Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Pożegnanie jako moderator

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Pożegnanie jako moderator

    Chciałem tutaj oficjalnie zakomunikować , na forum niebawem lub natychmiast zajdą pewne zmiany. Zostałem zmuszony aby zrezygnować z funkcji moderatora i nie zamierzam tego przedłużać , aby to wyglądało ładnie lub nie tylko po prostu napisać prawdę.
    Niestety jako załoga czyli moderacja, administracja powinniśmy się trzymać razem , analizować problemy i podejmować wspólne decyzje jak kierować forum. Niestety od 2.5 roku komunikacja administracja-moderacja bardzo szwankowała. W zasadzie jej nie było wcale pomimo moich początkowych starań i próśb kontakt się zupełnie urwał i pozostał mocno służbowy w bardzo małej częstotliwości. Relacja nie wyglądała koleżeńsko i partnersko tylko jak władza absolutna z tym ,że moderatorzy nie mają nic do powiedzenia. Sytuacja była męcząca bo w zasadzie pilnowanie całego forum spoczywała tylko na moderacji a rola administratora polegała jedynie na krytyce raz na kilka miesięcy.
    Generalnie zostaliśmy postawieni pomiędzy młotem a kowadłem bo gdy się nie wdawaliśmy w dyskusje to były argumenty od niektórych forumowiczów,że kasujemy niewygodne posty nadużywając swojej władzy. Gdy się wdawaliśmy to też było źle bo jak wiemy jest cześć forumowych troli którzy lubią robić zadymy i aby się coś działo. A z góry nie było pomocy jednoznacznej jak sobie z tym radzić tylko krytyka. Z jednej strony przyzwolenie na dyskutowanie a z drugiej moderacja musi świecić przykładem. A z góry tylko było umywanie rąk i zaprzestanie pisania na forum co zresztą chyba każdy widzi. Nie zamierzam tutaj krytykować administratora bo nic to nie zmieni lecz nie mam obowiązku pełnić dalej funkcji moderatora skoro władza absolutna tak zarządziła a ja miałem jedynie możliwość zdecydowania kiedy zrezygnuje i co napiszę na forum. Nie zamierzałem tego przedłużać aby udawać ,że wszystko jest ok , ani także wymyślać jakiś śmiesznych powodów czemu będą takie zmiany.

    Moje relacje z forumowiczami są jakie sa, zapewne jest część osób które są zadowolone z obecnej sytuacji ale myślę ,że dla reszty nie jest to miła informacja. Ja stawiałem na to aby było to forum czysto motoryzacyjne , pisanie konkretnych rzeczowych tematów, czasem krytyka czasem aprobata ale pisanie szczerze bez owijania w bawełnę. Dla mnie szczera krytyka więcej znaczy niż nie szczere pochwały. W moim odczuciu uzasadniona krytyka i pomoc jest słuszna bo sam często potrzebowałem porad innych osób co na dłuższą metę owocowało sukcesem. Wizja forum TT jako "ciepłe kluchy" mi nie odpowiada i jeśli mogę jedynie pisać "super och ach gratki" jeśli uważam inaczej lub nic nie pisać jest to słabe i nie zgodne z moim sumieniem które chyba opiera się na szczerości (może czasem dosadnej). Jeśli moderatorowi nie wypada nikogo skrytykować pomimo ,że było by to szczere to wolę być zwykłym userem i pisać szczerze na tematy w których mam ochotę bez słuchania ,że "modowi nie wypada". Także jeśli jako moderator mam mniejsze prawa do wypowiedzi niż zwykły user to oficjalnie wnoszę o degradowanie mnie do niższej rangi bez czekania na "odpowiedni moment".

    Nie żegnam się z forum i nie musicie się tego obawiać, po prostu moją pasja jest motoryzacja a nie bycie moderatorem na forum. Zapewne moja obecność na tym forum będzie wyglądała już nieco inaczej ale moje życie się nie zawali i dalej będę robił to co robię a to daje mi największa frajdę w życiu. Myślę ,że tak jak dotychczas też nie będę odmawiał pomocy ludziom z autami. Co do projektów dalej będa się tworzyć i pewnie będziecie mogli o nich poczytać w moich tematach aby życie tutaj nie umarło do reszty.

    Administratorowi życzę aby klubtt nie zamienił na forum ciepłe kluchy wzajemnej adoracji bo może stać się ono nudne i aby następni moderatorzy spełnili Jego wizję na forum.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 15-02-2017 o 10:28

  2. #2
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Witaj w klubie jako User!
    Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze....
    Od czasu, gdy jestem na forum - obserwuje zasadę jego działania. Schemat nowych użytkowników jest w większości przypadków prosty, ktoś się rejestruje - wita w odpowiednim dziale, po czym dużo użytkowników go wita - super miło, fajnie. Później, gdy użytkownik ma problem z autem zadaje pytanie i oczekuje odpowiedzi. Gdy odpowiedz jest konkretna i rzeczowa, okazuje się dla niego, że fajnie jest bywać na forum, aby dowiedzieć się o swoim aucie czegoś więcej - dzięki temu więcej userów zostaje na forum i rodzina klubu tt się powiększa.
    Natomiast, by forum działało potrzeba użytkowników, którzy posiadają wiedzę większą niż inni, dzięki nim możemy dowiedzieć się, przedyskutować czy wymienić się poglądami na forum. Dzięki takim użytkownikom forum żyje! Jeśli natomiast "władza" atakuje ich i wyśmiewa lub banuje, zamiast merytorycznie dyskutować, to finalnie wątpie, by taki użytkownik wrócił na forum - a szkoda, bo dzięki takim przypadkom forum zacznie umierać. Warto pomyśleć nad tym, by doceniać cennych, posiadających wiedzę użytkowników, dać się im wypowiedzieć, by chociaż szary user mógł sobie poczytać.

    Co do Ciebie - uważam, że jesteś jedną z tych osób, dzięki której forum w ogóle żyje
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 15-02-2017 o 12:01
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  3. #3
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Ja swojego zdania o Tobie nie zmienię, bez względu czy będziesz moderatorem czy zwykłym userem.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł, z wieloma sprawami o których wspomniałeś mogę się zgodzić z innymi mógłbym polemizować, nie jest to jednak czas i miejsce a jakby nie patrzyć to każdy ma prawo do swojej opinii.

    Medal ma zawsze dwie strony .
    Pomijając w tym momencie negatywną stronę zagadnienia chce abyś Ty i wszyscy czytający wiedzieli że doceniam i jestem wdzięczny za wieloletnie zaangażowanie w rozwój forum.
    Nie jest dla nikogo tajemnicą ze stosunki między nami nie są takie jak dawniej nie mniej jednak szacunek dalej pozostał przynajmniej z mojej strony .

    Tak więc nie przedłużając, oficjalnie dziękuje za Twoją pracę na rzecz forum i mam nadzieje że nie znikniesz.


    Proszę też wszystkich którzy będą mieli chęć wypowiedzieć się w temacie o zachowanie kultury i szacunku.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Ciężko przejść obok takiej informacji obojętnie wiec tez wtrącę swoje 3 grosze.

    Na forum jestem od 2008 roku, wiele sie widziało i czytało. W konflikty jakie przetaczały sie przez forum starałem sie nie angażować i wydaje mi sie ze udało mi sie zachować autonomię. Fakt jest jeden ze powietrze czasami bywało gęste pomiędzy różnymi użytkownikami - nie tylko mod-admin ale i rownież mod-zwykły użytkownik.

    Paweł, jesteś mocnym ogniwem tego forum i ciesze sie ze na nim pozostajesz. Mi i wielu osobom udzieliłeś cennych wskazówek za co Ci naprawdę dziękuję. Twoje projekty zapewne zainspirowały nie jedna osobę, a opisy pozwoliły zaadaptować jakiś pomysł bądź poprostu czegoś nie spieprzyc. Życzyłbym sobie i innym użytkownikom abyś dalej pozostał naszym Pawlem tyle tylko ze bez tytułu moda.

    Konflikty mam gdzieś, liczy sie dla mnie tylko pasja do motoryzacji, a mamy ją Wszyscy.

    Jedno czego mi szkoda to tylko tego ze kilku mocnych forumowiczów wycofało sie z życia forum przez te wszystkie burze jakie były, było kilku ciekawych "zwykłych użytkowników", szkoda...

    Na koniec trochę z jajem - ja sie pytam gdzie jest mod? dlaczego Paweł ma niższa rangę niż ja :P poproszę go podbić do rangi która jest zaraz pod modem z jajem i tak trochę serio, mysle ze tak bybylo ok.

    pozdrawiam

  6. #6
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Wiem Paweł, co czujesz, czułem to samo kilka razy tutaj, teraz masz okazję to zrozumieć. A jako doświadczony specjalista zrobiłeś i możesz jeszcze zrobić dla tego forum dużo dobrego, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagać innym użytkownikom.

    Jeśli to początek porządków to są szanse, że forum odżyje i wrócą użytkownicy, którzy zostali przez moderatorów wielokrotnie obrażeni. Czekamy na kolejny ruch adminów.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Liczą się ludzie, nie rangi

  8. #8
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Pawle,

    pierwsze co wypada to podziękować za wkład pracy jaką wniosłeś na forum. Poświęcałeś swój prywatny czas na sprawy forum. Po drugie muszę przyznać , że postąpiłeś bardzo honorowo, nie jeden polityk mógłby się od Ciebie uczyć. Nie trzymałeś się "stołka" za wszelką cenę. Jak wszędzie, co jakiś czas władza się zmienia, teraz szanse będą mieli inni, być może Ci, którzy tej zmiany chcieli. Będą mogli się wykazać. Mam nadzieję, że zostaniesz na forum i będzie dalej dzielił się z innymi poradami. Ponieważ każde zdanie w dyskusji, szczególnie krytyczne , często daje bardzo dobry efekt.

  9. #9
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Najważniejsze Paweł, że zostajesz na forum i dzielisz się wiedzą o projektach różnych TT

  10. #10
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Pawel fajnie ze zostajesz na forum niewiele osób dysponuje taka wiedza jak twoja, dużo osoba pomogłeś bezpośrednio i pośrednio przez forum. Co do zakończenia bycia modem uważam ze decyzja na duży plus , bedziesz mial wiecej czasu na modzenie TT i dupowoza . Powodzenia.

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Paweł założył temat wyjaśnił co trzeba i godnie się pożegnał. W moim odczuciu nie powinno być w ogóle możliwości komentowania sprawy i temat powinno się zamknąć zaraz po jego otwarciu. Za chwilę z normalnie i po męsku postawionej sprawy znowu zrobi się szambo. Paweł swoją rolę na forum wybrał sobie sam. Jak ktoś chce mu podziękować czy dołożyć nie zrobi to na priv. W tak szczególnym przypadku bez względu na opinię nie ma się co z nią obnosić.
    Co do funkcjonowania forum, pomysłów itd to taki wątek od dawna już jest i tam proponujemy zmiany, wymieniany uwagi ...
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim skromnym zdaniem to co napisał kolega Kwinto ma dużo sensu..
    Wątek wisi drugi dzień i kto chciał się wypowiedzieć to już to zrobił.

    Jeśli Paweł życzysz sobie żeby temat pozostał otwarty daj mi znać na PW

    Humidorek, zgodnie z życzeniem usuwam Twoje 2 wpisy.







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Nikt nie jest idealny ani ja ani inni. Każdy ma wady i nie po to zakładałem ten temat aby robić tutaj syf. Ja jestem otwarty na konstruktywną krytykę ale jeśli ktoś na zlocie udając super kolege mowi mi "że nigdy do mnie nic nie miał nie ma i nie będzie miał" a teraz tutaj jako jedyny robi syf to lepiej niech na forum zamilknie a przy najbliższej okazji powie mi to prosto w twarz. Nie każdy musi mnie lubić ale trzeba mieć jaja aby to komuś wygarnąć a nie strugać super sztuczne uśmieszki a przy takiej okazji pokazać swoje prawdziwe fałszywe oblicze.
    Na zloty zamierzam przyjeżdżać więc myślę że niedługo będzie okazja do szczerej męskiej rozmowy
    Jak dla mnie temat może być otwarty , krytyka lub miłe słowa mile widziane ale na poziomie i szczere.

  14. #14
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ech Paweł, widzę, że nadal się męczysz... Powiedziałem Ci, że nic do Ciebie nie mam i nadal nie mam (nie powiedziałem, że nie będę miał, to juz sobie sam dopowiedziałeś). Moja jedyna krytyka na tym forum dotyczy od zawsze panoszenia się niektórych moderatorów, nie wszedłem z nikim w sprzeczkę w żadnej innej sprawie. Jestem zdania, że ta funkcja to pomoc innym, a nie rządzenie nimi i z takim rządzeniem się nie zgadzam, ktokolwiek by się tak nie zachowywał.

    Ty zapewne uważasz inaczej i odbierasz moje twierdzenia jako ataki personalne, stąd pewnie inne słowa skierowane bezpośrednio do Ciebie odbierasz jako fałszywe. Krytykę konstruktywną odbierasz jako personalną. Ale skoro przestałeś być moderatorem, to moja krytyka już Ciebie nie dotyczy

    PS. Odpisałem, bo zostałem wywołany do tablicy, nie szukam sprzeczek, nadal uważam, że te osobiste posty nie są tu potrzebne.

Podobne wątki

  1. Pożegnanie z forum
    Przez olo w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2017, 07:46
  2. Pożegnanie Moderatora
    Przez ZUCZEK w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-02-2017, 14:00
  3. Pożegnanie
    Przez Mariusz Kidacki w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 08:00
  4. Pożegnanie
    Przez Lukki w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 23:45
  5. Nowy Moderator :-)
    Przez Arttur w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 09:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •