Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 64

Wątek: Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG

  1. #16
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    ciekawy wątek.. nie mniej zastanawia mnie czy zwyczajnie nie lepiej, dołożyć kasy z instalacji i poszukać TT 8J w dieslu.. spoko też można tam 200km zrobić.
    Tylko, czy podliczając koszty paliwa, diesel będzie akurat tańszy? Raczej nie I nie wierzę w bajki, że diesel pali 5 litrów, bo trochę diesli w rodzinie mam i widzę jak to wygląda naprawdę
    Doliczmy do tego koszty osprzętu i napraw (no bo 2.0 TDI raczej nie będzie miało po 10 latach 180 tysięcy przebiegu) i kosztorys robi się coraz gorszy. Przeglądam oferty TT MK2 na rynku Niemieckim i czasami mnie zadziwiają przebiegu jak na samochód quasi sportowy.

  2. #17
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    2.0 T w dieslu w budzie a3 mam w rodzinie.
    pali to 4,5 litra w trasie- osobiście testowałem.
    MARUDA

  3. #18
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    200KM/420Nm to samym softem, a bez problemu możemy zrobić 250KM/500Nm mieszcząc się w 7-10 tys zł. Najważniejsza zaleta zawsze mamy quattro!
    4 generacji

  4. #19

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    No niby są ze 3 diesele w moim budżecie, ale jak dobrze zauważył KrzysiuProgramista toto na pewno będzie droższe w utrzymaniu niż LPG.
    Niestety owe 25kkm żonka robi po Warszawie, więc jak się w 10l zamknie to będzie fajnie. Chociaż moment obrotowy kusi... Miałem BMW 330xd (tfu, tfu) i miażdżyło momentem nawet mojego 280 konnego FXa.

  5. #20
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576

    Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG

    Ja sie interesowałem tematem jak myślałem o zmianie na mk2. Mam dobry serwis który przerabia. W silniku tfsi schodzi 30% benzyny vs 70%gazu na każde 100km. Instalacja w AutoMix Skrzyszow kosztuje 4300zl STAG 5 generacji pełna sekwencja. W żadnym wypadku samochód nie traci mocy, ale o tym nie muszę Ci mówić bo nasz już doświadczenie w TTce lpg pozdr!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    TTaka sytuacja

  6. #21
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Per-der Zobacz posta
    Ja sie interesowałem tematem jak myślałem o zmianie na mk2. Mam dobry serwis który przerabia. W silniku tfsi schodzi 30% benzyny vs 70%gazu na każde 100km. Instalacja w AutoMix Skrzyszow kosztuje 4300zl STAG 5 generacji pełna sekwencja. W żadnym wypadku samochód nie traci mocy, ale o tym nie muszę Ci mówić bo nasz już doświadczenie w TTce lpg pozdr!

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Zachęciłeś mnie jeszcze bardziej Cena dosyć atrakcyjna i do tego STAG

  7. #22

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Jestem umówiony na jutro w Mławie u Nowotczyńskiego na montaż STAGa. Cena 3700 zł brutto.
    Dam znać jak już zamontują.

  8. #23
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez tas23 Zobacz posta
    Jestem umówiony na jutro w Mławie u Nowotczyńskiego na montaż STAGa. Cena 3700 zł brutto.
    Dam znać jak już zamontują.
    Do jakiego konkretnie auta będzie montowana instalacja?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #24

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Audi TT 8J 2.0 Turbo FSI (BWA, 200KM) z 2007 r.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  10. #25
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Czyli taki sam, jaki mam ja.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #26

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Panowie (i Panie jeśli czytają),

    Jestem po montażu w Mławie i przejechaniu pierwszego baku LPG i tak:
    - Nowotczyński to dwustanowiskowa dobrze zorganizowana fabryka Po 10 minutach pobytu miałem wybraną butlę, miejsce na centralkę wyświetlającą stan LPG, samochód sprawdzony komputerem i wstępnie plastiki rozbierane na silniku. Od razu widać, że wiedzą co robią.
    - Nie jestem pewien, ale auto wydaje się żwawsze, ale przejechałem tylko 500km na Pb, więc może to tylko zachwyt nad kosztami podróży
    - DSG przy dynamicznej jeździe agresywniej (bardziej wyczuwalnie) zmienia biegi, jakby ostrzej je zapinała
    - W zagłębienie w bagażniku na koło weszła butla 33l (~29l netto, podgięty pływak) i przy tym podniosła podłogę o ~5cm - to na minus. Podobno mają jakieś niższe, ale o średnicy ~80cm i ledwo mi się w ogóle mieściła, a jeszcze chciałem trochę styropianu zostawić na narzędzia.
    - Styropiany zostawili mi w bagażniku, żebym sobie sam dociął - początkowo było to na minus, ale dociąłem sobie pod siebie i w sumie teraz bardziej mi to pasuje. Jeszcze muszę jakiś styrodur dokupić, żeby podłoga była równa, teraz zagina się na butli.
    - Spalanie (na razie tylko LPG, bo Pb zatankowałem do pełna i ledwo wskazówka drgnęła) mam na poziomie 8,9l/100km. Z tego 150km z Mławy do Warszawy i reszta po stolicy. Na 29l zrobiłem 326km.
    - wlew LPG obok Pb, więc korek wstydu ukryty
    - centralka pokazująca stan paliwa weszła idealnie w popielniczkę (musiałem znaleźć nowe miejsce na monety)
    - cena 3700 zł brutto na STAGu (reduktor cośtam400, a wtryskiwacze nie wiem, mogę zrobić zdjęcie - znajomy warsztat powiedział, że "zajebiste"), ale przez telefon chętnie się dzielą informacjami.
    - pierwszy przegląd po 1000km odbywa się u nich (czyli znowu muszę dmuchnąć 300km...), potem co 10kkm w dowolnym serwisie STAG (dostałem całą rozpiskę i polecony warsztat w Warszawie).

    Jedynie ta agresja skrzynie mnie zastanawia. Przy normalnej jeździe jest jak na Pb, odczuwam to tylko przy gwałtownym przyspieszaniu. I też nie jest to jakaś drastyczna różnica, ale ja ją czuję. Za tydzień pojadę na przegląd zerowy i podpytam.

    Na razie jest naprawdę nieźle.

    Pozdrawiam
    Marcin

  12. #27
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Fajnie że opisałes swoje wrażenia. Jakby nie patrzeć to prawie połowa kosztów jazdy na benzynie..

  13. #28
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    dokładnie, niech spali 10 benzyny to jest 48zł/100km, gazu niech łyknie 12l to jest 24zł, czyli 24zł na 100km jesteśmy do przodu.

    ja zrobiłem 80k na gazie to jestem prawie 20 tysi złotówek do przodu :P

    a dwie dychy na mody to już coś

  14. #29
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez tas23 Zobacz posta
    - Spalanie (na razie tylko LPG, bo Pb zatankowałem do pełna i ledwo wskazówka drgnęła) mam na poziomie 8,9l/100km. Z tego 150km z Mławy do Warszawy i reszta po stolicy. Na 29l zrobiłem 326km.
    A jakie spalanie pokazuje FIS? Mi przy 1.8 turbo FIS zaniża LPG idealnie o litr. Ciekaw jestem jak to wygląda w Twoim przypadku, bo przecież spalamy jeszcze benzynę.



    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    dokładnie, niech spali 10 benzyny to jest 48zł/100km, gazu niech łyknie 12l to jest 24zł, czyli 24zł na 100km jesteśmy do przodu.
    Pamiętaj, że tutaj mamy bezpośredni wtrysk benzyny, i częściowy dotrysk tegoż paliwa

  15. #30

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    A jakie spalanie pokazuje FIS?
    Jak wracałem z Mławy do Warszawy to miałem 8,6 na FISie. W mieście przy odcinkach ~10-15km miałem nawet raz z 14,1, ale z reguły utrzymuję się w przedziale 10-12. Jeszcze trochę za krótko, żeby to dokładnie przeanalizować, bo zrobiłem tylko jeden bak na LPG.
    Stare TT 180KM w ośce paliło mi średnio 11l gazu.

    Jeszcze muszę ze dwa zbiorniki LPG zrobić, żeby zobaczyć ile mi Pb bierze (chciałem to sprawdzić na 1000km)

    Jak wyżej pisałem mi przy dwóch autach i sporych przebiegach oszczędność zbliża się do 20k zł rocznie, a na pewno co roku przekracza 15k zł. Nawet miesięcznie różnica między 1500 a 3000 zł na paliwo jest już odczuwalna.

Podobne wątki

  1. Opinie na temat alu S-line
    Przez Antau w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 16:44
  2. pytanie na temat silniczka od szyb
    Przez dymitr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 09:36
  3. gdzie ten temat?
    Przez kaczucha90 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 15:43
  4. Wasza opinia na temat tej oferty
    Przez batonn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 00:23
  5. linki na temat Audi TT
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •