Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: TT vs TT

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124

    TT vs TT

    Hej
    Jestem świeżo po przegranej na 1/4 mili (mniej więcej).
    Pogoda: lekki deszcz
    Temperatura: 6,5*C
    Gość ze srebrnego Audi TT mk1 (pozdrawiam), rzucił mi wyzwanie chwile po oględzinach uczestników. Pomyślałem- teren niezabudowany, 1szy i ostatni raz popałujemy - i czekam na reszte, aż przestawią wozy.
    Silnik 90* po powrocie z trasy- można sprawdzać wóz.
    Przed samym ustawieniem pytałem o moc silnika. Odpowiedź: 180KM. Myśle sobie: hmm... szanse równe. Ustawiamy się przed linie odliczanie i facet wkręca na wyższe obroty. Szanse jak nic, straci przyczepność na starcie

    3...2...1... JAZDA!

    Wrzucam 1szy bieg, 2x ślizga od 3000 obrotów, łapie trakcje i...

    ...i gość wyrywa obok z wyższych obrotów przed maskę :O
    Ciągne dalej, o dziwo od 50 trzymam dystans, ale do końca już tylko stoję w miejscu, nie zbliżam się.
    Podjeżdżam na zatoczke, by zawrócić patrzę, a spod czarnej części zderzaka prześwituje szeroka pucha.
    Pytam wprost:
    -A te 180KM to quaTTro jest?
    -No, quaTTro.
    Wszystko stało się jasne
    180KM wystrzeliło jak z procy dzięki 4x4.
    Odpowiadam:
    -A to tak mi to godej Bo u mnie 180 FWD. Przez to drapało mi na starcie

    Kiwnął głową, wracał na miejsce, ja również.
    Co mogłem powiedzieć jako przegrany? Nie mówiłem nikomu o wersji FWD (pewnie część by wyśmiała tuning na wersje r32), tylko podniosłem z uśmiechem rękę, włączyłem do tego bit i zaparkowałem jak gdyby nigdy nic.
    Oponki lekko zmoczone, silnik nie pałowany do odciny (przy 6K zmiana) i przed wyjazdem chwile postałem przy subie z otwartym bagażnikiem.
    Kumpel przyznał, że 1- opony nie na takie temperatury, 2- brak napędu 4x4 i 3- problemy na starcie z wyczuciem trakcji przyczyniły się do porażki.

    Nauczyłem się jednego. Nie należy ocniać auta po wyglądzie, bo w praktyce ta seryjna wersja quattro może być zgubą dla przerobionej FWD.

    Bardzo zaskoczyła mnie postawa ludzi oglądających cały "pościg". Nikt nie wytykał mnie palcami, nikt też nie śmiał się w moim kierunku. Może dlatego, że to moje pierwsze takie starcie? A może z powodu widocznej walki z trakcją na starcie?
    Nie tłumaczyłem się nikomu z wersji FWD, tylko wyjeżdżając z pozytywną piosenką podziękowałem organizatorowi i przez szybę wystawiłem 2 palce

    Wiem, że podstawowa wersja to nie to samo co quattro, ale większość tylko przyszła popatrzeć na 10? może 12 ścigających się aut.
    Kolejnego razu nie będzie. Nie zamierzam się popisywać umiejętnościami czy osiągami, które i tak największe nie są. Mam nadzieję, że dotrze ten fakt do ludzi zarówno z forum, jak i poza nim. Szanuję swoje auto pomimo tego 1-razowego katowania do 6K. Mam nadzieję, że nie odbije się to na pracy silnika.

    Dzięki za uwagę przy moich wypocinach xD Widzimy się na zlocie ogólnopolskim lub innych w okolicach południowej Polski.

    Pozdrawiam
    Daras

  2. #2
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Hehe gdyby to była 180 w Quattro, to mimo tego braku trakcji nie byłoby takiej różnicy ogólnie powinieneś sobie poradzić z pacjentem z racji różnicy wagi ok 200kg (chyba dobrze pamiętam, jeśli nie to poprawcie). Druga kwestia czy to nie była wersja 225? Tak czy siak, czasem warto sprawdzić swoje wozidło, czy to wygrana, czy przegrana nie ma znaczenia...liczy się dobra zabawa z nutką pokory i tego się trzymajmy

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Bardzo mądrze powiedziane
    Zabawa była, nie powiem (nigdy wcześniej nie podbijałem końca obrotomierza powyżej 100)
    Co do wersji... Hmmm... Nwm czy facet przerabiał podwójny wydech na pojedynczy (czy wersje 180 quattro miały takie szerokie puchy niczym na 2 końcówki? Chyba nie). Z tego co pamiętam to chyba 70kg różnicy jest przy quattro, ale raczej się mylę. W każdym razie ja FWD vs on quattro raczej było przesądzone (moja skrzynia to dodatkowe 40kg). Deszcz nie robi zbytnio wrażenia jak auto pcha dodatkowa oś. U mnie przód walczył z całością (na suchej drodze faktycznie miałbym szansę).
    Organizator chciał silniki o mniejszych pojemnościach to nikt się nie głosił za Audi S4 i Fordem Focusem ST. Stąd mój pomysł na debiut xD Zawsze idzie sprawdzić konkurencję za kółkiem

  4. #4
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Pierwsza kwestia: wersja 180 Quattro ma szeroką puchę jak w 225, tylko wydech jest pojedynczy
    Druga kwestia: moja ośka, mk1 ważyła 1340kg a np. kolegi Q coś ponad 1500kg

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    TO dziwne bo na autocentrum podają 1280kg w wersji FWD a 1340kg w wersji quattro. Czyli zaledwie 60kg różnicy. A z kolei TT 225KM to już waga 1465kg. Czyli raczej było to 180KM tak jak mówisz z tą puchą szeroką niczym w 225KM z 1 wydechem. Felgi z RONALA oryginalne to raczej nie wycinał z 225KM rury na 1 wydech tylko miał te 180KM ale quattro

  6. #6
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    niemożliwe, że pomiędzy 180 Q i 225Q jest taka różnica wagowa wkońcu oba mają napędy na 4 koła, a głównie z tego wynika różnica wagi

  7. #7
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Daras Ty mówisz o spocie w Raciborzu ? Pojechałem tam sobie z nudów i nikogo nie zastałem. Fakt że późno bo między 17-18 i nic sie nie działo.

  8. #8
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    niemożliwe, że pomiędzy 180 Q i 225Q jest taka różnica wagowa wkońcu oba mają napędy na 4 koła, a głównie z tego wynika różnica wagi
    Mk1 1.8T quattro 180km - 1410kg
    Mk1 1.8T quattro 225km - 1465kg
    55kg różnicy

    W mk2 wygląda to tak:

    TT TFSI S-tronic - 1300kg
    TT TFSI quattro S-tronic - 1380kg
    TTS S-tronic - 1415kg

    TTRS S-tronic - 1475kg
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 19-03-2017 o 21:38
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  9. #9
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Fajny wyścig Nie ma co się martwić przegraną. Szczególnie, że warunki były lepsze dla quattro. W takich pojedynkach wszystko ma znaczenie. Teoretycznie gdybyś znalazł szybciej trakcje to powinieneś go dogonić, ale 400 m to trochę mało i dlatego się nie udało. Następnym razem będziesz miał większe doświadczenie. Quattro ma taką przyczepność, że nawet na mokrym i dobrej oponie potrafi uślizgnąć sprzęgło jeśli obroty są za wysokie i wstanie turbina. Więc głowa do góry Autku oczywiście nic się nie stało a nawet jest wskazane kręcenie do odcinki

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Autku oczywiście nic się nie stało a nawet jest wskazane kręcenie do odcinki
    No mam nadzieję, że ten 1 raz nie zaszkodziło

    Mk1 1.8T quattro 180km - 1410kg
    Mk1 1.8T quattro 225km - 1465kg
    55kg różnicy
    Czyli na autocentrum podają niewłaściwe dane. Podobnie z bagażnikami. Piszą od 220l poj, a tymczasem w FWD pojemność wynosiła więcej przy obniżonej podłodze (270l! bodajże).

    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Daras Ty mówisz o spocie w Raciborzu ? Pojechałem tam sobie z nudów i nikogo nie zastałem. Fakt że późno bo między 17-18 i nic sie nie działo.
    Chłopie ja tam byłem ledwo po 16.00 i połowa się zmyła do tego czasu Pytanie jeszcze gdzie byłeś, bo miejsce spotkania organizatorzy zmieniali jak rękawiczki xD Fotki są na fb jak coś (mnie też Pani fotograf ujęła). Od hydrografika słyszałem że były tłumy w godzinach 13.30-15.00, czyli nawet pół godziny przed czasem. Widać je na zdjęciach- parking za mały na tyle aut. Poziom początkowo niezły, ale jak byłem po 16.00 to została jedynie gimbaza z fajkami i pare BMek szarżujących i palących gumę przed parkingiem- pokaz wiochy jak dla mnie. Do 17.00 byłem już w trasie na pseudo wyścigi Dlatego się minęliśmy

  11. #11
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    No troszkę porażka bo podali że ten parking pod oborą miał być a ja się na parkingu Auchan kręciłem Fakt że późno ale jak dojechałem to był pusty dwie kobity na rowerach --- mówię do szwagra że niezły zlot) Totalnie brak podania dokładnej ulicy, bo skąd ja mam niby wiedzieć na jakiej ulicy jest dany parking pod jakąś tam nazwą "sezam" czy coś ku... innego. Ale nie ma tego złego...swoją przepaliłem bo ponad tydzień stała także mi się i tak cieszyła morda. Autko na szybko umyłem, oczywiście później deszcze pier...dolnął z nieba Aaa i powracałem przez Rybnik i minąłem się w drodze z piękna MK2 TT-S albo R bo za szybko i za ciemno było, kolor ciemno-srebrny na SR - mrugnąłem oczkami ale nie odwzajemnił.

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Wiesz, ciężko jak ktoś nie z forum żeby wgl zauważył drugą TTkę, nawet jak zamruga. Kumpel sie puszył przy swojej dziewczynie jak gadał o tym zlocie ze mną-- nie znałem go od tej strony. Sporo ludzi dalej pokazuje komplet: "gleba+felga". Daleko nam do tuningu na skalę Europejską- rozumiem że to wioska, ale mogłoby być lepiej. Adres by dodali i 0 problemów z trafieniem. Moja stała bo non stop poprawki bagażnika- wreszcie jest przygotowany pod bas

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •