Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 64

Wątek: Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG

  1. #46
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Cytat Zamieszczone przez Arttee Zobacz posta
    podwyższona temperatura spalania LPG wpływa pośrednio na większość bebechów od głowicy w dół, na jedne bardziej na inne słabiej...no ale jako spec to chyba wiesz to najlepiej
    Nie wiem czy wiesz o czym piszesz. Korbowody masz w bloku, równie dobrze mogłeś napisać, że gaz "psuje" wał, panewki, pompę oleju, olej i w najgorszym przypadku blok.

  2. #47
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Arttee Zobacz posta
    podwyższona temperatura spalania LPG wpływa pośrednio na większość bebechów od głowicy w dół, na jedne bardziej na inne słabiej...no ale jako spec to chyba wiesz to najlepiej
    Jako spec pisze Tobie - nie wiesz nie pisz bo bzdury piszesz a największa bzdura to z tymi korbami

  3. #48
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Niektóre nie wiedza...
    miałem focusa 1.4 zetec i te silniki wiedzą.
    Magnezowa głowica, ceramiczne gniazda zaworów czy jakoś tak --> po dwudziestu tysiącach głowica w nich podobno do wyrzucenia / powypalane gniazda.
    Przesialdlszy się z zagazowanego poloneza, słysząc to od gazowników (hehe to było 15 lat temu) bardzo posmutniałem wtedy, ze gazu nie założę ( nie przelewało się ). Jakoś to jednak udźwignąłem. I od tej pory już takie mi zostało nastawienie, ze jak wtedy dałem radę, to teraz tym bardziej obędę się bez butli w bagażniku.

    Tak przy okazji polonez od początku jeździł na gazie i klęknął dopiero -nie do wiary - po 350 tys km...
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To znaczy, że na etapie kupna auta podjąłeś złą decyzję i kupiłeś złe auto Wiadomo, część silników "nie lubi się z lpg" tak jak przykładowo subaru ze swoimi boxerami, czy też stare audi i mercedesy na mechanicznym wtrysku. Sam kiedyś miałem okazję kupić Audi 90 z rzędową 5tką i gazem, gdzie ten gaz żył własnym życiem i nikt by mi go nie wyregulował, więc odpuściłem.

    Myślę, że każdy z nas, niezależnie czy ktoś jest bardziej lub mniej zamożny lubi pieniądze. Więc wypuszczanie mniejszej ilości pieniędzy w rurę wydechową nie jest niczym złym. Co udowodnimy komukolwiek tym, że przykładowo w miesiący wydamy 200 złotych za paliwo zamiast 450. Ja tu nie widzę wstydu

  4. #49

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Myślę, że każdy z nas, niezależnie czy ktoś jest bardziej lub mniej zamożny lubi pieniądze. Więc wypuszczanie mniejszej ilości pieniędzy w rurę wydechową nie jest niczym złym. Co udowodnimy komukolwiek tym, że przykładowo w miesiący wydamy 200 złotych za paliwo zamiast 450. Ja tu nie widzę wstydu
    No u mnie to jest 3000-4000 zł na Pb vs 1500-2000 zł na LPG miesięcznie
    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

  5. #50

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Cytat Zamieszczone przez Arttee Zobacz posta
    podwyższona temperatura spalania LPG wpływa pośrednio na większość bebechów od głowicy w dół, na jedne bardziej na inne słabiej...no ale jako spec to chyba wiesz to najlepiej
    Kolego mylisz sie, sprawdzone niejednokrotnie przez tych ktorzy maja zamontowane czujniki egt w aucie, przy sprawnej i prawidlowo wyregolowanej instalacji lpg, egt na gazie jest nizsze niz na pb, takze moze warto doczytac i przestac powtarzac bzdury z epoki Wieskow mechanikow i instalacji lpg na mikserze...

  6. #51
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Jako spec pisze Tobie - nie wiesz nie pisz bo bzdury piszesz a największa bzdura to z tymi korbami
    A jednak temat jest drażliwy. Przeciwników lpg jest mniej więcej tyle samo co zwolenników. A więc wszyscy którzy mieli przygody z lpg, twierdzą że ma negatywny wpływ na silnik i omijają go szerokim łukiem piszą bzdury OK Ty bronisz, lubisz, korzystasz, ja nie poważam i jestem przeciwnikiem i nie założę zaworka w swoim aucie, jak będzie potrzeba to przesiądę się na starego SDI. Jeden z wielu przykładów, które znam: Kolega miał A3 1999 rok 1.8T 150KM jeździł na benzynie przez 3 lata bezawaryjnie zrobił 70 tyś, wpadł na genialny pomysł że będzie sprytny jak spora część Rodaków i zamontuje lpg. na LPG zrobił 30tyś i silnik posłał na złom. Mechanicy otwierali go 3krotnie, regulowali ustawienia instalacji, układ wtryskowy w końcu się poddali. Głowica poszła na złom. Ja go nie rozbierałem, nie żyję z mechaniki, ale mechanik mu potwierdził że korby miał także zwichrowane - szczegółów nie znam. Jedno jest pewne gaz jest tańszy i to jest jedyna jego zaleta (stąd mega w Polsce popularny - ma być tanio, nie zawsze lepiej) Nie jest ani lepszym a nie właściwszym niż benzyna paliwem silnikowym. tyle w temacie.

  7. #52
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    U was tez tak widac post z góry?



    Sent from TT

  8. #53
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U mnie normalnie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #54
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    U was tez tak widac post z góry?



    Sent from TT
    Niestety u mnie też Tragedia totalna. Ale podejrzewam jakiś problem z kodowaniem, niż z umyślnym pisaniem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #55
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Ja widzę normalnie literki



    Arttee, nie spinaj sie nie pisze przecież ze gaz jest super dla silnika

    Piszę i to teraz wyraźnie - gaz nie na nic do korb!

    A dalej to szkoda pisać bo sa + i -

    btw, z lpg mam styczność od 1997 roku ( tak wiem, niektórzy sie jeszcze chodzić uczyli )

  11. #56
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Są przeciwnicy i zwolennicy norma jak w każdej innej kwestii, nie mniej jednak naciąganie faktów a w tym przypadku bardziej mitów na temat szkodliwego działania lpg w silnikach jest trochę a nawet sporo na wyrost... szczerze dawno takie głupoty słyszałem szczególnie odnośnie tych korb, owszem pośredni wpływ lpg może mieć jedynie na głowice i nic więcej, ale to również trochę z pokroju Hansa Andersena biorąc pod uwagę, że często wiekszość osób sugeruje się opiniami osób które w lpg dojeżdżało stare trupy, kiedy w czasie montażu lpg silniki już swoje najlepsze lata miały dawno za sobą. Osobiście u siebie gazu nie mam i mieć pewnie nie będę, nie mniej jednak nie znaczy to, że mam się wypowiadać subiektywnie na ten temat...

  12. #57

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    No to pierwsze podsumowanie po 1100 km na LPG.

    Nie widzę żadnej różnicy w mocy na gazie i na Pb98 (jeszcze nie lałem Pb95).
    Zużycie z 1067 km to średnio:
    - 4,17l Pb98
    - 9,49l LPG
    I wcześniej pisałem że mam na komputerze 10-12l/100km, ale to chyba miałem dobry dzień. Teraz mam raczej 12-14l/100km, ale zdarzało się i 18-20l/100km (koledze prezentowałem możliwości auta). Generalnie wg FISa mogę przyjąć, że pali mi ~13, a z tankowania wychodzi ~13,5. Na baku LPG (29l) przejeżdżam ~320km, chociaż raz miałem 280km. Miałem nadzieję, że proporcja Pb do LPG będzie bardziej na korzyść LPG (np. 3 do 10), ale nie ma tragedii. Znajomy ma ten silnik w VW CC i jemu wychodzi 3l Pb i 7l LPG (on robi prawie tylko trasy, ja prawie tylko po Warszawie). Więc przyjmując tę proporcję u mnie jest podobnie.

    A teraz coś dla centusiów takich jak ja, czyli "hajs się musi zgadzać":
    - 100km na samym Pb wyniósłoby trochę powyżej 60 zł (z ostatniego tankowania to byłoby 63 zł)
    - na LPG i dotrysk Pb wynosi mnie poniżej 40 zł (dokładnie 38 zł).
    Czyli w dwa tygodnie zaoszczędziłem ponad 250 zł. W tym tempie LPG zwróci mi się do stycznia (uwzględniam przeglądy regulacyjne i wymianę filtrów co 10kkm, które pochłoną ~300 zł). A na razie raz jeżdżę TT, raz swoim. Gdybym się przerzucił w pełni na TT to bym robił 3-3,5kkm miesięcznie co już daje 750-875 zł oszczędności miesięcznie i montaż instalacji zwracałby mi się w 5 miesięcy.

    Aaa, wrzuciłem do bagażnika 5cm styroduru pod stary styropian, żeby wyrównać podłogę i znowu wygląda jak fabryczna. 30 minut zabawy z docinaniem i wycinaniem zagłębień na kable. Styrodur kupiłem w OBI za 20 zł (125x60x5cm) Ta trzyczęściowa podnoszona podłoga bagażnika leży teraz ciaśniej, ale jest prościutko. Mi się podoba. Jedyna wada to fakt, że teraz mocowania na siatkę (te oczka) są poniżej linii podłogi.

  13. #58
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    No i fajnie. Dzięki za info

  14. #59

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1

    Audi TT 2.0 tfsi 2006r 200KM instalacja gazowa

    Witajcie,

    jaka instalacje gazową polecicie mi do Audi TT 2.0 tfsi 2006r 200KM?

    Pozdrawiam

  15. #60
    Awatar Jakub.o
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Rybnik
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    28
    Apropo 2.0 tfsi ea113 ( 2004-200 można lać benzynę 95 oktanową czy tylko i wyłącznie 98 ?

Podobne wątki

  1. Opinie na temat alu S-line
    Przez Antau w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 09:31
  2. pytanie na temat silniczka od szyb
    Przez dymitr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 09:36
  3. gdzie ten temat?
    Przez kaczucha90 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 15:43
  4. Wasza opinia na temat tej oferty
    Przez batonn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 00:23
  5. linki na temat Audi TT
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •