Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Tip dolot

  1. #1
    Awatar SZYBKI
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    ***
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ***
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    24

    Tip dolot

    Witam.Panowie czy warto kupić coś takiego.Jakie dokladnie daje to plusy.Nie jest zbyt drogie i jestem ciekaw czy bede mial z tego jakies korzysci.To ze jest wiekszy przeplyw powietrza juz wiem...ale co dzieki temu
    https://www.olx.pl/oferta/tip-audi-a...8-IDeFBSN.html

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak dla mnie do ori turbiny k03s poprostu bajer. Umowmy sie, k03s ori tipa nie zassie przyrost mocy?? Jesli wogole to mysle ze bez dodatkowych modow znikomy.

  3. #3
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Jezeli chcesz zostac przy seryjnej k03 i modzic to jak najbardziej to pierwsza podstawowa rzecz dowymiany. Jak cos to mam takiego sylikona na sprzedaż od 180tki
    AcidTT miales tipa seryjnego od 180tki i takiego "sylikona" w rekach? Seryjny zdlawiony lekko. Oczywiscie mocy nie da, no moze troche turbo lżej bedzie "oddychac".

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mialem i nie zamierzalem miec bo w moim przypadku nic taki dynks nie da. Mysle ze ori do 230KM spokojnie wyda. Realnie z k03s tez nie wykrzesie wiecej bo sie nie oplaca, lepiej up zrobic.

    Takze w Twoim poscie mysle ze jest nieswiadome zaprzeczenie "jak zostac przy k03 i modzic to pierwsza sprawa" a pozniej "mocy oczywiscie nie da" czyli sylikon ni pomaga ni szkodzi Wiem co miales jednak na mysli, ze to mod na + i faktycznie tak jest jednak bardziej jest to mod efektowny niz efektywny. No chyba ze ktos sie uparl wyryc z k03s 260KM..

    Tip przy k03s w standardzie to sztuka dla sztuki, a o to pytal zalozyciel tematu Te 4 czy 5 stow wole na wtryski albo na nowa pompe paliwa przeznaczyc.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 30-01-2017 o 21:00

  5. #5
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Czemu nieswiadoma rozbieżność. Ja przy k03 nie modze juz, zakonczylem na tipie. A chlopaczek pyta o tipa do k03 wiec odpowiadam, jezeli chce zostac przy k03 i cos tam modzic to taki tip to pierwsza z podstawowych rzeczy do wymiany. Tip minimalnie pomoże a napewno nie zaszkodzi.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A ja uwazam ze pomoze dla ori setupu tyle co kot naplakal. Lepiej niech Kolega sprawdzi czy motor trzyma serie i zadba o podstawowe podzespoly zamiast wydawac kase na takie tematy.

    Ps. Jak odpisywales to zrobilem edit posta zeby dokladniej wyjasnic co mialem na mysli z ta rozbieznoscia. Post wyzej jest moim wyjasnieniem na tym juz koncze. Niech Kolega sam podejmie decyzje.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 30-01-2017 o 21:10

  7. #7
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Jestem tego samego zdania co acidTT , jeśli fabryczny jest w dobrym stanie nie ma sensu go ruszać chyba że chcesz nacieszyć oczy po otwarciu maski Na początek zamiast tego tipa lepiej wykonać modyfikacje fabrycznej puszki filtra powietrza czas operacji 20 min. na luzie , koszt praktycznie zaden, a efekt będzie pewnie lepszy niż po montażu tego tipa.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Lepiej porobic logi i dokladnie sprawdzic czy wszystko w 100% dziala poprawnie.
    Osobiscie modzenie na bazie k03 uwazam za srednie. Zrobic hybryde wydech dolot fmic i soft to juz da jakies efekty. Sam tip na serii k03 bez dalszych modow nie da nic poza ladnym wygladem pod maska i ubytku gotowki w portwelu.

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Chciałbym odkopać temat. Będzie u mnie robiny wydech, intercooler, stożek i na koniec chip (pewnie 250koni jak się uda). Czy montaż sztywnego tipa będzie miał sens?

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Chciałbym odkopać temat. Będzie u mnie robiny wydech, intercooler, stożek i na koniec chip (pewnie 250koni jak się uda). Czy montaż sztywnego tipa będzie miał sens?
    I tak i nie. Możesz na obecnym TIPie mieć taką moc i będzie to jeździć. Z drugiej strony, jak masz od nowości aktualny TIP to warto wymienić na nowy (nie koniecznie na sztywny, może też być dobry silikonowy).
    Druga sprawa, że w starym może być już guma miękka i przy większym przepływie gumę z TIPa zasysa zmniejszając przepływ powietrza, sztywny to niweluje.
    __________________________
    Pozdrawiam

  11. #11

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Ten co był od nowości dawno na śmieciach, bo rozerwany był. Jest wrzucona jakaś ori guma, tylko nie wiem który rocznik produkcji.
    Zakładając jego zmniejszony przepływ podczas zasysania gumy, to czy nadal będzie on wystarczający?
    Zastanawiam się nad zostawieniem ori z tego względu, że w kolejnych latach planowałbym zmianę turbo, co może nieść za sobą potrzebę ogarniania nowego TIPa, więc tak trochę szkoda kasy.

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Szukam TIPa w oryginale. Numer 06A 133 356 J. Może ktoś ma używkę w przyzwoitym stanie?

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    AvusSilver
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez David77 Zobacz posta
    Szukam TIPa w oryginale. Numer 06A 133 356 J. Może ktoś ma używkę w przyzwoitym stanie?
    Może być też 06A 133 356 R, w ASO dowiedziałem się że jest to nowy numer tej części.

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Ja mam taki jeżeli będzie pasować to daj znać 06A 133 356 H
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

Podobne wątki

  1. Dolot
    Przez matber1 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 11:04
  2. MK1 [8N] Dolot
    Przez matber1 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 11:04
  3. dolot k & n 57i
    Przez karol_audi_tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 20:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •