Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Nowy Silnik VR6 Bi Turbo

  1. #1
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Nowy Silnik VR6 Bi Turbo

    Tym razem dobra strona downsisingu, Paweł już wiem co będziemy dłubać w przyszłości dla naszych dzieciaków.
    Nowy 496bhp 3,0-litrowy silnik VR6 VWNowy 3,0-litrowy silnik twin-turbo VR6 ujawnił w serii rysunków technicznych

    strzałów w przekroju koncepcji Volkswagen GTI Projekt Vision GTI wykazały, że wydaje się używać nowego VR6, w przeciwieństwie do poprzednio głuchy V6.
    Volkswagen nie potwierdziła, czy silnik jest rzeczywiście VR6, ale sądząc po konfiguracji systemów ssących i wydechowych, wydaje się prawdopodobne, aby być.
    Nowy sześciocylindrowy silnik, który ma jedną głowicę cylindrów i twierdził, kąt 15 stopni między rzędami cylindrów, mówi się wypierać 3,0 litra. Dzięki bezpośrednim wtryskiem paliwa i dwoma turbosprężarkami, jego produkcja jest powiedziane być znaczna 496bhp i 413lb ft.
    To podobno ustawić, aby zobaczyć służby w przyszłych modeli, które mogą obejmować wersje o wysokiej wydajności Volkswagen CC i niedawno odsłonięty Krzyż Błękitnego coupe - choć silnik będzie najprawdopodobniej detuned dla gospodarki, emisji i przyczyn drivability.
    Starszy inżynier Porsche potwierdził, że nowy silnik Volkswagen był wąski kąt VR6, ale to nie było w żaden sposób związane z nowymi silnikami opracowywane dla Porsche Macan.
    To nie jest jeszcze wiadomo, czy nowa jednostka jest rozwinięciem istniejącego VR6 lub zupełnie nowym silniku, lub jeśli będzie on dostępny w modelach Wielkiej Brytanii, ale uważa się, że jego mniejszej pojemności - w porównaniu do ostatnich jednostek VR6 - jest wynikiem specyficznego ulgi podatkowej chińskim rynku.
    Volkswagen ma długą historię popularnych silnikach VR6; pierwszy zostały opracowane w latach 1980 i wprowadził w 1991 roku w Corrado i Passat.
    Później maszyna trafiła do Golfa.
    Nowa koncepcja pole Projekt Vision, która jest wyposażona w poprzecznie zamontowanym wersji 496bhp nowego VR6 jest zdolne do przyspieszenia od 0-62mph w super-Car-rywalizujących 3.9sec. Jego prędkość maksymalna wynosi 190 mph.


    Zmieniano 13 września 2016 przez VR6Pete

    chazrad , dale p i RBPE takiego


    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #2
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Swoją drogą nowe TT-RS 8S/mk3 dostało zupełnie nową jednostkę 2.5T R5 - cały silnik jest od nowa zbudowany i na nowych podzespołach. Jestem ciekaw rozwojowości tej jendnostki.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Takie słuchy chodzą o tej jednostce R5 ja jednak wole vr6 więcej cylindrów, większa pojemność, czego chcieć więcej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Takie słuchy chodzą o tej jednostce R5 ja jednak wole vr6 więcej cylindrów, większa pojemność, czego chcieć więcej.
    Mooooocy! Zawsze mało mooooocy

  5. #5
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Jak mi ktoś "zrobi dobrze" (hłe hłe hłe) "stejdża" szybciejszego od tego co mam i bezawaryjnie to mogę zmienić silnik. W innym wypadku podziękuję, zostaję w domu.

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kolega w D.e. poskładał takie mocne 2.5T fajnie to jedzie ale czy lepiej niż Vrt o podobnej mocy?, acha i proszę jak to było w moim przypadku nie mylić trakcji ze slizgajacym się sprzeglem, bo tu także się nic nie slizga, a zapas na ciśnieniu jeszcze jest.
    https://youtu.be/C2--4O_20W4
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 24-02-2017 o 17:23
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Kolega w D.e. posiadał takie mocne 2.5T fajnie to jedzie ale czy lepiej niż Vrt o podobnej mocy?, acha i proszę jak to było w moim przypadku nie mylić trakcji ze slizgajacym się sprzeglem, bo tu także się nic nie slizga, a zapas na ciśnieniu jeszcze jest.
    https://youtu.be/C2--4O_20W4


    No właśnie widziałem to "Digitunowe" R5, zapier*ala przeokrutnie. Tam ładnie poszło monety, za ponad 140kpln, a druga sprawa cały silnik był rozbierany do golasa i zakuwany.
    Mnie bardziej zastanawia, czy ten stage co tam jest wytrzyma takie przebiegi jak w naszych VRT, żebym nie musiał co 3 minetki jeździć do serwisu i nie cieszyć się z posiadanego auta.

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Alexander Zobacz posta
    Mooooocy! Zawsze mało mooooocy
    A ja pamiętam, że akurat Twoje jakimś koksem nie jest.
    To jak jest z tym VR6T?
    Zakładaj temat i opisuj, informacji zawsze jest za mało.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na razie żyje a ponoć go nie oszczędza, myślę że jeżeli ten motor wejdzie do produkcji seryjnej, a wszystko na to wskazuje, to takie moce będzie osiągał na Stage1
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Na razie żyje a ponoć go nie oszczędza, myślę że jeżeli ten motor wejdzie do produkcji seryjnej, a wszystko na to wskazuje, to takie moce będzie osiągał na Stage1
    No i super. Niech testuje, jak będę zmieniać kiedyś z pomarańczy na coś innego to będą przynajmniej jakieś nowe setupy gotowce.
    Choć patrząc na te 700hp, byłbym skory do odważenia się i postawienia tezy, że jeździ podobnie albo ciut szybciej od mojej.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 24-02-2017 o 17:46

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W tym przedziale mocowym 80hp dupy nie urywa, koszty również robią się nie adekwatne do przyrostów, awarie są nieuniknione, zaczyna się walka o setne sekundy, taki jest ten pierd.....ny tuning.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Co zrobić Panie?! Pieniądze trzeba na coś wydawać, żeby ich inflacja nam nie zeżarła na koncie.
    Dzisiaj 100000zł w tę czy w tę a jutro to moze być za mało żeby kupić masło w żabce.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak tak, zawsze sobie tłumaczę że mogłem przegrać w Cassino albo na giełdzie, a tak to chociaż coś mam.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Zawsze możesz zainwestować w nieruchomości/parkingi i dzierżawić, wynajmować hłe hłe. To trochę ciekawsze od kasyna.

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    No i super. Niech testuje, jak będę zmieniać kiedyś z pomarańczy na coś innego to będą przynajmniej jakieś nowe setupy gotowce.
    Choć patrząc na te 700hp, byłbym skory do odważenia się i postawienia tezy, że jeździ podobnie albo ciut szybciej od mojej.
    Jak widzisz po tabelce jest jednak szybsza bo lamie 5sek ale patrząc na zegary od rsa które nie pną sie tak szybko jak zwykłe bo jest inne wyskalowanie, można odnieść złudne wrażenie, nie jeden się już zdziwił, sam się na to złapałem kiedyś.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Nowy silnik, nowe logi, nowe problemy. Proszę o wsparcie.
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 12:50
  2. ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA NOWY SKRYPT / SILNIK FORUM
    Przez BarTTek w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 07:37
  3. turbo-timer - np Pro Turbo EXUS PT-04
    Przez sylweste.r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 10:22
  4. Nowy silnik w Audi - 3.0 TFSI 213 kW (290 PS) / 420 Nm
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 22:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •