Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jakie powody przelewania silnika? Auto dławi się po odpaleniu/słabo jedzie na PB.

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139

    Jakie powody przelewania silnika? Auto dławi się po odpaleniu/słabo jedzie na PB.

    Cześć wszystkim!

    Mam mały problem ze swoim autem - prod. 99, 1,8t, fwd, z lpg. Generalnie - nie mogę w żaden sposób na auto narzekać, bo jeździ w miarę szybko, nigdy nie stanęło w trasie a i paliwa za dużo nie zużywa. Niemniej, przy okazji robienia dużego przeglądu - olej, sylikonowe wężyki podciśnień, nowa dvka, regeneracja zaciskówu itp zleciłem mechanikowi, żeby przyjrzał się pewnej kwestii:

    Auto nie ma problemu z odpalaniem. Aku sprawny, prąd rozruchowy trzyma. Ale - zaraz po odpaleniu na PB auto nie chce jechać. Jak auto jest na jałowych, zaraz po odpaleniu - delikatne puknięcie w pedał gazu sprawia, że auto się dławi. Tak jakby miało przygasnąć. Jak przytrzyma się gaz - auto normalnie wchodzi na obroty. Zaraz też po odpaleniu na zimno, ruszeniu i mocniejszym wciśnięciu gazu - dostaje czkawki. Tak jakby się dławił/coś przerywało i auto jechać normalnie nie chce. Po rozgrzaniu, na LPG problemu nie ma. W związku z tym, że i tak na zimno nie butuję auta i czekam aż się rozgrzeje, a na LPG problemu nie ma - to i problem jest prawie nieodczuwalny. Ale lubię jak w aucie wszystko jest tak jak powinno być.

    Wymienione rzeczy: pompa paliwa - podobno moja nie trzymała ciśnienia i zmieniona na taką z leona cupry, sprawdzona manometrem, nowy regulator paliwa 3barowy, świece irydowe 30 tys temu, wyczyszczona przepustnica, nowy (ori) czujnik temperatury silnika. Szczelność sprawdzana kilka razy.

    VAG nie pokazuje żadnych błędów, poza - od czasu do czasu wyskakuje "usterka w obwodzie prądowym" lambdy. Będę zmieniał sondę, ale na 99% to nie jest to, bo sonda nie pracuje poniżej jakiejś temperatury.

    Mój mechanik powiedział, że: "na zimno przelewa go o kilkanaście procent". A że auto zamiast fabrycznego silnika AJQ (chyba?) ma wrzucone AUQ (i niepodpiętą wtyczkę do zmiennych faz, bo w stocku ich nie było) to powiedział, że to mogą być różne wytryski.

    Wie ktoś może jakie silniki wychodziły z TT FWD z początków produkcji? I czy wtryskiwacze tych silników były inne niż w AUQ? Magik stwierdzi też, jest opcja, że ktoś tam coś modził w poprzednim silniku (zmiana programu) i teraz nie gra z nowym silnikiem.

    Macie jakieś koncepcje w związku z tą sytuacją? Będę wdzięczny za wszelkie rady i pomysły.

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Na poczatek przed odpaleniem rano zdejmij na chwile kleme z aku zeby wykluczyc ze lpg rozjezdza adaptacje i przez to kuleje, potem to juz tylko zostaje porobic jakied logi zeby to zdiagnozowac.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Problem rozwiązany. Chyba. Dzwonił mechanik...i powiedział, że bak był rozwalony. Pytał czy nie grzebałem czegoś przy kołach, wózku, tylnym zawieszeniu.. Powiedział, że zalali benzyny (bo fakt, za dużo tam nie było jak oddawałem..) i zaczęło kapać pod autem. Koniec końców zdjęli bak, który ponoć był tak zasyfiony w środku, że zamordował pompę od leona cupry i brakowało ciśnienia paliwa - stąd dławienie i szarpanie. I tak oto wrzucam trzecią pompę w przeciągu 2 miesięcy, ale mam przynajmniej czysty bak. Także tego... Niechaj temat zostanie dla potomnych.

Podobne wątki

  1. Auto po odpaleniu gasnie, problem z immobilizerem i zegarami
    Przez jacek931993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 13:05
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 19:28
  3. YorkWR - Auto się dławi po wciśnięciu gazu
    Przez YorkWR w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 20:38
  4. Brak odcięcia auto powyżej 4tyś słabo jedzie
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 18:04
  5. 1.8T AUQ 180KM brak mocy ! dolot szczelny a auto nie jedzie !
    Przez gregor10 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •