Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nienabita klimatyzacja?

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108

    Nienabita klimatyzacja?

    Czesc,

    Sluchajcie mam pytanko co do klimy. Jak wlaczam AC to spalanie nie rosnie, ani nie dzieje sie nic pozatym - nie jest cieplej ani zimniej jak krece regulator na panelu. Czy moze byc to wina nienabitej klimatyzacji? Dziwna sprawa bo nawet przy wylaczonej AC, nie zmienia sie temperatura powietrza wypuszczanego w kabinie. Aha i co wazne, jak wlacze AC to powietrze jakos tak "dziwnie pachnie", any ideas co to moze byc?

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Od samego włączenia klimatyzacji temperatura nie zmienia się, do tego masz przyciski regulacji temperatury. Czy jak włączasz klimą to załącza się kompresor? Jak nie to albo uszkodzony albo za mało czynnika.
    Najlepiej podjechać do serwisu zajmującego się klimatyzacjami na sprawdzenie szczelności, jak masz nieszczelność to nie ma sensu nabijać przed jej naprawą.

    Co do brzydkiego zapachu - czyszczenie układu się kłania i nowe filtry.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2019
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1
    Ja jak miałem problemy z klimatyzacją w mojej TT to pojechałem do serwisu. Okazało się że mi czynnik uciekł. Nabiłem ale po pewnym czasie znowu uciekł. Po głębszych oględzinach okazało się że poprzedni właściciel spawał nieudolnie rurkę od klimatyzatora. Serwis wymienił a następnie nabiłem klimatyzację w serwisie klimatyzacji samochodowej. Układ śmiga i chłodzi do tej pory a to już ponad 2 lata od nabicia.
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 15-11-2019 o 23:16 Powód: Usunięty link - reklama

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Na początek sprawdź kodem na panelu klimatyzacji czy do sprężarki dochodzi napięcie.
    Spalanie to nie jest dobry wskaźnik.
    Jeśli sprężarka pracuje to włączając i wyłączając klimę, zauważysz delikatną różnicę w obrotach silnika na postoju. Ja miałem, a w sumie mam czynnik na zupełnym minimum A sprężarka się załączała. Na szczęście u mnie awaria jest wręcz śmieszna. Mam nieszczelność na zaworku niskiego ciśnienia... po odkrwceniu zakrętki usłyszałem uciekający gaz... próbowałem to rozruszać ale raz trzymał raz nie. Może ktoś z czytających ma takowy na sprzedaż?

  5. #5
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    W ogóle, najpierw sprawdźcie czy wam się sprzęgiełko załącza, albo, tak jak w moim przypadku, sprawdźcie czy w ogolę macie to sprzegielko!

    Parę razy natknąłem się na historie na angielskim forum TT, że sprzęgiełka spadały ludziom. Sam nie mogłem w to uwierzyć, po czym sprawdziłem u siebie i rzeczywiście w przeszłości musiał komuś zlecieć.

    Szkoda, że od razu nie sprawdziłem, bo jak nie słyszałem że się załączało to stwierdziłem, że po prostu pojadę do mechanika, a tu taki klops.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja
    Przez karoltt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2017, 08:15
  2. Klimatyzacja zima
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 12:40
  3. Stukająca klimatyzacja.
    Przez jurman111 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 18:59
  4. VAG COM- Klimatyzacja
    Przez Limbo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 13:22
  5. Klimatyzacja
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •