Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 64

Wątek: Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG

  1. #31
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Gaz, Diesel w TT? -> brrr...


    Pozdrawiam
    Miki

  2. #32
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    tas23 zrób zdjęcia zbiornika w bagażniku, ciekaw jestem jak to wygląda.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #33
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Gaz, Diesel w TT? -> brrr...


    Pozdrawiam
    Miki
    Błagam, boli samo czytanie

  4. #34
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja bym tego LPG nie krytykował skoro koszty są 2x niższe. Trzeba szanowac swój czas, a przeciez zarobienie pieniędzy to tracenie czasu... A jak jest z wadami tego, poza zajmowaniem dolnej cześci bagaznika - jak spadają osiagi auta?

    Ja robię rocznie 5 tys km, więc w moim przypadku to nie ma sensu, ale uważam, ze nalezy to rozsądnie opisać, bo może przy 20tys km i więcej ma to sens, jeśli osiągi nie spadają.

  5. #35
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Ja bym tego LPG nie krytykował skoro koszty są 2x niższe. Trzeba szanowac swój czas, a przeciez zarobienie pieniędzy to tracenie czasu... A jak jest z wadami tego, poza zajmowaniem dolnej cześci bagaznika - jak spadają osiagi auta?

    Ja robię rocznie 5 tys km, więc w moim przypadku to nie ma sensu, ale uważam, ze nalezy to rozsądnie opisać, bo może przy 20tys km i więcej ma to sens, jeśli osiągi nie spadają.
    Myślę, że to kwestia jak kto traktuje swoje auto - użytkowo czy hobbistycznie (przede wszystkim z pasji). I to absolutnie nic osobistego do zwolenników LPG. Według niektórych osób (należę do nich) instalacja LPG po prostu nie pasuje do aut z duszą, jest pewnego rodzaju implantem zmieniającym charakter auta. Inni z kolei potrafią to łączyć i im to nie przeszkadza.Kwestia balansu priorytetów.
    Pozdrawiam

  6. #36
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jasne, nikt nie powinien nigogo zmuszac/namawiać do LPG, ale też nie zniechęcać. Przejdźmy na argumenty merytoryczne, a reszta to już kwestia gustu "pasuje/nie pasuje". Jakie znaczenie ma paliwo - benzyna, ropa, gaz, wodór, czy prad? Chodzi przecież o to, jaki jest efekt, za jakie pieniądze...

  7. #37

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Ja bym tego LPG nie krytykował skoro koszty są 2x niższe.
    Ja patrzę na to tak: mam zajebiste auto za 40k zł. Jeżdżąc na LPG oszczędzam na nie na samym paliwie w 2,5 roku. Więc mam i dobrze i tanio

    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    jak spadają osiagi auta?
    Wg mnie osiągi trochę się poprawiły, ale może to tylko pierwsze wrażenie.
    W starym TT i w Infiniti osiągi są nieznacznie słabsze na LPG, chociaż nikt kto ze mną jeździł nie potrafi tego wyczuć, ale prowadząc potrafię to zauważyć.
    Pojeżdżę, poprzełączam sobie między LPG a Pb i jeszcze zaktualizuję Wam te doznania. Inna sprawa, że instalacja jest nowa i w perspektywie czasu coś może się zmieniać. Przecież trzeba ją regulować co 10kkm.

  8. #38
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Co do mocy, wszystko kwestia wystrojenia lpg. u mnie na gazie miałem ok 5% mniejszą moc prawie w całym zakresie obrotów, jedynie ponad 5 tyś było tyle samo i na odcince na gazie było auto o 3KM na lpg mocniejsze. TT była hamowana oddzielnie na pb i lpg dlatego mam takie dokładne dane. Była to jeszcze w 100% seria.

    nie wiem czy tu jeszcze zagląda - gregor10 - on mógłby się tutaj ciekawe wypowiedzieć.

    osobiście uważam że można wystroić tak lpg aby auto było mocniejsze na gazie niż benzynie.

    osobiście jestem też za rozwiązaniem: lpg do kulania pb do ostrej jazdy (dlatego rozważam u siebie dwie mapy, jedna na pb i moc ile tylko się da, a na lpg zrobić mapę na 300 KM do kulania się po świecie

    aby była jasność - piszę o dwóch różnych mapach benzynowych i do słabszej zrobiony gaz
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 06-06-2017 o 09:40

  9. #39
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Jasne, nikt nie powinien nigogo zmuszac/namawiać do LPG, ale też nie zniechęcać. Przejdźmy na argumenty merytoryczne, a reszta to już kwestia gustu "pasuje/nie pasuje". Jakie znaczenie ma paliwo - benzyna, ropa, gaz, wodór, czy prad? Chodzi przecież o to, jaki jest efekt, za jakie pieniądze...
    Podstawowy argument jest taki że LPG jest i zawsze będzie tylko alternatywą dla benzyny. Auto zjeżdża z taśmy z silnikiem benzynowym, który musi zostać przerobiony na LPG. A więc LPG jest alternatywą wyłącznie ze względu na koszty i taka jest prawda. Rozumiem że są osoby dla których jest to "top priority", każdy ma swoje i należy to uszanować. Z mechanicznego punktu widzenia każdy inżynier to potwierdzi, że LPG nie pozostaje bez wpływu na pracę, żywotność a z czasem także na osiągi silnika. Jest to po prostu paliwo za suche do silnika benzynowego i po prostu szybciej eksploatuje jego podzespoły takie jak tłoki, korbowody czy układ wtryskowy, temu się po prostu nie da zaprzeczyć. Z drugiej strony jest to duuuuużo tańsze paliwo. I znów - kwestia wyboru użytkownika. Można ważyć, czy silnik "dobrze znosi LPG" czy źle znosi LPG", ale zawsze pozostaje kwestia "wpływu" alternatywnego paliwa na silnik i każdy kupiec pyta: "ile tyś km zrobił na gazie" ???? Umówmy się - nikt nie zakłada instalacji LPG aby poprawić osiągi, czy wydłużyć żywotność jednostki napędowej, a jedynie ze względu na koszty eksploatacji. A więc wracamy do punktu wyjścia Każdy ma swoje priorytety i argumenty, najważniejsze aby cieszył się swoim autem na swój sposób i jak najdłużej. pozdrawiam

  10. #40
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Arttee Zobacz posta
    Podstawowy argument jest taki że LPG jest i zawsze będzie tylko alternatywą dla benzyny. Auto zjeżdża z taśmy z silnikiem benzynowym, który musi zostać przerobiony na LPG. A więc LPG jest alternatywą wyłącznie ze względu na koszty i taka jest prawda. Rozumiem że są osoby dla których jest to "top priority", każdy ma swoje i należy to uszanować. Z mechanicznego punktu widzenia każdy inżynier to potwierdzi, że LPG nie pozostaje bez wpływu na pracę, żywotność a z czasem także na osiągi silnika. Jest to po prostu paliwo za suche do silnika benzynowego i po prostu szybciej eksploatuje jego podzespoły takie jak tłoki, korbowody czy układ wtryskowy, temu się po prostu nie da zaprzeczyć. Z drugiej strony jest to duuuuużo tańsze paliwo. I znów - kwestia wyboru użytkownika. Można ważyć, czy silnik "dobrze znosi LPG" czy źle znosi LPG", ale zawsze pozostaje kwestia "wpływu" alternatywnego paliwa na silnik i każdy kupiec pyta: "ile tyś km zrobił na gazie" ???? Umówmy się - nikt nie zakłada instalacji LPG aby poprawić osiągi, czy wydłużyć żywotność jednostki napędowej, a jedynie ze względu na koszty eksploatacji. A więc wracamy do punktu wyjścia Każdy ma swoje priorytety i argumenty, najważniejsze aby cieszył się swoim autem na swój sposób i jak najdłużej. pozdrawiam

    Powiedz mi tylko co ma LPG do korbowodow ?

  11. #41
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ja np jestem przeciwnikiem, osoba ktora uwaza ze gaz jest do smazenia kotletow a nie do auta, natomiast w jednym z aut zalozylem instalacje-auto ala terenowe stale 4x4 automat i 1.6 mega duzo pali. Tak, jest taniej, w aucie nic sie nie zmienilo odnosnie osiagow, odpukac nic nie wybuchlo (jeszcze) ale jestem przygotowany ze ewentualne oszczednosci z racjo duzych przebiegow moga byc pochloniete przez ewentualne naprawy. Dzis mialem przeglad po 14 tys od zalozenia i pan powiedzial zeby nie przyjezdzac co 10 a co 13 bo filtry bylybczysciutkie, rzecz jasna wymienilem. Instalacja zwrocila mi sie po 3miesiacach tak btw.
    Jezdzilem ostatnio tt mk2 2.0 i gdybym nie wiedzial ze jest na frytki to bym nigdy sie nie domyslil.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #42
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    podwyższona temperatura spalania LPG wpływa pośrednio na większość bebechów od głowicy w dół, na jedne bardziej na inne słabiej...no ale jako spec to chyba wiesz to najlepiej

  13. #43
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Arttee Zobacz posta
    podwyższona temperatura spalania LPG wpływa pośrednio na większość bebechów od głowicy w dół, na jedne bardziej na inne słabiej...no ale jako spec to chyba wiesz to najlepiej
    Kurcze, ciekawe dlaczego wiele osób na lpg robi setki km? Silniki nie wiedzą, że zasilane gazem powinny dawno wyzionąć ducha?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #44
    Awatar Arttee
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1
    Rocznik
    2005
    Kolor
    srebrny
    Posty
    11
    Przeciwnicy nie przekonają zwolenników a zwolennicy przeciwników...tankujmy pod korek / zaworek co komu pasuje

  15. #45
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Kurcze, ciekawe dlaczego wiele osób na lpg robi setki km? Silniki nie wiedzą, że zasilane gazem powinny dawno wyzionąć ducha?
    Niektóre nie wiedza...
    miałem focusa 1.4 zetec i te silniki wiedzą.
    Magnezowa głowica, ceramiczne gniazda zaworów czy jakoś tak --> po dwudziestu tysiącach głowica w nich podobno do wyrzucenia / powypalane gniazda.
    Przesialdlszy się z zagazowanego poloneza, słysząc to od gazowników (hehe to było 15 lat temu) bardzo posmutniałem wtedy, ze gazu nie założę ( nie przelewało się ). Jakoś to jednak udźwignąłem. I od tej pory już takie mi zostało nastawienie, ze jak wtedy dałem radę, to teraz tym bardziej obędę się bez butli w bagażniku.

    Tak przy okazji polonez od początku jeździł na gazie i klęknął dopiero -nie do wiary - po 350 tys km...


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Opinie na temat alu S-line
    Przez Antau w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: Wczoraj, 09:31
  2. pytanie na temat silniczka od szyb
    Przez dymitr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 09:36
  3. gdzie ten temat?
    Przez kaczucha90 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 15:43
  4. Wasza opinia na temat tej oferty
    Przez batonn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 00:23
  5. linki na temat Audi TT
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •