Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 130

Wątek: (Marko w-wa) czarne 225q

  1. #1
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745

    (Marko w-wa) czarne 225q

    Witam wszystkich forumowiczów po raz kolejny !
    Na forum zarejestrowałem się rok temu przeglądając wszystkie wątki dniami i nocami i właśnie z tego powodu tak długo się ukrywałem . A tak na poważnie to nigdy nie miałem natchnienia , aby pochwalić się swym autkiem , wolałem podglądać wasze przeważnie już byłe piękne, wypucowane mk1-nki , aż w końcu stwierdziłem że może warto się pokazać . W końcu moja też będzie kiedyś taka dopieszczona . Jako że mam straszne zaległości i sporo zdjęć z dotychczasowych prac postanowiłem więc że albo teraz albo nigdy. Ale do rzeczy.
    Autka szukałem dość długo i nie brałem nigdy pod uwagę tt-ki (teraz wiem że to był błąd ) , aż tu nagle jest zakupiona od człowieka z jednej wioski który posiadał ją przez ostatnie sześć lat ,aż dziwne bo nigdy wcześniej​ jej nie widziałem , a teraz dostrzegam wszystkie w zasięgu wzroku takie zboczenie mnie dopadło.

    A teraz troszkę o samym autku :
    Audi TT 1.8 T 225 KM czterołap
    Serducho APX
    Rok.2001
    Przebieg przy zakupie 228 tyś.km.
    Wyposażenie : xenon, Bose, navi, czarne skóry, chyba ma większość z dostępnych na tamte czasy rzeczy .
    Może teraz parę zdjęć tak na szybko bo to przecież najbardziej wszystkich interesuje odrazu mówię, że zaczęła jako brzydkie kaczątko ze zmatowiałym miejscowo lakierem , zaparowanymi lampami , niedomagającym serduchem , obitymi felgami i takie tam.

    [/URL


    To tak na początek i postaram się, aby ten wątek szybko się rozwijał bo zaległości są naprawdę spore.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 11-03-2017 o 13:04

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wygląda na zadbane autko.
    I dość bogata wersja.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Lukasz_b20
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Pięknisia! Jak wrażenia z jazdy?

  4. #4
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Ladna czarnulka

  5. #5
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Bardzo ładna, bogata wersja. Pierwszy raz zwróciłem uwagę na "uchwyt aluminiowy" od strony pasażera przy fotelu. Widać, że dbasz o czarnulkę Pozdrawiam.
    PS. Nie stawiaj jej pod tym pochylonym drzewem
    Ostatnio edytowane przez Fazer ; 11-03-2017 o 05:39

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Fajna i chyba motocyklista tym lata :P
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  7. #7
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    To może po kolei .
    Zaraz po zakupie autko trafiło do zaprzyjaźnionego warsztatu na pierwszy przegladzik i wymianę płynów ustrojowych i tak :
    - Na pierwszy ogień poszła wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody
    - nowy olej silnikowy Mobil 1 5w50
    - nowy olej do skrzyni biegów
    - nowy olej do mostu tylnego
    - nowy płyn hamulcowy
    - wymiana płynu chłodniczego
    - wymiana oleju w haldexie wraz z filtrem
    - wszystkie filtry łącznie z kabinowym
    - wymiana świec zapłonowych na NGK
    - wymiana wszystkich słabych punktów zawieszenia (troszkę tego bylo)
    I wszystko wydawało by się cacy lecz autko dalej jakieś ospałe jak na 225 kucyków nie dałem za wygraną usiadłem z tabletem w łapach wszedłem na forum i po przeczytaniu setek wątków znalazłem winowajcę:






    jak widać okazała się dość duża nieszczelność w układzie doładowania i razem z rurką zamówioną w ASO połczyńska zamówiony został nowy DV gdyż poprzedni właściciel chciał aby robiło pssssyt i wstawił sobie (blow ofa) który niestety mnie nie przekonywał . Po wymianie wyżej wymienionych części autko troszkę odżyło, nie trwało to jednak zbyt długo gdyż okazało się za chwilę że trzymają hamulce tylne i gotują tarcze . Załamka

    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Fajna i chyba motocyklista tym lata :P
    Co do motocyklisty to niestety ,poprzedni właściciel nawet nie wiedział co oznacza ta naklejka tak kupił i nic z nią nie robił .
    Na chwilę obecną już jej nie ma .

    Co do hamulców została zrobiona regeneracja zacisków hamulcowych łącznie z wymianą tłoczków , wymiana tarcz , klocków i autko nareszcie jakby dostało skrzydła . Nareszcie zaczęło jechać
    Następnie przyszła kolej na zabawki które powiesił na słupku poprzedni właściciel lecz zabrakło mu chyba weny ponieważ calkowicie milczały . Okazało się że trzeba zadzwonić do (fmic.pl) zamówić parę części i tak po paru dniach udało się wszystko ogarnąć.



    I tym sposobem mamy pierwszy wspólny miesiąc za sobą !
    Troszkę chaotycznie ten mój opis wychodzi ,ale tak to jest jak się zwleka z opisem własnego szczęścia .
    Ostatnio edytowane przez Marko w-wa ; 11-03-2017 o 16:42

  8. #8
    Awatar Lukasz_b20
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Czyli reasumując autko zapierd..ala i jesteś zadowolony?

  9. #9
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz_b20 Zobacz posta
    Czyli reasumując autko zapierd..ala i jesteś zadowolony?
    Teoretycznie tak mi się wtedy wydawało przypominam że autko mam już rok ,a opisałem dopiero pierwszy miesiąc

    Jedziemy dalej !
    Patrząc że pogoda dopisywała, czas był trzeba było coś porzeźbić na pierwszy ogień demontaż wnętrza kompletne sprzątanie ,a przy okazji kiedy już wyjechały fotele i wykładziny stwierdziłem że troszkę wygłuszymy tak więc cały bagażnik wnęki drzwi pokryte zostały matą butylową i dla dopełnienia pianka 20 mm. pokryła wszystko . Niestety nie mam żadnej fotorelacji lecz powiem krótko autko zrobiło się znacznie cichsze no i to na czym mi zależało najbardziej zestaw BOSE nareszcie się obudził różnica w jakości dźwięku była kolosalna . Najlepszym dowodem była mina poprzedniego właściciela gdy wsiadł powtórnie do swojego byłego już autka (kontakt mamy do dziś obiecałem podczas kupna że raz na jakiś czas pokaże moje poczynania )
    Następnie przyszła pora na ogarnięcie autka z zewnątrz takie wstępne dokładne mycie i przy okazji przyciemniłem tylne szybki , aby w środku zrobiło się troszkę przyjemniej .
    I oczywiście parę fotek:



    Strasznie szybko ten czas leci u mnie więc jedziemy dalej !
    Patrząc na pogodę czas się rozglądać za letnimi oponami małe przymiarki i okazało się że wziąłem całe koła .
    Parabole zawsze mi się podobały ,a i opony były w super stanie więc stwierdziłem że zostaną ze mną ,a zimowe pójdą do malowania ze względu na ich opłakany stan.

    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 11-03-2017 o 13:02

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Super, że tyle serca i pracy włożyłeś i ciągle wkładasz w TT.
    Co do dodatkowych zegarów, to estetyka montażu mogłaby być znacznie lepsza.
    Jeśli chodzi o felgi, to osobiście też w TT 8N bardziej do mnie przemawiają pełne wzory. Wyjątkiem są koła z R32.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 11-03-2017 o 10:12
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Przy okazji przeglądania forum wpadło mi w oko coś takiego ,,OSIR Orbit Gear made in Poland" stwierdziłem że będzie fajniej i przystąpiłem do roboty mierzenie , frezowanie wstępne przymiarki i proszę




    Jak widać efekt okazał się nie do przyjęcia, projekt niezbyt dopracowany i wyglądało to troszkę festyniarsko (jakby ktoś tam lampki choinkowe powkładał) więc nie mogłem sobie pozwolić na taką fuszerka i za pomocą kilku rodzajów foli do kasetonów świetlnych doszedłem do takiego efektu. Chyba do zaakceptowania ?



    Tak przy okazji jeszcze wspomnę że podczas użytkowania do wymiany poszły jeszcze styczniki w obu zamkach bo szyby wariowały strasznie .

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Super, że tyle serca i pracy włożyłeś i ciągle wkładasz w TT.
    Co do dodatkowych zegarów, to estetyka montażu mogłaby być znacznie lepsza.
    Jeśli chodzi o felgi, to osobiście też w TT 8N bardziej do mnie przemawiają pełne wzory. Wyjątkiem są koła z R32.
    Co do R32 to chyba każdy wie jak jest z dostępnością . Ale może kiedyś , myślę że jeszcze nie jedno spotka moja czarna kochankę jak to mówią moi znajomi (żona zresztą też twierdzi że czuje się zagrożona )
    A do zegarów narazie się przyzwyczaiłem choć cały czas chodzi mi po głowie zmiana lokalizacji .
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 11-03-2017 o 13:15

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Gdzies kiedys widzialem te zegary w slupku u mnie. Ale znaczka "s" nie bylo.

  13. #13
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Gdzies kiedys widzialem te zegary w slupku u mnie. Ale znaczka "s" nie bylo.
    Pawełku zarówno zegary jak i znaczek były cały czas ( jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu również je zobaczysz ,ale tego nie będę zdradzał narazie bo jak widzisz mam roczne zaległości w przedstawianiu swojego autka i chciałbym to robić według kolejności )
    W między czasie dopadł mnie również problem słabego ładowania , ale tu znowu pomocne okazało się forum i po wymianie części pokazanej na fotce i wyczyszczeniu wszystkim połączeń masowych wszystko wróciło do normy (takie awarie to ja lubię )




    I co by nie być gołosłownym efekt zakończonych prac



    Jako że czas i małżonka która jest w pracy pozwalają mi na to , aby posiedzieć troszkę dłużej więc ponudze was jeszcze trochę !
    Podczas szybszych przejażdżek po mieście zaczął mnie niepokoić zegar od egt który to pokazywał cały czas strasznie wysoką temperaturę co mnie niestety marwiło, i po raz kolejny tablet w łapki i jedziemy . Kolejne godziny na forum setki wątków , kawek bo oczy się zamykały i jest . Pomysłem było wycięcie katalizatora bo przecież po szesnastu latach ma prawo powiedzieć dość . I tu zaczęły się poszukiwania odpowiedniego warsztatu który mi to wykona . Pierwszą wizytą był zakład niedaleko miejsca zamieszkania ,,el-tech " niestety pan strasznie zarobiony , a i podczas przeglądania forum w wątku , Pawła 2005 ' przeczytałem niezbyt dobrą opinię na jego temat więc sobie odpuściłem . I tu któregoś pięknego dnia podczas spotu pod narodowym dostałem od Huberta namiar na ,,sporttiga" szybki telefon umówienie terminu i autko dostało od samej turbiny cały kwaśny wydeszek niestety zdjęcia nie są dobre robione dopiero teraz na szybko .





    Co do wrażeń po wymianie wydechu bo pewnie co po niektórzy z nowych forumowiczów będą pytać , zależy czego się oczekuje napewno jest szybsza reakcja na pedał gazu , co do hałasu zależało mi na tym aby nie był zbyt głośny i taki jest . Wstępnie miał być z przepustnicą abym mógł decydować o tym czy chcę aby było cicho czy wręcz przeciwnie lecz Paweł ze sporttiga niestety miał braki na magazynie więc poszliśmy na kompromis ,a przepustnice zawsze można dołożyć w późniejszym terminie. Co najważniejsze o co mi chodziło obniżyliśmy temperaturę egt i to znacznie .
    I w ten oto sposób przeturlałem się z czarnulą przez całe lato !
    Nadeszła jesień i pojawiły się kolejne problemy niestety . Deszczowa pogoda sprawiła że autko nie nadawało się do jazdy , szyby tak parowały że jeździłem ze szmatką w ręku DRAMAT . I tu znów nie będzie niespodzianki forum jest poprostu niezastąpione !!!!!!!
    Godziny czytania , przeglądania i do dzieła , winowajcą okazał się ten pan




    Silniczek v71 , okazało się że forumowy magik o nicku JERRY ma taki na zbyciu więc tyłek w samochód i jazda na drugi dzień zapomniałem o problemie
    Przy okazji pogadaliśmy chwilkę i umówiliśmy się na wyleczenie kolejnego pacjenta , pewnie wszyscy wiecie o co chodzi tak tak to on



    Połowa wyświetlacza niestety zapomniała że do czegoś służy i tak oto nasz nadworny i wogule najlepszy specjalista od zegarów i nie tylko pokazał klasę i od tamtej pory cieszę się z działających w 100-tu procentach zegarów .



    Jarku jeszcze raz tak już na maxa oficjalnie serdeczne dzięki jak zawsze super robota
    Ostatnio edytowane przez Marko w-wa ; 11-03-2017 o 14:35

  14. #14
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Bardzo ładnie się prezentuje. Widać, że trafiła na prawdziwego fana marki. Parabole w TT poza konkurencją! Szkoda, że firma nie poszła w ślady Alfy GT z czerwonymi skórami - efekt fantastyczny, bo wszystko czarne, trochę za ponuro.

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    trudno było rozłożyć tapicerkę pod wygłuszenie? potrzebne są jakieś specjalne narzędzia czy zestaw torx'ów wystarczy?
    zdejmowałem tylko boczki drzwiowe kiedyś i to nie było jakoś dramatycznie skomplikowane. też chodzi mi po głowie zrobienie takiego wygłuszenia i przy okazji wypranie wykładziny

    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Bardzo ładnie się prezentuje. Widać, że trafiła na prawdziwego fana marki. Parabole w TT poza konkurencją! Szkoda, że firma nie poszła w ślady Alfy GT z czerwonymi skórami - efekt fantastyczny, bo wszystko czarne, trochę za ponuro.
    czerwone skóry były dostępne w TT 8N (nie wiem tylko, czy nie była to jakaś limitowana edycja w stylu Le Mans Edition i kombinacja czarny lakier + czerwone skóry była dostępna)

Podobne wątki

  1. Czarne TT wojtasu
    Przez wojtasu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 20:08
  2. 3,2 8j czarne
    Przez jerrys41 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 13:32
  3. Małe czarne COŚ
    Przez ICE w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •