Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: tył auta - skrzyp..+czy robiąc durny test można uszkodzić...

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    tył auta - skrzyp..+czy robiąc durny test można uszkodzić...

    Hej,

    Znów moje czułe ucho wysłyszało coś niepokojącego. Wracając dzisiaj z Zakopca zacząłem słyszeć przy ruszaniu oraz na wybojach i nierównościach jakby skrzypienie z tylnej części auta. Do wczoraj była cisza i spokój, skrzypienie brzmi jak stara drewniana parkowa ławka albo jakby ktoś siadał na starej sprężynowej kanapie
    Kiedyś w Lagunie miałem coś podobnego tylko dużo głośniej i okazało się że to jakieś łożyska górnego mocowana McPhersona i mechanik stwierdził że dobrze że szybko przyjechałem bo mogło by się źle skończyć.
    Co tam mamy z tyłu w TT-tkach? Jest możliwe żeby amortyzatory skrzypiały mimo że wybierają nierówności elegancko? Jutro jadę na wymianę końcówek drążków oraz potem na zbiezność, może nie ma sensu tego robić skoro trzeba będzie wymieniać amo?
    Amory najprawdopobodniej są od nowości bo mają oryginalne oznaczenia AUDI/VW, przebieg 166t ys km
    suggestions?

    pzdr.
    DJK

  2. #2
    tylna półka zakrywająca zawartość bagażnika lubi poskrzypieć

  3. #3

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    hmm....wyraźnie dobiega z okolic tylnego zawieszenia ale oczywiście przećwiczę też półkę na zasadzie chwilowego wymontowania jednak wątpię - to nie ten rodzaj skrzypienia, półka owszem swoje skrzypi ale tylko na mocniejszych wybojach i bardziej "plastikowo".

    [ Dodano: Pon Cze 09, 2008 4:10 pm ]
    hehe...nawet moja żona (prawo jazdy od 2 tygodni - to dla niej kupiliśmy tą TT-tkę jako pierwsze autko - zaniedługo pozwolę sobie przedstawić Ją na forum jako faktycznego użytkownika) uznała że to nie może być tylna półka
    Podjechaliśmy na szarpak do stacji diagnostycznej i okazało się że jakiś tam tylny prawy drążek/wahacz czy diabli wiedzą skrzypi pomimo dobrego mocowania i żadnych luzów!
    Sugestia stacji: coś wlazło w szczeliny - piach albo brud i skrzypi - można jeździć :P

    My jednak profilaktycznie wymienimy.
    P.S Amortyzatory okazały się być w doskonałej kondycji - jestem zaskoczony że po takim przebiegu oryginały są OK

    pzdr.
    DJK

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ja mam to samo w swojej TT, na wybojach lubi poskrzypić - nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czego to może być wina. Zapewne nie omieszkam, a doświadczenie DJK się przyda w tej sferze.

    Dzięki i pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    DJK, to mój telefon 602475768 jesli jestes zainteresowany spotami o wogóle to wal na koma
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W 225 nie ma co skrzypiez z tyl za wyjatkiem mocowan drazka stabilizujacego ..
    Gumowe seryjne moga skrzypiec w niesprzyjajacych warunkach , wystarczy '' siknac '' WD40
    i dla urtwalenia efektu posmarowac hranice gumy z metalem jakims stalym smarem
    Na 100% beda skrzypiec jesli poprzedni wlasciciel zainstalowal grubszy stabilizator ( likwiduje podsterownosc ) i zapomniano posmarowac mocowan ktore w nieseryjnych drazkach sa poliuretanowe i musza byc posmarowane w trakcie instalacji i pozniej co 6 miesiecy


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    Jutro będę miał wymieniane końcówki drążka kier + właśnie ten drążek z tyłu - dam znać czy wyeliminowało to problem skrzypienia.
    Tak btw to trochę zdziwiło mnie "sprawdzanie" tego skrzypienia na zasadzie zaciągnąć ręczny ---> jedynka ---> gaz ----> puszczenie sprzęgła auto stoi w miejscu i przygina tył do ziemii. Nie niszczy to jakiś podzespołów tylnego zawieszenia czy też napędu? Widziałem że koła przednie przy puszczaniu sprzęgła dość mocno zadrgały i tak kilka razy z rzędu. Co to za wiejskie metody?
    Chociaż może nie rodzi to problemu bo jak się staje do np. wyścigu to żeby ruszyć jak z procy to najlepiej z ręcznego i wtedy też auto tak przygina jak się ciśnie na biegu a hamulec trzyma tylne tarcze?
    Szlag mnie trafia jak ktoś robi coś tt-tce nie tak....

    pzdr.
    DJK

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przy starcie robi sie tak tylko na chwile zeby " spiac " minimalne luzy w skrzyni i zwalnia reczny zaraz po tym jak sprzeglo zaczyna brac
    Osobiscie nie stosuje tej metody , mam swietnie '' wyczute '' moje sprzeglo i nie stresuje za bardzo mojej skrzyni

    Metoda sprawdzania ktora opisales tez mi sie nie podoba choc krzywdy autu nie zrobi , osobiscie pewnie rozkolysal bym tyl auta recznie , oczywiscie przy otwartej klapie zeby nie naciskac na blache


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    No więc mam już diagnozę i dzielę się z kolegami:

    za skrzypienie z tyłu odpowiedzialna była cytuję "tuleja metalowo gumowa górna czopu łożyskowania prawy tył"

    Przy okazji wymiany drążków kierowniczych oraz ustawiania zbieżności okazało się że warto myśleć o wymianie cytuję "tulei metalowo gumowych (lewa i prawa strona) wahaczy przedniego zawieszenia bo się wyrywają powoli"

    that`s all

    pzdr.
    DJK

  10. #10
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Gumowe seryjne moga skrzypiec w niesprzyjajacych warunkach , wystarczy '' siknac '' WD40
    i dla urtwalenia efektu posmarowac hranice gumy z metalem jakims stalym smarem

    Pozdrawiam
    Tak właśnie zrobiłem ale to nie wina drążka - to półka, jest umocowana na dwóch ruchomych krążkach i dwóch plastikowych bolcach osadzonych na amortyzujących gumowych wnękach tylniej klapy, jeden z tych bolców po prostu jest złamany dlatego półka "lata" i skrzypi.. Ten drobny pierdułek już naprawiłem.


    A co do zawieszenia to i tak niedługo wybieram się do ASO, nie miałem okazji jeszcze sprawdzić co w nim/z nim było robione a dodatkowym powodem jest kopcenie auta, jak na mój gust nie wypala paliwa do końca bo osmala mi końcówki wydechów bardzo szybko.


  11. #11

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    A co do zawieszenia to i tak niedługo wybieram się do ASO, nie miałem okazji jeszcze sprawdzić co w nim/z nim było robione a dodatkowym powodem jest kopcenie auta, jak na mój gust nie wypala paliwa do końca bo osmala mi końcówki wydechów bardzo szybko.

    Obrazek[/quote]



    Eeee.....no tak to ja też mam okopcone - ale to chyba jest naturalne że wydech od środka patrząd na rury jest lekko okopcony - przecież to spaliny - chyba przy gwałtownym przyspieszaniu nie masz niebieskiego dymu z rury jak messerschmit
    A jak u innych kolegów?

    pzdr.
    DJK

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Michal no nie dopala ale to naormalne , auta turbo- doladowane majs bogata mieszanke podczas jazdy nz doladowaniu .......

    "tuleja metalowo gumowa górna czopu łożyskowania prawy tył" A to dobre , terminologia taka ze nie wiem o co chodzi


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Test zegarów podczas uruchamiania auta?
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-07-2019, 21:12
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 22:35
  3. pęknięty palnik ksenon, czy może coś uszkodzić?
    Przez bart w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 06:41
  4. Test żarówek czy można wyłączyć - TT 8J
    Przez Chrisman w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 18:45
  5. tajemniczy skrzyp podczas hamowania
    Przez longinpastusiak w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •