Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Problem z montażem oświetlenia tablicy rejestracyjnej

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124

    Problem z montażem oświetlenia tablicy rejestracyjnej

    Witam,
    jak w temacie mam problem odnośnie montażu świateł tablicy rejestracyjnej. Wymieniałem je na żarówki LED, wszystko spasowane, klosze przeczyszczone i przy montażu dramat. 0 śladów połamania plastików, a po włożeniu na miejsce są luzy i czasami nawet lampki wypadają z wnęk. Czy miał ktoś podobny problem po demontażu tych lamp? Czy może jest to wina złego zamontowania lamp?

  2. #2
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Ja wymieniałem żarówki oświetlenia tablicy na LED i wszystko pasuje idealnie. Może jednak coś Ci się ułamało w obudowie lampki?

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Właśnie to mnie dziwi, że nie ma tam nic złamane. W jednej i drugiej obudowie są po 1 stronie łapki/bolce, które po przesunięciu w stronę logo trzymają się klapy świetnie. Ale obie obudowy mają te luzy w miejscach gdzie nie ma mocowań (w lewej od lewej strony, a w prawej z prawej). Nie wiem czy przed zmianą, albo oryginalnie lampy te nie miały takich luzów, ale lekkie przesunięcie obudowy powoduje wypadanie tych lamp. To uciążliwe przy myciu samochodu :/

  4. #4
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Musiałeś chyba coś źle zamontować ! Popatrz na spokojnie jak wskoczą na swoje miejsce nie mają prawa wypadać ( pod warunkiem że są całe ) !

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    No i chyba znalazłem winowajcę. Ten przezroczysty, giętki plastik zapewne był blokadą z drugiej strony obudowy. U mnie tych elementów brakuje. Rozumiem, że takich rzeczy nie da się tu naprawić. Nie wiem jak to wcześniej trzymało skoro nie miałem tam tego plastiku. Jedynie gumowa uszczelka w tym miejscu mogłaby pomóc. Co o tym sądzicie?

  6. #6
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Częsta przypadłość w naszych autach . Mogłeś nawet nie zauważyć wyciągając ja , ale plastik który ma lat 18-cie jest niestety kruchy . Chyba nie pozostaje nic innego jak tylko zamówić nowe tak jak postąpiła połowa forum .

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Dzięki wielkie za odpowiedzi w temacie. Zakup nowych lamp wezmę pod uwagę. Zostaje mi więc spróbować nakleić w to miejsce uszczelki- możliwe, że naprawi problem z przerwami. Dam znać czy zabieg pomógł (może zdjęcie podglądowe).

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Polecam nowe oprawki podświetlenia tablicy. W ASO kosztowały (jak ja ostatnio kupowałem jakieś 3 lata temu) po ok. 38 za sztukę, więc nie są to duże koszta Pamiętaj że lewa i prawa oprawka ma inny numer fabryczny, także nie zamawiasz dwóch identycznych części, tylko lewą i prawą oprawkę
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9
    Awatar Tomasso
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    995
    Tak jak pisze Jerry, w ASO bez problemu dostępne, a cena nie zabija - przekonałem się na własnej skórze

  10. #10
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Polecam nowe oprawki podświetlenia tablicy. W ASO kosztowały (jak ja ostatnio kupowałem jakieś 3 lata temu) po ok. 38 za sztukę, więc nie są to duże koszta Pamiętaj że lewa i prawa oprawka ma inny numer fabryczny, także nie zamawiasz dwóch identycznych części, tylko lewą i prawą oprawkę
    Ostatnio jak się o nie pytałem, to mi krzyknęli 56 zł, więc albo ceny tak wzrosły, albo akurat to ASO jest nieuczciwe


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Ceny części do tego auta mogą być wysokie- sam się przekonałem chcąc kupić plastik-osłonę akumulatora. Wracając do tematu, udało mi się naprawić problem z brakującym zatrzaskiem metodą "na Janusza". Podkleiłem w to miejsce kilka warstw uszczelki samoprzylepnej tak, by klinowała się od strony wyłamanego zatrzasku. Efekt? 0 luzów, światło trzyma jak trzeba, demontaż uproszczony, możliwość wymiany uszczelki (gdyby popuściła przy którejś wymianie). Od zewnątrz wygląd bez zmian, plastik przylega do blacharki. Zawsze można kupić takie lampki, naprawić też się da. Dla mnie problem rozwiązany

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 08:15
  2. Lewa obudowa lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 15:39
  3. Oprawki oświetlenia tablicy rejestracyjnej 8N0943021A i 8N0943022A
    Przez alexander86 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 17:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •