Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: TiTi 180 km Quattro

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar michall130
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    106

    TiTi 180 km Quattro

    Cześć, jestem szczęśliwym posiadaczem TT już od 1,5 roku ale dopiero teraz znalazłem chwile żeby opisać swoje autko. Przez ten czas zdążyłem zrobić w niej już kilka rzeczy. Przy TT-tce zawsze starałem się robić sam razem z bratem, natomiast wylądowała dwukrotnie w warsztacie z powodu braku czasu. TT-tka ma silnik AJQ 180 km i napęd Quattro, kupiłem ją z przebiegiem 184 tyś, teraz ma już lekko ponad 216 tyś, samochód posiada instalację LPG. Staram się aby TT nie odbiegała bardzo od oryginału, wszystko w niej robione jest na oryginalnych częściach. Autko ogólnie nie miało żadnych większych przygód w przeszłości jedynie miała lakierowane zderzaki ( przód i tył), prawy przedni błotnik i wymieniona została prawa przednia lampa, były to jedynie przygody parkingowe, które spotkały poprzednich właścicieli.

    Przez 1,5 roku udało się zrobić między innymi:
    - nowy wahacz lewy przód ( po głębszych oględzinach zorientowaliśmy się że był od starszego rocznika i od innej wersji)
    - w prawym przednim wahacz dostał nowe tuleje
    - nowa osłona przedniego lewego amortyzatora
    - nowa osłona przegubu prawego przedniego
    - nowy sworzeń wahacza lewy przód
    - nowe drążki kierownicze
    - nowe końcówki drążków
    - wymieniony olej w haldexie wraz z filtrem
    - już dwukrotnie wymieniony olej w silniku
    - nowe sprężyny z tyłu
    - trzykrotny przegląd instalacji LPG wraz z filtrami i strojeniem
    - nowe wtryskiwacze LPG
    - wszystkie nowe tarcze i klocki
    - wymieniony płyn hamulcowy
    - nowy lewy tylny zacisk
    - nowy napinacz paska alternatora
    - nowa uszczelka termostatu
    - nowa uszczelka przepustnicy + czyszczenie
    - nowy filtr powietrza i kabinowy
    Oprócz wszystkich wymian zostały przeze mnie zakupione nowe opony letnie 17" ContiSportContact5 i zimowe ContiWinterContact ts860 16".
    Tyle udało się zrobić samemu, natomiast w warsztacie zostało zrobione:
    - kompletny rozrząd i wymiana płynu chodzącego
    - łożysko lewy przód
    - sonda lambda
    Kosmetyka: doszła dokładka od cupry, blenda została okleiłem na czarny mat, felgi przeszły kompletną regeneracje, pomalowałem zaciski, lakier bardzo dokładnie oczyszczony i woskowany na czas, impregnacja i czyszczenie skórki co 3-4 miesiące.
    TT-tak pochłonęła już masę czasu i pieniędzy, jest to moje autko do jazdy na co dzień, które sprawia dużo frajdy z jazdy.
    W najbliższym czasie do wymiany szykują się wszystkie tuleje wahaczy z tyłu, tylne amortyzatory, ponieważ powoli już będą kwalifikować się do wymiany, gumy stabilizatora, będę musiał zmodyfikować trochę instalacje LPG bo nie odpowiada mi trochę lokalizacja wlewu do gazu, przeszkadzać będzie przy ewentualnej wymianie wydechu na podwójny ( wlew jest pod zderzakiem w miejscu drugiej końcówki), wydech też niedługo będzie do wymiany, wskaźnik poziomu paliwa pokazuje błędną wartość, czujnik przepalenia żarówki cały czas wyświetla, że któraś żarówka jest przepalona, chociaż wszystkie działają, nie wiem gdzie szukać jakiegoś przetarcia wiązki lub czegoś innego co może być tego przyczyną. Autko posiada tez jeden mankament, którego przyczyny jeszcze nie udało mi się zlokalizować, na postoju kierownica drży, za zimnym mało ale po rozgrzaniu trochę bardziej jest to trochę denerwujące i nie naturalne, jakby ktoś miał pomysł co może być tego przyczyną to proszę o poradę.
    Jest trochę rzeczy do zrobienia więc nie będę na pewno narzekał na nudę z pracami przy samochodzie.







    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 09-02-2020 o 15:06

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. A'TITI osłabła
    Przez jeckijack w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 11:47
  3. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  5. FAJNA GALECZKA DO TiTi
    Przez Kingpin w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2003, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •