Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Witam wszystkich posiadaczy i fanów TT

  1. #1
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288

    Witam wszystkich posiadaczy i fanów TT

    Na początek chce pozdrowić wszystkich użytkowników forum, to naprawdę świetna sprawa można tu wiele się dowiedzieć i uzyskać fachowej pomocy,
    Jeśli chodzi o mój samochód to ściągnełem sobie z USA a dokładnie z Californi Audi TT 2001 225 KM Quattro i jestem mega szczęśliwy jeżdze nią od 3 miesięcy i zakochałem się w tym samochodzie, świetny napęd quattro, mocny silnik 225 KM w tak małym samochodzie robi swoje no i ten wygląd zarówno wnętrze jak i z zewnątrz ślicznotka.

    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Witamy i gratulujemy wyboru Ja jeżdżę taką samą ale nieco starszą

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    CHyba nie tą co na zdjęciu

  4. #4
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Nie to nie moja ale ma identyczne felgi i kolor wrzuce swoją jak zrobie zdjęcia

  5. #5
    Awatar micjed
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Wierzchowiska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    430
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Bleu Île
    Posty
    157
    Witamy i czekamy na fotki
    430KM i 430Nm

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Witam i gratuluje furki !!

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    Bieżuń/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    -
    Kolor
    2
    Posty
    142
    takze gratuluje wyboru.pozdrawiam
    225 Q,black,xenon,bose,18"RS ,R32-look,

  8. #8
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288

    Moja TT

    nie wiem kombinuje juz na wszystkie sposoby i zdjęcia wyglądają jak ze starej gazety może ktoś wie jak wrzucić te fotki?
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  9. #9
    Awatar Boberro
    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    140
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    31
    Witencja no z tymi zdjeciami to lipa jak sie je skompresuje...

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    G.
    Posty
    5
    jeżeli chodzi o zdjęcia to potrzebujesz odpowiedniego programu graficznego, który Ci je skompresuje, bo korzystanie z podstawowych narzędzi windowsa tak się właśnie kończy... PS, kondi - otrzymałeś moje PW?

  11. #11
    Cytat Zamieszczone przez az
    jeżeli chodzi o zdjęcia to potrzebujesz odpowiedniego programu graficznego, który Ci je skompresuje [...]

    np. GIMP

  12. #12
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    az otrzymałem i wysłałem wiadomość (tak myślałem) ale dziś próbowałem i za kuta nie mogę ci wysłać przez PW i na skrzynkę nie wiem, dlatego umieszczam to tu.


    Jeśli chodzi o kupno TT to opłaca się jedynie kupić uderzoną (oczywiście jak najmniej rozbitą moja była uderzona w bok mam zdjęcia więc zawsze mogę pokazać uszkodzenie,kupiłem nowe drzwi próg wewnętrzny nakładkę progową i listwę progową wyciągneli lekko wgnieciony tylni błotnik i polakierowali), koszty wtedy czasem zmniejszają się dwu krotnie na cenie samochodu, zależy to też od licytujących bo ja swoją kupiłem na aukcji. Czasem nawet można kupić samochód za grosze ale trzeba mieć dużo szczęścia i mało osób zainteresowanych tym samochodem. Jeśli chodzi o aukcje podaje ci kilka stron aukcyjnych w USA: www.copart.com, www.autotrader.com, www.iaai.com (kiedyś było o wiele więcej TT i było w czym przebierać ale i teraz można wyhaczyć coś ciekawego) wszystkie to strony aukcyjne ja głownie korzystam z coparta według mnie najlepsza, potrzebne są kody gościnne musisz poszukać w internecie jak będziesz miał problem napisz to ci wyśle całą instrukcje do copart wraz z kodami. Jeśli chodzi o cenę to wiadomo za ile wylicytujesz za tyle wygrywasz, trzeba przyjąć jakąś kwotę do jakiej możesz sobie pozwolić na kupno auta i za tyle starać się licytować i przynajmniej drugie tyle na opłaty. oczywiście nie ja licytowałem od tego są ludzie którzy się tym zajmują i mogą brać udział w aukcji, ja korzystałem ze znajomości ojca, dał mi tel. do faceta który zajmuje się tylko ściąganiem samochodów z USA i się jakoś zgadaliśmy. Oczywiście istnieje ryzyko że jak samochód przyjedzie do ciebie to będzie w innym stanie niż kupowałeś (ukryte wady) w końcu kupujesz samochód ze zdjęcia (często tak bywa) często też okradają samochód albo już po aukcji albo przy załadunku lub rozładunku na to nikt nie ma wpływu np. mi ukradli dywaniki, magazynek do zmieniarki i brakło kluczyka (więc naprawdę to nawet odpalić go przez dłuższy czas nie mogłem), ale to i tak dobrze bo znajomemu to nawet fabryczne radio wyciągneli (jest możliwość zamówienia rzeczoznawcy do samochodu koszt 60$ ale ja nie korzystałem).
    Jeśli chodzi o koszty to nie podam ci kwoty wszystko zależy za ile kupisz samochód z jakim silnikiem i rocznikiem. Napisze ci na co musisz przygotować pieniążki przy ewentualnym kupnie:

    1. koszt auta
    2. opłata za aukcje
    3. transport po USA (warto kupić samochód jak najbliżej NY bo na wschodzie pakują je do kontenerów i na statek. ja swoją kupiłem w Californii czyli po drugiej stronie USA na zachodzie i musiałem zapłacić 1200$ a jak byś kupił gdzieś chociaż ze stanu obok NY można zaoszczędzić 1000$ cena transportu po USA to od 200$ do 1200$)
    4. koszty załadunku i transportu statkiem
    5. rozładownie kontenera (słyszałem że można zamówić do Gdańska ale ja wybrałem Niemcy taniej i szybciej dokładnie to chyba było Bremerhaven i tam prawie wszyscy odbierają auta)
    6. opłaty cło, akcyza, VAT taniej cło wychodzi w Niemczech
    7. przewóz do Polski (mi auto przywieżli do warsztatu w Polsce)
    8. prowizja osoby która załatwia ci samochód 1200$
    9. ewentualna naprawa
    10. zarejestrowanie i ubezpieczenie
    11. ewentualne dodatkowe koszty
    (wszystko to możesz omówić z osobą która będzie ci ściągać samochód możesz w necie znaleść jakąś firmę która się tym zajmuje zadzwonić i spytać o ceny tych punktów które ci wypisałem)

    Naprawdę ciężko jest określić cenę nie da się powiedzieć ile dokładnie trzeba będzie zapłacić, tego nawet nie powie ci osoba która ci załatwia auto. Najlepiej takiej osobie powiedzieć jaką kwotę możesz przeznaczyć na kupno wraz ze sprowadzeniem i on ci już powie wszystko.
    (Ja już sam nie pamiętam ile mnie to kosztowało w tych punktach część płaciłem dolarami część euro a potem złotówkami więc musiałbym teraz trochę posiedzieć i wszystko sobie rozpisać)
    Jak masz jakieś pytania pisz, chętnie pomogę jeśli będę mógł.

    pozdrowienia
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    G.
    Posty
    5
    kondi, wielkie dzięki za odpowiedź - wysłałem do Ciebie PW

    PS. zdaje się, że prywatne wiadomości na forum zaczęły już działać - otrzymałem od Ciebie dwie z datą nadania Czw Cze 12, 2008 06:41, także chyba wszystko OK

  14. #14

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Malinowy
    Posty
    52
    Witam. JEszcze TT-ki Nie posiadam ale poważnie rozglądam sie za kupnem. Czytałem trochę forum i mniej więcej wiem na co zwracać uwagę ale jesli chodzi o to auto to jestem totalnym laikiem. Dlatego milo by mi było jeśli pomoglibyście mi rzucić okiem na parę aut których linki będe chciał wkleić. Jak narazie jeździmy z dziewczyną pumami ale jedno auto chemy zmienić na TT-kę. Byc może w niedługim czasie będe mógł się pochwalić nowym zakupem
    Pozdrawaim wszystkich klubowiczy

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Witam wszystkich fanów TT ;)
    Przez Husi w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 22:21
  2. MK1 [8N] Witam wszystkich fanow TT
    Przez xxx w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 21:30
  3. Witam wszystkich posiadaczy TT !
    Przez kot w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 09:58
  4. Witam wszystkich posiadaczy TT
    Przez tomek2020 w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 17:51
  5. Witam wszystkich posiadaczy tetetek
    Przez boss151 w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 07:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •