Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Dziwny pisk podczas jazdy

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    348
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    68

    Dziwny pisk podczas jazdy

    Witam wszystkich bardzo serdecznie i z całego serduszka liczę na waszą pomoc.

    Nie wiem jak to opisać, ale coś mi piszczy podczas jazdy, byłem u 3 mechaników i nikt nie może zlokalizować problemu.
    Poniżej filmik, trzeba słuchać na słuchawkach bo ten dźwięk sie nagrał dosyć cicho.
    https://www.youtube.com/watch?v=CAsiWnjg6M0

    Z tym problemem spotykam się od około miesiąca, na początku zdarzało się dosyć sporadycznie tzn raz na parę dni przy dłuższej i ostrej jeździe po mieście, mam na myśli ciągłe przyspieszanie i hamowanie na światłach.
    Od paru dni zaczyna mi już coś piszczeć po 10 minutach, nawet spokojniejszej jazdy na trasie.
    Piszczenie pojawia się przy większych prędkościach i utrzymuje się do zwolniena do około 20-30km/h
    Jest to o tyle dziwne, że podczas jazdy np 50km/h wszystko jest ok, ale gdy przyspiesze do 100 i zwolnie do 50, to dalej piszczy.

    Najwyraźniej to słychać w 0:53 na filmiku, a w 0:58 zwolniłem aby zniknęło.
    1:45 polecam aby usłyszeć jak dźwięk się pojawia.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Hej,
    Dziwna sprawa. Co by nie mowic, nie jest to normalne ;/ Licze ze znajdziesz jakies rozwiazanie.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    348
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    68
    Podbijam temat, kolejny mechanik nie mógł zlokalizowac problemu. Na podnośniku cisza, występuje tylko podczas jazdy

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Spróbuj zlokalizować dokładnie z której strony dochodzi dźwięk, czy z lewej, czy z prawej strony, czy bardziej z dołu, czy góry. Może trzeba przyczepić jakiś stary telefon lub dyktafon pod maską lub do zawieszenia w kilku miejscach by zlokalizować miejsc w którym słychać ten dźwięk najgłośniej i zawęzić miejsce poszukiwań.
    Możliwe, że coś pod maską się poluzowało, czy ułamało lub odkręciło i podczas przyspieszania, kiedy jest większe przeciążenie silnika zaczyna piszczeć, a na postoju i przy małej prędkości nie ma.
    Dla przykładu kiedyś miałem w bmw pęknięty uchwyt od obudowy filtra powietrza i troszkę podobnie piszczał. Na postoju brak objawów. Przy jeździe się uaktywniał i tarł o blachę.
    Zostaje ręczne szukanie, spróbuj każdy element pod maską zacząć ruszać, trząść może się uda znaleźć.
    Zastanów się też co robiłeś w aucie zanim powstał ten dźwięk. Może drobną naprawa, wymiana części lub inne ingerencję w aucie i mechanik nie do końca poprzykręcał elementy ze sobą.
    Tak naprawdę to jest wróżenie z fusów, powodzenia z diagnozą.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    348
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    68
    Zapomniałem dać znać, problem rozwiązany, coś wpadło między klocek hamulcowy a tarczę, przypuszczam że podczas montażu. O tyle dziwne że miałem wymieniane wszystkie klocki i tarcze a problem występował na nowych i również na starych

Podobne wątki

  1. kolektor ssacy - dziwny pisk
    Przez manyx w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-01-2020, 14:32
  2. grzeje się podczas jazdy powyżej 180..
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 11:26
  3. Podczas jazdy jak puszcze gaz ....
    Przez silny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2014, 19:07
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:47
  5. wstrząsy podczas jazdy
    Przez Anka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 12:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •