był trochę z tyłu do pierwszych świateł po 200 metrach dojechaliśmy prawie równo. Kierowca M5 lekka konsternacja, spotkał się ze mną wzrokiem, jednak zachował kamienną twarz i nie było odpowiedzi na mój przyjacielski uśmiech - widzę skupił się i czeka na zielone. Zmiana świateł więc ja ogień - 1 bieg jestem maskę z przodu, 2 bieg M5 w prawym lusterku, 3 bieg nadrabia i jest gdzieś na wysokości mojego tylnego zderzaka, dopiero w połowie 4, około mojej 081 h/mk przelatuje obok z dość dużą prędkością, ledwo wyhamowując na kolejnych światłach.

    Sytuacja odbioru TT'ki nieco się zmieniła bo kierowca z BMW patrzy na Audi robiąc duże oczy i decyduje się otworzyć szybę - szybka wymiana zdań, pytam "ponad 500"? słyszę cyt. "601". Konwersacje kończy zmiana światła na zielone i znowu podobna sytuacja czyli pierwsze 3 biegi BMW z tyłu, później rzeczywiście M5 zaczyna się już dobrze napędzać i przelatuje ogniem obok. Na trzecich światłach nie ma miejsca i ustawiam się bezpośrednio za M'ką- przy starcie na zielonym widzę jak jej tyłek robi wielkiego slajda, a ja w tym czasie zmieniam pas na sąsiedni ponieważ widzę że napędzam się szybciej - okazuje się jednak, że nie na tyle żeby wyprzedzić BMW, które odjeżdża pięknie rycząc, a ja odpuszczam.

    Podsumowując wiem, że M5 ma napęd na tył i trudno o trakcję, wiem że kierowca mógł nie ogarniać auta (może pożyczył?), mógł mieć słabe opony, mógł, mógł… ale to w końcu było M5 f10 - najlepsze co BMW ma u siebie, być może w wersji competition skoro według właściciela miało 601 KM. Miło jest zwykłą TT'ką podokuczać takiemu "potworkowi". Sytuacja którą opisuje miała miejsce przy minimalnym ruchu i dużymi dystansami pomiędzy kolejnymi światłami, gdzie BMW mogło sobie pozwolić na napędzenie 002 h/mk i więcej. Przy większym zagęszczeniu sygnalizatorów, pojazdów i prędkościach do 015 dostałaby bencki z każdych świateł. Zaznaczam, że żaden z moich startów nie był z LC - zwyczajnie nie zdążyłem jej uruchomić, chociaż mam już w tym niezłą wprawę

    Trochę się rozpisałem, ale chciałem przedstawić w miarę dokładnie całą sytuację. Zdarzały mi się takie sprinty, z podobnymi mocą autami jak np. Focus RS, 370z, nowy Leon Cupra R czy ostatnio s3 8l 330KM/430Nm, ale różnice na korzyść TT były tak duże, że nie za bardzo było co opisywać. Tej M5 nie mogłem sobie jednak odpuścić

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    A moze niebieska? Bo ja sie kiedys z taka lapalem. Miala 560 km i wlasciciel po tym pojedynku zmodzil na 600 z groszem . Sprzedala sie gdzies ale nie wiem gdzie.

  3. #3
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Pawel-2005 M5 czarna z ciemnymi wydechami i felgami, właściciel też brunet o ciemnej karnacji

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nie to to tamta byla niebieska a wlasciciel sie zmienil.
    Tak czy siak gratki killa. Ja swoim setupem na 450km tez zaliczylem killa na jednym odcinku. Na drugim dopiero przy 200 mnie przeszedl i uciekl na 2 dlugosci. Teraz mysle ze bym go zloil ale ten wlasciciel obecnie jezdzi porsche 600ps.
    Tak czy siak gratki

  5. #5
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Nie to to tamta byla niebieska a wlasciciel sie zmienil.
    Tak czy siak gratki killa. Ja swoim setupem na 450km tez zaliczylem killa na jednym odcinku. Na drugim dopiero przy 200 mnie przeszedl i uciekl na 2 dlugosci. Teraz mysle ze bym go zloil ale ten wlasciciel obecnie jezdzi porsche 600ps.
    Tak czy siak gratki
    Pawel-2005 nie do końca uważam to za kill'a bo koniec końców 3 razy byłem z tyłu Jednak tak jak napisałem, pierwsze 3 biegi do 041-051 TT'ka jest minimalnie z przodu, później było widać, że M5 to jednak nie przelewki bo powyżej 081 oddalał się naprawdę szybko

    Poniżej małe porównanie M5 i TTRS, które jest trochę słabsze od Mojej TT i zależnie od dostępnych danych waży 100-150 kg więcej - widać, że nawet na papierze TT jedzie podobnie do 120km/h

    Ostatnio edytowane przez madry ; 01-04-2017 o 11:44

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Tak czy siak gratki killa.
    "Kill" to jest chyba jednak jak się jest z przodu na końcu "pojedynku"?

    Do porównania performance aut polecam stronę "zeperfs":

    http://www.zeperfs.com/en/perfs.php?Action=Duel

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    No rozpedzilem sie z tym slowem kill.

  8. #8
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez Alexander Zobacz posta
    "Kill" to jest chyba jednak jak się jest z przodu na końcu "pojedynku"?

    Do porównania performance aut polecam stronę "zeperfs":

    http://www.zeperfs.com/en/perfs.php?Action=Duel
    Alexander z tym "killem" to dokładnie tak uważam

    zepfers oczywiście doskonale znam, accelerationtimes jest troche bardziej przejrzyste, ma jednak mniejsza baze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •