Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: Samopoziomowanie xenonow mk1

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Takie lampy są odpowiednio zaprojektowane i nic nie ma prawa być zabite, nawet na naszych drogach.
    Jeżeli już tak myślisz o innych to nie zapominaj obniżyć lamp jak załadujesz bagażnik bo rażące xenony są wyjątkowo upierdliwe dla innych uczestników dróg, na drodze 801, w niedzielę szczególnie widać kto nie myśli, bo sporo aut wracających w kierunku Warszawy, załadowane słoikami świecą wiewiórkom po chałupach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jako że sporo jeżdżę autem osobowym, jedna z najgorszych rzeczy to oślepianie, jak widzę wsadzone xenony z Allegro to mnie szlag trafia, najchętniej podjechałbym i wybił te lampy. Kierowcy używający nie oryginalnych, źle wyregulowanych, bez regulacji lamp, nie zdają sobie sprawy jak bardzo oślepiają. Do grona oślepiaczy dołączam też użytkowników Insignii na xenonie, ktoś chyba dostał ładnie w kieszeń za dopuszczenie tych aut do ruchu, a nie jest to tylko moje zdanie

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja mam zalozone hidy w krotkie i dlugie. Poniewaz lampy sa soczewkowe to nie robi to roznicy. Mam lampy wyregulowane poprawnie na maszynie i nigdy mi soe nie zdazylo zeby ktos mi mignal z tego powodu. Na "dlugich" moj hid nikogo nie obchodzi bo w towarzystwie innych go nie uzywam. Odblysniki mam w super stanie ale jakosc hid do zarowki to jak dzien i noc. Bezpieczenstwo 300% na + wiec je mam.

    Problem zaczyna sie kiedy hidy sa wsadzone w zwykla lampe z odblysnikiem bez soczewki i wtedy zadne wyregulowanie nie wystarczy gdzyz swiatlo zyje swoim zyciem.

    No ale mysle, ze podobny temat juz byl, a w tym temacie zalezalo mi, zeby skupic sie nie na ideii xenonu, jego wyzszoscia nad hid, a na typowym hardwearze i sposobie oraz elementach do dokladki.

    Chce zalozyc caly system, zeby bylo profi. Jak to osiagne i zakoncze sukcesem w swoim aucie, to wrzuce jakis opis. Moze komus sie przyda w przyszlosci, gdyby pojawil sie drugi "taki" ktoremu sie bedzie chcialo
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 23-03-2017 o 17:24

  4. #19
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez przemeks Zobacz posta
    Dynamiczna kontrola poziomu ksenonów zabiłaby silniczki krokowe w waszych lampach w trymiga na naszych drogach.
    Mam VW Passat CC z tą funkcją i działa bdb.
    Miałem swego czasu AUDI A5 również z tą funkcją i sam się dziwiłem, że poziomowanie działa nawet na dziurach! Co ciekawe, nasze drogi nie zabiły silniczków w lampach.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #20
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Jako że sporo jeżdżę autem osobowym, jedna z najgorszych rzeczy to oślepianie, jak widzę wsadzone xenony z Allegro to mnie szlag trafia, najchętniej podjechałbym i wybił te lampy. Kierowcy używający nie oryginalnych, źle wyregulowanych, bez regulacji lamp, nie zdają sobie sprawy jak bardzo oślepiają. Do grona oślepiaczy dołączam też użytkowników Insignii na xenonie, ktoś chyba dostał ładnie w kieszeń za dopuszczenie tych aut do ruchu, a nie jest to tylko moje zdanie
    Ja mam to samo wrażenie jak jadę TT czy innym mniejszym autem przed nowym Ducato/Boxerem/Jumperem!!!
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #21
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Wniosek jest taki, że w w TT 8N, czy dołożymy sobie ori kseon (czyli lampy od TT z ksenonami razem z przetwornicami), czy mamy go już z fabryki, to i tak przy zmieniającym się dynamicznie obciążeniu osi auta będziemy w jednym i drugim przypadku oślepiać kierowców tak samo.

    Zakładając oczywiście że przed jazdą kierowca z dołożonymi ksenonami wyreguluje swoją wiązkę światła.

    To chyba zamyka dyskusję na temat ksenonów w TT 8N. Zdecydowanie widoczność*w nocy wzrasta, a co za tym idzie bezpieczeństwo podróżowania.

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    I takiego wniosku sie szczerze mowiac spodziewalem, w koncu to konstrukcja sprzed ponad 15lat..

    Tak czy inaczej, dzieki pomocy kolegow, Grabarza i Andrzeja, graty do samopoziomowania sa juz praktycznie w drodze do mnie. Zaloze ten system i doloze staran zeby zadzialal.

    Robie to troche ze swojego uporu i troche z ciekawosci. Z jednej strony, skoro powinno to byc w pakiecie z xenonem to bedzie i u mnie, a z drugiej strony ciekawy jestem jak pojdzie mi taka dokladka

    Update w temacie prawdopodobnie bedzie nie predko, gdyz ostatnio sporo pracuje, ale postaram sie skrobnac kilka slow, zeby zostawic tu jakiegos malego tutka dla potomnych jak juz bede po dokladce.

  8. #23
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ok, zeby nie bylo, ze temat umarl to maly up i od razu pytanie.

    Czy posiada ktos dokladnie rozpisane zlacze obd w tt mk1?? Chcialbym wiedziec w ktory pin jak cos mam podlaczyc jeden z kabli, ktory idzie wlasnie do zlacza i zapewnia komunikacje ze sterownikiem.

    Pozatym graty przyszly od kolegow z forum, byly w stanie uzywanym ale kompletnym, uszkodzony byl wodzik od tylnego wahacza (o czym wiedzialem) ale poradzilem sobie z tym. Jak widac nizej puzzle zostaly takze odswiezone Oczywiscie wszystkie srubki oraz zaslepka regulacji swiatel we wlaczniku takze jest Weze, spryskiwacze, pompka oraz zbiornik spryskiwaczy (dzieki Rademenes!!) takze jest. Specjalny przekaznik o ktorym wspomnialem w tym temacie, post #26:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ht=spryskiwacz

    Przekaznik typ 5TS5, ktory ma za zadanie opoznic wysuniecie sie spryskiwaczy i tym samym oszczedzac plyn (to ja zadecycuduje kiedy spryskiwacze sie wysuna i na jak dlugo) rowniez czeka. Nagrany jest takze zderzak przystosowany do spryskiwaczy wiec Acid nie spi wzgledem czasu nic sie nie zmienilo, ciagle go malo, ale Tetunia zostaje ze mna na dobre wiec co sie odwlecze to nie uciecze, jak to mowia

    Nazwa:  IMG-20170405-WA0011.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  282.1 KB

    Nazwa:  IMG-20170405-WA0005.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  214.7 KB

    Nazwa:  IMG-20170405-WA0003.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  305.2 KB

    Nazwa:  IMG-20170405-WA0002.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  219.2 KB

    Nazwa:  IMG-20170408-WA0000.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  154.9 KB

    Nazwa:  IMG-20170410-WA0000.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  213.1 KB

    Oraz sama wiazka:

    Nazwa:  IMG-20170330-WA0000.jpg
Wyświetleń: 35
Rozmiar:  239.1 KB
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 26-08-2017 o 00:48

Podobne wątki

  1. Zaślepka spryskiwacza xenonów
    Przez schabek17 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 09:15
  2. [8N] spryski xenonów 2001
    Przez konar1977 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 08:55
  3. Regulacja xenonów
    Przez rzepol3 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 14:14
  4. Problem z regulacja xenonów
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:56
  5. Jakie zarówki - zamiast Xenonów
    Przez Bartosz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •