Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Potencjalne przyszłe koszty wersji 3.2 quattro z przebiegiem 200tys km

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    2

    Potencjalne przyszłe koszty wersji 3.2 quattro z przebiegiem 200tys km

    Cześć, planuję zakup ttki - po przeczytaniu paru wątków tutaj na forum odnośnie napędu, silnika, mocy, etc, oględzinach, rozmowach i jeździe próbnej zdecydowałem się na wersję 3.2 quattro z automatyczną skrzynią. Dostępne dla mojego budżetu (~50k pln brutto) auta mają przebieg 200tys km (czy to zagraniczne z akcyzą, czy z polski) i są z 2007 roku. Wszystko wygląda fajnie, ale z moich informacji wynikają potencjalne problemy z ewentualnymi naprawami silnika - ze względu na jego rozmiar z tego co się dowiedziałem, aby coś w nim zrobić należy go najczęściej wyjąć, lub podobne, ponieważ kolokwialnie mówiąc nie ma miejsca na wsadzenie ręki i naprawę w miejscu.
    Z tego powodu proszę o podpowiedź z doświadczenia właścicieli ttetek jakie elementy mogą wymagać naprawy, czy coś przy takim przebiegu ma ochotę zacząć przeciekać, etc, oraz ile mniej więcej takie naprawy kosztują. Mimo, że silnik 3.2 jest uznawany za solidny i stosunkowo bezawaryjny, to jednak 200tys km przebiegu swoje robi, a z tego co wiem w tych okolicach zaczynają się potencjalne problemy. Wiadomo, że trzeba się liczyć z naprawami, ale też nie chciałbym wyłożyć kolejnych parunastu tys w 2 - 3 lata za serwis. Dodam, że mówimy o potencjalnie stosunkowo zadbanym egzemplarzu serwisowanym w aso, natomiast kwestią zapalną jest dość duży przebieg.
    Ostatnio edytowane przez padzikm ; 28-03-2017 o 00:13

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Tak na poważnie silnik 3.2 V6 to element MK2-ki o który powinieneś bać się najmniej. W sumie jak się dobrze zastanowić to cała reszta - zawieszenie (poza magnetic ride) heble serwisowane i użytkowane z głową nie powinny sprawić problemów. Elektronika nie płata grubszych figli, budę masz z amelinium więc ... . Co do silnika jednostkę często określa się jako "pancerną" gdzie wspomniany przez Ciebie przebieg 200 tyś up nie jest żadnym problemem. W zadbanym egzemplarzu powinien posłużyć bez problemów drugie tyle. Pilnujesz tak naprawdę dwóch rzeczy serwisów olejowych robionych na czas na jakimś ponad przeciętnym oleju i słuchania rozrządu. Masz tam łańcuch i jak to Mirki Handlarze twierdzą - panie to bezobsługowe itd. Może i tak ale ja bym wymianę łańcucha jak zacznie być go słychać rozważył. Kosztów wymiany nie znam bo ze swoim 3.2 rozstałem się przy przebiegu 116 tyś. Informacje o monstrualnych rozmiarach silnika 3.2 nie wiem skąd masz ale są mocno przesadzone. Na pewno nie jest tak wielki, że do każdej awarii trzeba go wyciągać. Warto też zwrócić uwagę na napęd - potwierdzenie jego serwisów, bo o tym żeby sprawdzić czy w ogóle działa przypominać Ci chyba nie trzeba .
    Ja swoje TT użytkowałem 3 lata przez ten czas dopadła mnie tylko jedna znana bolączka tego modelu - awaria podnośnika szyby. Jakimś tam minusem, którego sam doświadczyłem po drobnej kolizji jest ograniczony dostęp do używanych części. Oczywiście mówię tu o częściach a nie złomie z allegro. Nie ma natomiast problemu z częściami nowymi. Czasami ORI nowe części potrafią mile zaskoczyć ceną.
    Ogólnie popatrz na wątki o TT MK2 3.2 w dziale "nasze auta". Jest tego w prawdzie tylko kilka sztuk ale jak je doczytasz pewnie znajdziesz tam odpowiedzi na większość pytań.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 28-03-2017 o 12:58
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Sprzedalem 3.2 przy ok240kkm, na tym silniku nie robilo to wrazenia.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Sprzedalem 3.2 przy ok240kkm, na tym silniku nie robilo to wrazenia.
    Robiłeś rozrząd z tego co pamietam. Jak to nie tajemnica wrzuć koszt - to pytanie pojawia się co raz częściej. Autorowi postu też się przyda.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Przy turbieniu mojego VR6 wymieniałem rozrząd (kontrolnie mimo niewielkiego przebiegu 100kkm) i koszt części do BUB to około 938zł (brutto). Kosztów samej wymiany nie mam bo w arkuszu mam to zawarte w pozycji "demontaż/rozłożenie/złożenie/montaż silnika".

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Robiłeś rozrząd z tego co pamietam. Jak to nie tajemnica wrzuć koszt - to pytanie pojawia się co raz częściej. Autorowi postu też się przyda.
    Robiłem rozrząd ale to było przy okazji. Padł mi wysrzęglik (manual) więc i tak "było grzebane", dlatego wymieniłem od razu sprzęgło i rozrząd. Nie pamiętam kosztów ale cześć były ori i trochę to więcej kosztowało niż 940zł.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    2
    Przeczytałem na forum wątki o autach i wasze doświadczenia z nimi - była wspominana wątpliwość co do automatycznej skrzyni dsg przy przebiegu ok 200tys km (a nawet parenaście tys mniejszym), lecz bez szczegółów. Moglibyście napisać obszerniej swoje wątpliwości co do tej skrzyni?

  8. #8
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez padzikm Zobacz posta
    Przeczytałem na forum wątki o autach i wasze doświadczenia z nimi - była wspominana wątpliwość co do automatycznej skrzyni dsg przy przebiegu ok 200tys km (a nawet parenaście tys mniejszym), lecz bez szczegółów. Moglibyście napisać obszerniej swoje wątpliwości co do tej skrzyni?
    Tutaj znajdziesz temat odnośnie DSG
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...rie-i-problemy

Podobne wątki

  1. Passat z przebiegiem 1130000 km :-D
    Przez minibigii w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-03-2017, 13:08
  2. Remont silnika koszty
    Przez buba_tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 13:29
  3. Utrzymanie ( jakie koszty ?)
    Przez tomek666777 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 17:48
  4. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2010, 21:47
  5. wymiana tarcz w TT (jakie koszty)
    Przez szadziak w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2003, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •