Cześć wszystkim!

Mam mały problem ze swoim autem - prod. 99, 1,8t, fwd, z lpg. Generalnie - nie mogę w żaden sposób na auto narzekać, bo jeździ w miarę szybko, nigdy nie stanęło w trasie a i paliwa za dużo nie zużywa. Niemniej, przy okazji robienia dużego przeglądu - olej, sylikonowe wężyki podciśnień, nowa dvka, regeneracja zaciskówu itp zleciłem mechanikowi, żeby przyjrzał się pewnej kwestii:

Auto nie ma problemu z odpalaniem. Aku sprawny, prąd rozruchowy trzyma. Ale - zaraz po odpaleniu na PB auto nie chce jechać. Jak auto jest na jałowych, zaraz po odpaleniu - delikatne puknięcie w pedał gazu sprawia, że auto się dławi. Tak jakby miało przygasnąć. Jak przytrzyma się gaz - auto normalnie wchodzi na obroty. Zaraz też po odpaleniu na zimno, ruszeniu i mocniejszym wciśnięciu gazu - dostaje czkawki. Tak jakby się dławił/coś przerywało i auto jechać normalnie nie chce. Po rozgrzaniu, na LPG problemu nie ma. W związku z tym, że i tak na zimno nie butuję auta i czekam aż się rozgrzeje, a na LPG problemu nie ma - to i problem jest prawie nieodczuwalny. Ale lubię jak w aucie wszystko jest tak jak powinno być.

Wymienione rzeczy: pompa paliwa - podobno moja nie trzymała ciśnienia i zmieniona na taką z leona cupry, sprawdzona manometrem, nowy regulator paliwa 3barowy, świece irydowe 30 tys temu, wyczyszczona przepustnica, nowy (ori) czujnik temperatury silnika. Szczelność sprawdzana kilka razy.

VAG nie pokazuje żadnych błędów, poza - od czasu do czasu wyskakuje "usterka w obwodzie prądowym" lambdy. Będę zmieniał sondę, ale na 99% to nie jest to, bo sonda nie pracuje poniżej jakiejś temperatury.

Mój mechanik powiedział, że: "na zimno przelewa go o kilkanaście procent". A że auto zamiast fabrycznego silnika AJQ (chyba?) ma wrzucone AUQ (i niepodpiętą wtyczkę do zmiennych faz, bo w stocku ich nie było) to powiedział, że to mogą być różne wytryski.

Wie ktoś może jakie silniki wychodziły z TT FWD z początków produkcji? I czy wtryskiwacze tych silników były inne niż w AUQ? Magik stwierdzi też, jest opcja, że ktoś tam coś modził w poprzednim silniku (zmiana programu) i teraz nie gra z nowym silnikiem.

Macie jakieś koncepcje w związku z tą sytuacją? Będę wdzięczny za wszelkie rady i pomysły.