Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 64

Wątek: Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80

    Drażliwy temat: MK2 2.0 200KM i LPG

    Mam (a właściwie żonka) MK1 1,8T 180KM w LPG IVgen.
    Przyszedł czas na zmianę i rozważam MK2 2.0 200KM (na 3,2 mnie jeszcze nie stać).
    Jako, że jestem centusiem planuję założyć LPG
    Wiem, że są już specjalne instalacje do TFSI, które dotryskują Pb co któryś cykl, żeby chłodzić wtryski.
    Z obecną nie mam żadnych problemów, tylko wymiana filtrów co 5kkm za 30 zł i regulacja co 4tą wymianę. Ale 1,8T jest idealny do LPG, z kolei TFSI już niekoniecznie.
    Czy ktoś z Was ma doświadczenia z LPG w MK2? Myślałem, żeby założyć w Mławie, chyba najbardziej polecany człowiek w Polsce.

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Temat bardzo ciekawy, sam też googlam na ten temat

    Na allegro stoi jedna sztuka w LPG: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-t...-ID6yDJSr.html

    Wszystko zależy od ceny instalacji, 4500 tysiąca to dużo, ale już nie taki dramat jak kilka lat temu. Kwestia ile tej benzyny idzie na każde 100 km.

  3. #3
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Nie pamiętam dokładnych wyliczeń ale trzeba dużo jeździć żeby to się zwróciło bo jeśli to ta instalacja o której mówicie to przecież idzie normalnie gaz plus trochę benzyny rzędu 3 litrów?

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Technologia i technika idzie do przodu, a więc i instalacje LPG również przechodzą swoje generacje. Dla silników TFSI spalanie gazu i benzyny również zostało zmienione, a mianowicie są firmy które zakładają instalacje takie, że nie spala już benzyny podczas jazdy, po prostu gaz jest wtryskiwany przez wtryskiwacze benzynowe.
    Co do ceny, trzeba byłoby się dowiedzieć, ale to już istnieje z około 2 lata.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Technologia i technika idzie do przodu, a więc i instalacje LPG również przechodzą swoje generacje. Dla silników TFSI spalanie gazu i benzyny również zostało zmienione, a mianowicie są firmy które zakładają instalacje takie, że nie spala już benzyny podczas jazdy, po prostu gaz jest wtryskiwany przez wtryskiwacze benzynowe.
    Co do ceny, trzeba byłoby się dowiedzieć, ale to już istnieje z około 2 lata.
    Pozdrawiam.
    Piszesz o wtrysku gazu w fazie ciekłej - nie ma reduktora który zamienia gaz z fazy płynnej w lotną tylko jest pompa która podaje gaz w fazie ciekłej do wtryskiwaczy, one wtryskują gaz który się rozpręża do fazy lotnej (przy przejściu z fazy ciekłej w lotną obniża się temperatura - czyli mamy niższą temperaturę w cylindrze). Instalacje znane od pewnie już 15 lat tylko że były mega drogie - w mojej mamy Toyocie Corolli z 2003r w 2004 roku kosztowała 13 tysi Teraz podobno robią już takie w kasie 5-6 tysi. Osiągi takie same jak na benzynie, instalacja bardzo bezproblemowa, nie wiesz że masz gaz. Corolla zrobiła na takim gazie 307tyś km i rok temu zmieniła właściciela.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Dzięki Panowie,
    Właśnie zastanawiam się, czy ktoś na tym jeździ.
    Jak kupię TT to na pewno ją zagazuję, bo z ostatnich wyliczeń wyszło mi, że (uśredniając ceny Pb i LPG) w 2016 zaoszczędziłem na dwóch instalacjach LPG ~20 000 zł. Odjąć od tego koszt założenia (dwa auta), przeglądy, filtry i regulacje mam na czysto niecałe 14000 zł w kieszeni, a w tym roku byłoby to z 19000 zł. To w dwa lata mi się TT zwróci.
    Mój kumpel jeździ Passatem CC 2.0TFSI z LPG i na razie sobie chwali.

  7. #7
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    O proszę- człowiek stojąc w miejscu się cofa Nie wiedziałem że są takie instalacje więc czekam na info jakby to wyglądało u nas.
    Niestety/stety sam nie założę bo za mało km robię

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez tas23 Zobacz posta
    Jak kupię TT to na pewno ją zagazuję, bo z ostatnich wyliczeń wyszło mi, że (uśredniając ceny Pb i LPG) w 2016 zaoszczędziłem na dwóch instalacjach LPG ~20 000 zł. Odjąć od tego koszt założenia (dwa auta), przeglądy, filtry i regulacje mam na czysto niecałe 14000 zł w kieszeni, a w tym roku byłoby to z 19000 zł. To w dwa lata mi się TT zwróci.
    Mam przeczucie, że działasz w branży ekonomicznej (rachunkowość, księgowość) - mylę się?
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    Mam przeczucie, że działasz w branży ekonomicznej (rachunkowość, księgowość) - mylę się?
    Nie Jestem handlowcem i dodatkowo mieszkam pod Warszawą, więc robimy z żonką trochę wyższe przebiegi (ona 25 a ja 40kkm rocznie). Przy moim spalaniu (18-20l) płacenie 80-90 zł za 100km po prostu przekracza mój próg bólu.

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jestem na etapie testów takiej instalacji w BWA.
    Co mnie cieszy, to koszty paliwa.
    Co mnie smuci, to butla w bagażniku. Toroidalna byłaby idealnym rozwiązaniem, jednak przestrzeń pomiędzy blachą bagażnika a wykładziną bagażnika to dokładnie 16 cm, po okręgu jest 55 cm. Toroidalne najmniejsze mają 18 cm wysokości. Chyba, że są niższe, ale ja o tym nie wiem?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zawsze mozesz podwyzszyc podloge w bagazniku. Ja mialem dawno temu taki patent z tafli czegos ala pianka montazowa. Nie skrzeczalo i nie smiecilo. Wyciete bylo na ksztalt podlogi, na to oczywiscie szedl ori dywan i wygladalo jakby nigdy nic. Tez brakowalo mi pare cm i paten sprawdzal sie przez wiele lat.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-03-2017 o 01:26

  12. #12
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Jestem na etapie testów takiej instalacji w BWA.
    Co mnie cieszy, to koszty paliwa.
    Co mnie smuci, to butla w bagażniku. Toroidalna byłaby idealnym rozwiązaniem, jednak przestrzeń pomiędzy blachą bagażnika a wykładziną bagażnika to dokładnie 16 cm, po okręgu jest 55 cm. Toroidalne najmniejsze mają 18 cm wysokości. Chyba, że są niższe, ale ja o tym nie wiem?
    STAKO robi nieco mniejsze: 52 na 14,5 cm
    No to już wiem, od kogo będę chciał odkupić MK2

  13. #13
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Co mnie smuci, to butla w bagażniku. Toroidalna byłaby idealnym rozwiązaniem, jednak przestrzeń pomiędzy blachą bagażnika a wykładziną bagażnika to dokładnie 16 cm, po okręgu jest 55 cm. Toroidalne najmniejsze mają 18 cm wysokości. Chyba, że są niższe, ale ja o tym nie wiem?
    Hmmm... to jedna butla jest problemem?

    Nazwa:  12_butli.jpg
Wyświetleń: 255
Rozmiar:  77.0 KB

  14. #14
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    ciekawy wątek.. nie mniej zastanawia mnie czy zwyczajnie nie lepiej, dołożyć kasy z instalacji i poszukać TT 8J w dieslu.. spoko też można tam 200km zrobić.
    MARUDA

  15. #15
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    ciekawy wątek.. nie mniej zastanawia mnie czy zwyczajnie nie lepiej, dołożyć kasy z instalacji i poszukać TT 8J w dieslu.. spoko też można tam 200km zrobić.
    200KM/420Nm to samym softem, a bez problemu możemy zrobić 250KM/500Nm mieszcząc się w 7-10 tys zł. Najważniejsza zaleta zawsze mamy quattro!

Podobne wątki

  1. Opinie na temat alu S-line
    Przez Antau w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-03-2024, 16:44
  2. pytanie na temat silniczka od szyb
    Przez dymitr w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 09:36
  3. gdzie ten temat?
    Przez kaczucha90 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 15:43
  4. Wasza opinia na temat tej oferty
    Przez batonn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 00:23
  5. linki na temat Audi TT
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2003, 23:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •