Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Nierównomierne przyspieszanie.

  1. #1
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246

    Nierównomierne przyspieszanie.

    Co jakiś czas pojawia mi się problem z szarpaniem przy przyspieszaniu. Z reguły trwa to jeden dzień i kilka tygodni jest ok. Teraz znów się pojawił. W okolicach 2 tys. obrotów nie przyspiesza mimo naciskania gazu, potem może nagle wskoczyć na obroty. Bieg jałowy wtedy też pływa między 720, a 760 obrotów.Nazwa:  IMG_20161103_194927.jpg
Wyświetleń: 153
Rozmiar:  97.7 KB Mam taki komunikat. O jaki wąż może chodzić?

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Spadek cisnienia doladowania miedzy turbo a przepustnica, sprawdz D.V.

    Tak brzmi tresc bledu 17705, przedewszystkim sprawdz szczelnosc. Prawdopodobnie jest gdzies nieszczelnosc i stad ten blad, dalej sprawdz zawor dv czy trzyma. Jesli masz 2001 bardzo prawdopodobne za masz silnik ARY a one mialy skopany soft fabrycznie i wywalalo blad 17705.. Takze przyczyn moze byc kilka..

  3. #3
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Silnik mam AUQ. A te trzy zawory DV, N249 i N75( chyba tak się nazywały) wymieniłem profilaktycznie na nowe, firmowe po zakupie auta w ubiegłym roku. To chyba ten przewód zostaje, ale w którym miejscu toto jest? Gdy dzwoniłem do dwóch serwisów w naszym mieście z tym błędem to mówili, że nikt mi szczelności nie sprawdzi, bo nie mają możliwości.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Szczelnosc mozess sprawdzic sam jesli masz dostep do kompresora. Sprawdz w szukajce, jest temat opisujacy jak sprawdzic szczelnosc.

  5. #5
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Jeśli pisze, że to wąż między turbo a przepustnicą to może kupić taki i wymienić, bo nie mam możliwości sprawdzenia. Tylko jak się on nazywa dokładnie, żeby zamówić?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie jest napisane nic o wezu. Jest napisane spadek cisnienia miedzy turbo a przepustnica. Nieszczelnosc moze byc gdziekolwiek, turbo masz z tylu silnika, a przepustnice z przodu. Moze byc nieszczelnosc na ktoryms podcisnieniu, na ktorejs rurze, a moze w ic, a moze na ktorejs zlaczce. Tylko testem szczelnosci mozna wskazac wlasciwe miejsce. Innej mozliwosci nie ma.

  7. #7
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    No to leżę. Może spróbować poruszać tymi rurami, to będzie słychać jakiś syk, albo silnik inaczej będzie pracował.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Leszku, Leszku, Leszku.. test szczelnosci naprawde nie jest skomplikowany, jedyne co to dogadac sie z kims kto ma kompresor i cichy garaz.. moze ktorys znajomy spoza miasta??

    Nic tu ruszanie nie da, szczelina moze byc niewielka i dawac o sobie znac tylko przy jakims tam okreslonym cisnieniu np powiedzmy 0.5bara i nic na oko nie sprawdzisz.

  9. #9
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Dzięki za odpowiedź. Spróbuję coś zorganizować. Z drugiej strony może to być też tak jak piszesz wina softu, Bo coś takiego pierwszy raz pojawiło się w sierpniu na jakieś pół godziny jazdy, później było ok. do października. Jeden dzień tak głupiał. Od tej pory było dobrze do dzisiaj.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Odebrałem dziś auto z warsztatu i twierdzą, że dolot jest szczelny. Podobno odczytali drugi błąd- coś z przepustnicą, siłownik lub podobnie. Ale z kolei zaglądali jak wygląda przepustnica i nie ma kropli oleju i jest prawie czysta. Obroty na jałowym dzisiaj były idealne równe 740, ale jak jechałem znów się zawiesił przy ok.2000 obrotów i dopiero po ok.2 sekundach przyspieszył. Tylko raz się tak stało. Może to być wina przepustnicy, warto ją dokładnie czyścić?

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    No to leżę. Może spróbować poruszać tymi rurami, to będzie słychać jakiś syk, albo silnik inaczej będzie pracował.

    Nic nie usłyszysz. Na postoju nie będziesz miał obciążenia, więc nie zbudujesz ciśnienia... poza tym hałas silnika zagłuszyłby jakikolwiek syk....
    Masz tak na prawdę dwa odcinki do sprawdzenia. Turbo-intercooler i intercooler-przepustnica. Test szczelności byłby najpewniejszy, ale jeśli nie chcesz, albo nie masz jak zrobić, to najpierw sprawdź połączenia, złącza, cybanty którymi połączone są rury. Możliwe jest, że któryś z cybantów nie trzyba, albo rura sparciała i popękała w okolicach cybantów.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Z tego co mi wiadomo to padnieta jest przeplywka

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo to padnieta jest przeplywka
    To dobrze, że ten temat poruszony został dzisiaj, a nie miesiąc temu.... bo na podstawie tego co piszesz, wymieniłbym całkowicie sprawną przepływkę i nadal miał problem z niedokręconym cybantem i tym samym wyskakującym błędem....

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mialem kontakt z Leszkiem na PW. Wymienilismy kilka wiadomosci i wyglada na to ze uszkodzony jest przeplywomierz.

    Generalnie ten blad moze oznaczac wiele rzeczy. Jest to mysle jeden z wredniejszych bledow poniewaz sprawdzenie go pochlania sporo czasu.

    Co do tego przypadku okazalo sie, ze gdy auto ma czkawke, wystarczylo odpiac przeplywke i jak to kolega ujal "nie to auto". U mnie tez kiedys wywalalo ten blad i pomogla rowniez wymiana przeplywki.

    W poscie 9tym jest wyraznie napisane ze dolot zostal.sprawdzony i jest szczelny. Wiec skoro nieszczelnosc jest wykluczona trzeba szukac dalej. Mi sie wydaje ze ten blad to cos podobnego do "performance fault" we francuzach. Jak cos niedomaga auto wpada w tryb awaryjny i obcina turbo. Moze nie tak drastycznie jam we francuzach ale wyraznie turbo hula na pol gwizdka.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A co do przeplywki Kamazzi to logi trzeba zrobic a nie wymieniac

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    U mnie miałem ten sam problem, a szczelność była sprawdzana... choćby przez kogoś z tego forum i wychodziło, że wszystko jest szczelne... a jednak okazało się, że nie.

    A skoro wiesz w czym jest problem, to w poście 11 trzeba było od razu powiedzieć, że Twoja diagnoza pochodzi z głębszej korespondencji i wymiany wiadomości prywatnych, a nie jakieś enigmatyczne wiadomości w stylu "a ku-ku"...
    Jasne i klarowne wiadomości powodują, że łatwiej jest dojść do konkretów, a później identyfikacji problemów przez innych użytkowników. Wiem coś o tym, bo szukałem sporo informacji na tym forum i połowa wiadomości w różnych tematach, nie wnosi nic konkretnego w kierunku rozwiązania problemów.

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dziekuje za wyklad. Obiecuje poprawe heh

Podobne wątki

  1. nierównomierne przyspieszanie
    Przez The_Saint w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 12:06
  2. Szarpie lekko, powolne przyspieszanie, 3000 obrotów
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 05:04
  3. Przyspieszanie na zimnym silniku.
    Przez archi781 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 13:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •