Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 90

Wątek: TT w programie Samochód Marzeń Kup i Zrób

  1. #61
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No dobra, wrzucę swoją opinię na temat tego co widziałem. Wkurzało mnie trochę podejście w stylu: ale szajs przyjechał, a ciasno do roboty, a drogie części, a do dupy. Moim zdaniem turbo i kolektor niepotrzebnie wymieniane, jak z logów by wyszło ze nie ma laga, że turbo dobrze wstaje, nie czuć spalin pod maską, to po cholerę pchać się w wymianę? strzeli to strzeli, mogło by to być za 1k km i za 50k km. Silnik był rozebrany, grzechem było nie wywalić korb i zarzucić kutych - jak już chcieli zrobić profi motor do którego nie będzie trzeba zaglądać - a znali zapędy na podniesienie mocy u właściciela.
    Lux że zrobili dobrze haldex.

    A powiedzcie mi - szklanki - faktycznie mus wymieniać w takim przypadku ?

    W podsumowaniu - bardzo lubiłem ten program, teraz trochę mniej

  2. #62
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Kolego ale tam mają podobno limit kasy
    i dlatego więcej nie zrobili
    A dwa ludzie mówią tanie w utrzymaniu ,tak napewno.
    Ostatnio edytowane przez markow ; 24-04-2017 o 07:01

  3. #63
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez markow Zobacz posta
    Kolego ale tam mają podobno limit kasy
    i dlatego więcej nie zrobili
    Wiem, dlatego zamiast turbo i kolektora które można ogarnąć bez wywalania silnika wolałbym wrzucić kute korby mając wybebeszony motor

  4. #64
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Moja TT też swojego czasu przechodziła zabiegi takie jak w programie a po obejrzeniu programu ktoś niezaznajomiony z TT może się mocno zniechęcić, szczególnie po tym jak zakupiony kolektor nie pasował, turbo też nie było P&P i ogólnie problemy, problemy i $$.

  5. #65
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Lux że zrobili dobrze haldex.
    I tak i nie. Mowilem im jeszcze o wymianie oleju w dyfrze, a o tym nie wspomnieli...w podsumowaniu kosztow napisali olej i filtr mostu
    Dobrze ze wyczyscili magnes.


    Sent from TT

  6. #66
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    obejrzałem, i odnoszę wrażenie, że z tą nieszczelnością w głowicy sami byli nie do końca pewni. O ile kolektor ok, turbo też. To temperatura mogła wydawać się przez uszkodzone zegary na przykład

  7. #67

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez Kwariat Zobacz posta
    Moja TT też swojego czasu przechodziła zabiegi takie jak w programie a po obejrzeniu programu ktoś niezaznajomiony z TT może się mocno zniechęcić, szczególnie po tym jak zakupiony kolektor nie pasował, turbo też nie było P&P i ogólnie problemy, problemy i $$.
    Potem ludzie spoglądają na TT jak na budżetożerną maszynę, do której pasują jedynie oryginalne części. Legendy o niezawodności silnika 1.8T schodzą na psy, nie wspominając o modyfikacjach silnika, gdzie części tuningowanych firm nie pasują do tego auta.
    Program fajnie pokazał jak dbać o samochód, doprowadzając go do ładu, ale dla większości hejterów, golfiarzy itp to kolejny samochód, którego ich zdaniem nie powinno się brać pod uwagę przy zakupie samochodu sportowego. Nie wspominając o zlotach motoryzacyjnych, gdzie albo się ten samochód kocha, albo nienawidzi.

    TT zakupiona w dobrym stanie technicznym, to jak dla mnie żyleta nawet przy seryjnej mocy 180KM (FWD) czy 225KM (quaTTro). Znalezienie igły graniczy w prawdzie z cudem, ale nie oczekujmy zwłaszcza w prezentowanej MK1, że wszystkie części będą jak z fabryki. Od produkcji minęło już 19 lat. To, że należy w tym aucie coś wymienić, nie powinno nikogo dziwić, zwłaszcza jeśli auto ma już grubo ponad 200tys przebiegu.

  8. #68
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Daras Zobacz posta
    nawet przy seryjnej mocy 180KM (FWD) czy 225KM (quaTTro)
    Tak... tylko informacyjnie
    180tka też występowała w quattro
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  9. #69
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    obejrzałem, i odnoszę wrażenie, że z tą nieszczelnością w głowicy sami byli nie do końca pewni. O ile kolektor ok, turbo też. To temperatura mogła wydawać się przez uszkodzone zegary na przykład
    Nieszczelność byla na jednej komorze spalania, co pokazał test, czy to istotne na ktorej prowadnicy nikt nie będzie w to wnikal, zrobili regeneracje całej zgodnie ze sztuką i po problemie, szczerze mówiąc takie spa to by się przydało zrobić w co drugiej TT z przebiegiem 250+ nie było by problemów z dziwnymi wskazaniami kanału 021 i problemów z mocą i wiele innych
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #70
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Nie mówię, że naprawę przeprowadzili źle. Zrobili ją dobrze. Ale odniosłem wrażenie, że sami nie byli przekonani o tej nieszczelności.

  11. #71
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Nie wiem czemu ktoś mówi, że niepotrzebnie robili turbo i kolektor. Przecież miały pęknięcia , więc po chwili wiadomo co by było. Ja bym był mega zadowolony, gdyby zrobili u mnie to co w tej TT. Głowica zrobiona na gotowo. Czerniel jak właściciel będzie chciał to zrzuci wał i sobie korby dorzuci, a to jest dużo mniejszy koszt niż robienie kompletnej głowicy tak jak to zrobili. Wg mnie robota zrobiona dobrze przy aucie ! Żeby każdy mechanik tak podchodził to by było dobrze, a jak jest wiadomo...

  12. #72
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    E tam pęknięcia i przedmuchy, zakuc motor i dowalic koksu wtedy było by super, gwarantuje ze przez kilkaset kilometrów, potem wszystkie te małe niedomagania dały by się we znaki i to z podwójna siłą, to jest tak ze są różne szkoły podejścia do tematu sprawnego auta, co pokazuje ten wątek.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #73
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Ze mnie taki mechanik jak z koziej dup... trąbka także nie wiem czy potrzebnie robili to i tamto, ale jak dla mnie przyjemny odcinek, który miło oglądało się

  14. #74
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Odcinek bardzo miły dla oka, podejście IMHO prawidłowe, tj. najpierw przywrócenie sprawności, potem ewentualnie wizualne poprawki i na końcu tuning.

    Jeśli chodzi o koszty i ewentualne zniechęcenie potencjalnych kupujących to nie widzę w tym problemu. Pasjonata zawsze znajdzie sposób aby posiąść rzetelną wiedzę. No i raczej nie zależy nam aby TT było na każdym kroku, bo straci na wyjątkowości jak każdy dobry kawałek grany w radio...

    Właścicielowi życzę, jeśli nie dalszych modów, to bezproblemowe eksploatacji i frajdy z jazdy!

    Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  15. #75
    Awatar tomcik80
    Dołączył
    Sep 2014
    Płeć
    Skąd
    Sochaczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez FockeWulf Zobacz posta
    Odcinek bardzo miły dla oka, podejście IMHO prawidłowe, tj. najpierw przywrócenie sprawności, potem ewentualnie wizualne poprawki i na końcu tuning.

    Jeśli chodzi o koszty i ewentualne zniechęcenie potencjalnych kupujących to nie widzę w tym problemu. Pasjonata zawsze znajdzie sposób aby posiąść rzetelną wiedzę. No i raczej nie zależy nam aby TT było na każdym kroku, bo straci na wyjątkowości jak każdy dobry kawałek grany w radio...

    Właścicielowi życzę, jeśli nie dalszych modów, to bezproblemowe eksploatacji i frajdy z jazdy!

    Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
    Bezproblemowa eksploatacja i frajda z jazdy - to jest dla mnie najważniejsze

Podobne wątki

  1. Mk1 po programie
    Przez markow w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 17:59
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 03:20
  3. TT mk1 225 po programie
    Przez prnit w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-12-2014, 11:34
  4. Książka serwisowa zrób to sam.
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 14:45
  5. '' ZROB TO SAM " -Przydatne linki ze starego watku
    Przez Ankus w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 10:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •