Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 130

Wątek: (Marko w-wa) czarne 225q

  1. #76
    Awatar Kriychu
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Wwa-Ząbki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czaaaarny
    Posty
    64
    Szybki oklejałeś sam?? Jakiej firmy folia? I jak zabawa z tylną szybą? "Formowałeś" najpierw folie na ciepło przed klejeniem czy od razu na szybę?
    Zostało mi trochę folii 70% i 30% po przyciemnianiu szyb na innym aucie, i myślę o przyciemnieniu swoich w Czarnulce..

  2. #77
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Kriychu Zobacz posta
    Szybki oklejałeś sam?? Jakiej firmy folia? I jak zabawa z tylną szybą? "Formowałeś" najpierw folie na ciepło przed klejeniem czy od razu na szybę?
    Zostało mi trochę folii 70% i 30% po przyciemnianiu szyb na innym aucie, i myślę o przyciemnieniu swoich w Czarnulce..
    Tak robiłem sam. Folia jakiej użyłem to ,,global", a co do tylnej szyby to jest zabawy naprawdę sporo. Co do formowania folii to nie ma opcji żeby bez tego zrobić.

  3. #78
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Długo tu nic nie pisałem, ale to dlatego że nic niepokojącego się nie działo (całe szczęście). Z racji tego że autko jest non stop w ruchu to niektóre elementy muszą się kiedyś zużyć! I tak w ostatnim czasie hamulce odmówiły posłuszeństwa więc chciał nie chciał czas zakasać rękawy i do roboty.
    Takie spowalniacze wskoczyły do autka. Mam nadzieję że zakończą się problemy bicia kierownicy.








  4. #79
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na dluuugo bedziesz mial spokoj.. nacinane czy nie, ja nie widzialem roznicy. Bedzie normalnie. Zalozysz B. bedzie inaczej a zalozysz.. jakos czuje ze Ty 'to' masz..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 15-10-2017 o 09:20

  5. #80
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Na dluuugo bedziesz mial spokoj.. nacinane czy nie, ja nie widzialem roznicy. Bedzie normalnie. Zalozysz B. bedzie inaczej a zalozysz.. jakos czuje ze Ty 'to' masz..
    Nie do końca rozumiem o co chodzi!
    Nie spodziewam się że to będzie coś mega, ale chciałem mieć w miarę markowe i niezawodne graty. I takie dobrał mi stary znajomy który od lat prowadzi nieautoryzowany serwis vag.

  6. #81
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Chodzi mi o to ze nie poczujesz roznicy. Bardzo dbasz o auto i mysle ze u Ciebie duze brembo sa kwestia czasu a wtedy roznica w heblu bedzie odczuwalna.

  7. #82
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Chodzi mi o to ze nie poczujesz roznicy. Bardzo dbasz o auto i mysle ze u Ciebie duze brembo sa kwestia czasu a wtedy roznica w heblu bedzie odczuwalna.
    Powiem ci że już dawno chodził mi po głowie jakiś swapik, lecz przy tej mocy to chyba taki przerost formy. Ale nie mówię nie!

  8. #83
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A czy kiedykolwiek zwiekszenie bezpieczenstwa jest przerostem formy nad trescia?? Pakowanie sylikonowego tipa i stozka do serii jest przerostem formy nad trescia ale hebel?? Jak dla mnie auto powinno najpierw hamowac. Potem przyspieszac. Oczywiscie stosunek mocy do hebla sie liczy bardzo wiec wpadly 4x42mm (tak, wiem liczymy tylko jedna ze stron ale chodzi mi o wskazanie na 4tloki ktore ladnie pasuja na 18") na tyl up na 280mm. Teraz dopiero czas na soft i zawias

  9. #84
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Zgadzam się w zupełności z tym co piszesz, ale seryjny (w pełni sprawny) układ w wersji 225 nie jest taki slaby. Więc jeśli używa się wyobraźni podczas jazdy to nie ma żadnego zagrożenia.

  10. #85
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Oczywiscie ze tak, ale dobre nie jest wrogiem lepszego

  11. #86
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Zgadzam się w zupełności z tym co piszesz, ale seryjny (w pełni sprawny) układ w wersji 225 nie jest taki slaby. Więc jeśli używa się wyobraźni podczas jazdy to nie ma żadnego zagrożenia.
    Powiem Ci że jakbyś pojeździł autem ktore ma mocnoej zmodyfikowany układ hamulcowy i przesiadl sie do auta ktore ma seryjny sprawny układ to byłbyś w szoku. Ja tak mam gdy wysiadam z tt do a3. A w a3 sa już wieksze tarcze na tyle + oploty a to i tak nie hamuje.
    Na miasto jako tako wystarcza ale z wyższych to wszystko się pali i tylko spowalnia auto ale jeszcze też tak jak Ty chwilowo zmieniłem przod na serie pomimo że big brake kit już leży
    Tak czy siak mody oczywiście na plus

  12. #87
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Powiem Ci że jakbyś pojeździł autem ktore ma mocnoej zmodyfikowany układ hamulcowy i przesiadl sie do auta ktore ma seryjny sprawny układ to byłbyś w szoku. Ja tak mam gdy wysiadam z tt do a3. A w a3 sa już wieksze tarcze na tyle + oploty a to i tak nie hamuje.
    Na miasto jako tako wystarcza ale z wyższych to wszystko się pali i tylko spowalnia auto ale jeszcze też tak jak Ty chwilowo zmieniłem przod na serie pomimo że big brake kit już leży
    Tak czy siak mody oczywiście na plus
    Pawełku już nie raz ci mówiłem że jesteś wypaczony na tym punkcie jak mało kto, więc co bym nie robił to i tak do ciebie mi daleko.
    W większości robię miasto, więc muszą wystarczyć na razie takie. Ale jak by ci wpadło coś fajnego w łapki to z chęcią przygarnę. Na wiosne jak znalazł. Planuje się nią zająć jak należy bo jak do tej pory brak czasu powoduje że ją troszke zaniedbuje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kolejnym dość pracowity weekend za nami!
    A tak konkretniej to patrząc na licznik mojej lalki, który niestety cały czas rośnie i na chwilę obecną wygląda tak:



    Postanowiłem zabrać się po raz drugi za wymianę oliwki (to już prawie 20kkm za nami). Tym razem ze zmianą uszczelki pod pokrywą zaworów z pod której ostatnimi czasy zauważyłem nieznaczne zapocenie.



    Parę fotek w trakcie przeprowadzanych prac:



    Mała kąpiel w między czasie.



    I po takiej kąpieli chyba można zabrać się z czystym sumieniem za montaż.



    Troszkę to trwało, ale udało się złożyć wszystko jednego wieczoru. Całe szczęście nie było podczas pracy żadnych niespodzianek które to niestety są częste podczas takich zabiegów. Więc zakończeniem piątkowego wieczoru był taki oto widok 100% oryginał. No i satysfakcja z wykonanej samemu wymiany (bezcenna)!





    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ale to nie koniec planów na weekend! Do najważniejszych należała wymiana sterownika haldexa, którego to szukałem dość długo i za pomocą forum trafiłem moment gdzie nasz forumowy kolega (hubi_pl) miał w zapasie parę sztuk i użyczył na podmianke, aby dobrać ten jedyny.



    Tak przy okazji siedzenia w kanale doszła kolejna wymiana oleju w haldexie no i czyszczenie kapy z opiłków. Była to chyba dobra decyzja bo magnez nie wyglądał najlepiej.
    Tak było przed czyszczeniem:



    A tak po:






    Podczas wymiany sterownika oczywiście nie zapomniałem o przeszczepie jednej magicznej części którą włożył mi do starego sterownika (paweł2005).



    I tym sposobem znowu jestem szczęśliwym posiadaczem czterołapa!!!

  13. #88
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Super! Cieszę się że udało się odratować napęd! nic tak nie cieszy jak powrót do 4x4

  14. #89
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Super! Cieszę się że udało się odratować napęd! nic tak nie cieszy jak powrót do 4x4
    I to tak naprawdę dzięki tobie!!!!!

  15. #90

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Masz może numer uszczelki pod kape magnesiku i pod sterownik?

Podobne wątki

  1. Czarne TT wojtasu
    Przez wojtasu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 20:08
  2. 3,2 8j czarne
    Przez jerrys41 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 13:32
  3. Małe czarne COŚ
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •