Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Mercedes CLK 500 7G

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121

    Mercedes CLK 500 7G

    Cześć!
    Jako, że zlocie w Przesiece miałem sporo pytań o swoje auto, postanowiłem je opisać na forum Poza tym łatwiej będzie się odnaleźć na zloTTach pod Narodowym

    HISTORIA:

    Po dwóch TT-kach 1.8 T szukałem czegoś z większą ilością cylindrów. Niestety, patrząc na ceny MK2 3.2 roadster można dostać zawrotu głowy. Dlatego też poszukiwania rozszerzyłem na (prawie) wszystkie marki. W sierpniu zacząłem przeglądać oferty Mercedesów C32 AMG (W203). Jeden egzemplarz oglądał dla mnie w Szczecinie Asikson (dzięki raz jeszcze!). Niestety, na miejscu okazało się, że pomimo zapewnień sprzedającego, samochód wymaga bardzo dużych wkładów finansowych. Drugi C32 oglądałem w Warszawie razem z PiotrekHIT. Miał być bezwypadkowy, miał być igłą....a miernik lakieru pokazał coś innego. Dotarłem do informacji i zdjęć jak samochód wyglądał przy sprowadzaniu z USA. Nawet słupki C były w szpachli, do tego pomalowany w ciapki. Swoją drogą samochód dalej stoi na sprzedaż

    Tydzień później zobaczyłem Mercedesa CLK 500 w Warszawie. Szybki telefon, oględziny przy których ani mi, ani Piotrkowi nie udało się absolutnie niczego znaleźć, co pomogłoby w zbiciu ceny. Następnego popołudnia, po sprzedaży TT, w tym samym dniu kupiłem Mercedesa.

    Kilka danych:
    silnik: M113 5.0 V8 306KM 460Nm
    skrzynia biegów: automatyczna 7 biegowa (+ 2 do tyłu )
    rok produkcji: 2004, model 2005
    przebieg: na tę chwilę prawie 250 tys. km

    Wyposażenie całkiem fajne. Zależało mi na xenonach, dużej nawigacji (bardzo dobrze sobie radzi mimo upływu lat), podgrzewanych i wentylowanych fotelach + pełnej elektryce. Oczywiście nie zapominając o silniku V8 Jakoś nie było specjalnej okazji, żeby zrobić ładniejsze zdjęcia, więc wrzucam co mam: Felgi "ala AMG" już zmienione, obecnie są tylko te z ostatniego zdjęcia, z wersji Elegance.








    Tutaj licznikowe 0-200. http://www.youtube.com/watch?v=It-St...channel=PiotrM
    Czas aż za dobry, więc podejrzewam, że było z górki, albo z wiatrem. Pomiar w innym miejscu pokazał czas gorszy o 0,5-1s. W tym samym miejscu co na filmie robiłem pomiar swojej TT-ki roadster. Różnica na korzyść MB to spokojnie 3s.

    Porównując do TT Mercedes juz dużo bardziej komfortowy i nie prowadzi się tak fajnie jak Audi. Za to w moim przekonaniu hamuje lepiej (345mm przód 4 tłoczkowe + 300mm 2 tłoczkowe tył). Waga to 1660kg.
    Ostatnio edytowane przez Malisz ; 24-02-2017 o 19:17

Podobne wątki

  1. Mercedes SL 230 550 V8
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 14-10-2017, 08:49
  2. TT kontra mercedes cls :)
    Przez michu1985 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 23:25
  3. TT vs Mercedes AMG
    Przez PawelM w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 14:27
  4. Mercedes CL i ja:)
    Przez Is_a_bella w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 17:08
  5. Mercedes S
    Przez archi781 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 15:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •