Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Wątek: Srebrne TT 2005 Quattro 190km S-Line skrzynia 6 biegowa

  1. #1

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30

    Srebrne TT 2005 Quattro 190km S-Line skrzynia 6 biegowa

    Witam!
    Od wczoraj jestem właścicielem tytułowego Audi wyprodukowanego w grudniu 2005 roku, autko ma aktualnie 157 tys nalotu i prezentuje się naprawdę świetnie. Oryginalny srebrny lakier, wnętrze świetnie utrzymane.

    Długo szukałem TTej która nie będzie miała zawiłej i pokrętnej przeszłości i naprawdę opłaciło się czekać (prawie rok).
    Dzwonię pod numer z ogłoszenia, odbiera dziewczyna i podaje mi numer do swojego taty, który udzieli mi szczegółowych informacji na temat stanu technicznego auta. Wybieram numer i z książki telefonicznej podświetla mi się numer do mechanika u którego się czasem serwisuje. Okazało się, że kilka lat wcześniej ściągnął auto z Francji dla córki. Bez owijania powiedział, że auto miało małą stłuczkę parkingową, został wymieniony reflektor od strony pasażera i zderzak. Jak prawdziwy doktor wziąłem samochodowy "stetoskop" do mierzenia grubości lakieru zbadałem całe aukto i rzeczywiście wszędzie jest około 120/130 mikronów, na słupkach +/-85. Sprawdzenie przeszłości auta w serwisie audi potwierdziło przebieg oraz bezwypadkową historie.

    Po jednym dniu użytkowania mogę powiedzieć, że zdziwiły mnie naprawdę krótkie przełożenia skrzyni biegów. Na + jest fakt, że można jechać np. 90km/h na 5 biegu i mimo obrotów 2000/2200 auto błyskawicznie reaguje na naciśnięcie pedału gazu.
    Na razie nie mogę się przyzwyczaić do czarnego wnętrza (zwłaszcza podsufitki).
    Skórzane fotele są wygodne. Dla mnie trochę mało miejsca pod nogami, ale nie ma tragedii.

    Autko kupione dla Żony z okazji 10 rocznicy, choć ja pewno też będę z niego korzystał od czasu do czasu

    Wkrótce postaram się dołożyć zdjęcia.

  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Czekamy na zdjęcia! Gratuluję zakupu

  3. #3
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Bezawaryjności życzę Niby prezent dla żony, ale pewnie Ty więcej się cieszy z nowego nabytku

  4. #4

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez Mela Zobacz posta
    Bezawaryjności życzę Niby prezent dla żony, ale pewnie Ty więcej się cieszy z nowego nabytku
    Oj zdziwiłbyś się, od zawsze wiedziałem że jeśli ma mieć swoje auto to tylko TT

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Super, czerp wiele radości z auta!
    A 90 km/h to na trzecim biegu wyciągaj, wtedy jest frajda

  6. #6
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Gratuluje zakupu i samych miłych przyspieszeń

    "Autko kupione dla Żony z okazji 10 rocznicy, choć ja pewno też będę z niego korzystał od czasu do czasu"
    Taa "korzystał od czasu do czasu". "Od czasu" - kiedy kupiliście TT i "do czasu" - kiedy kupicie drugi egzemplarz TT, wtedy oddasz "lejce" Żonie.
    W moim przypadku, też kupiona TT dla Żony

  7. #7

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Mam kilka pytań do Was dotyczących samochodu:
    1. Czy warto zmienić nagłośnienie na BOSE?
    2. Czy napęd QUATTRO i blok silnika wraz zw tym egzemplarzu jest taki sam jak w mocniejszych wersjach?
    3. Zastanawiam się nad chip tuningiem, czy różnica będzie odczuwalna?
    4. Zastanawiam się nad kosmetyką siedzeń, możecie polecić jakieś środki i sposoby na przywrócenie "fabrycznego" wygądu?

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez dr_Misiek Zobacz posta
    Mam kilka pytań do Was dotyczących samochodu:
    1. Czy warto zmienić nagłośnienie na BOSE?
    2. Czy napęd QUATTRO i blok silnika wraz zw tym egzemplarzu jest taki sam jak w mocniejszych wersjach?
    3. Zastanawiam się nad chip tuningiem, czy różnica będzie odczuwalna?
    4. Zastanawiam się nad kosmetyką siedzeń, możecie polecić jakieś środki i sposoby na przywrócenie "fabrycznego" wygądu?
    Ad. 1. Nie warto, lepiej zainwestować w dobre car audio, szkoda kasy na bose
    Ad. 2. Quattro takie same, blok nie wiem (raczej tak)
    Ad. 3. 10-20KM powinieneś odczuć
    Ad. 4. Są tematy na forum, ale najpierw wrzuć zdjęcia, aby zobaczyć w jakim stanie masz obecnie siedzenia.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Wrzucam zdjęcia fotela:

    https://drive.google.com/open?id=0B-...F9qQXNpdm9KT1E
    https://drive.google.com/open?id=0B-...zdqU2gxUzV1bGc
    https://drive.google.com/open?id=0B-...lhnS0pkWllEWG8

    Dodam że skóra jest trochę wyświechtana na boczku, ale w żadnym miejscu nie jest przetarta, przerwana, ect.

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Tu jest fajny temat z regeneracja foteli
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...neracja+foteli
    __________________________
    Pozdrawiam

  11. #11

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Dzięki za pomoc, przy okazji podepne link do tematu który założyłem w dziale zrob to sam, może ktoś pomoże

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ego-S-Line-MK1

  12. #12
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Dlaczego piszesz, że nie warto bose ? Ja mam i gra świetnie. Kolega z s3 jak wsiadł, gdzie ma też bose powiedział , że w TT gra to zupełnie inaczej niż u niego, oczywiście na +.

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Dlaczego piszesz, że nie warto bose ? Ja mam i gra świetnie. Kolega z s3 jak wsiadł, gdzie ma też bose powiedział , że w TT gra to zupełnie inaczej niż u niego, oczywiście na +.
    Też mam bose i jest ok jak dla mnie, ale prawdę mówiąc aż tak dupy nie urywa.
    Po pierwsze, jest to już stary sprzęt i kupując można tylko używkę, nie mając pojęcia w jakim jest stanie poza wizualnym wyglądem. Pamiętać trzeba, że kupując cały kit bose np. z rocznika 2005, będzie już miał 12 lat !!! (nie wspominając o sprzęcie z 98/99, gdzie one już są pełnoletnie)
    Następnie trzeba całość wsadzić do auta, czyli głośniki (przód, tył, podszybie), kable/wiązka, wzmacniacz.
    Dalej idąc trzeba poprowadzić wiązkę z głośnikami, więc trzeba zdjąć boczki drzwi, tylne boczki, tylne kanapy i kokpit (dechę). Skoro wszystko jest na wierzchu, lepiej dodać parę stówek i pokusić się o lepsze car audio. Dodatkowy walor to to, że będzie to nowy sprzęt a nie stary.

    Takie jest moje zdanie, dlatego powyżej pisałem:
    Ad. 1. Nie warto, lepiej zainwestować w dobre car audio, szkoda kasy na bose
    Możesz mieć odmienne zdanie, ale po co pchać się w stary sprzęt. No chyba, że dostajesz za darmo całą instalację z głośnikami i wzmacniaczem i w wolnej chwili sam instalujesz
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Ja wywaliłem oryginalne radio zastępując je tanim Kenwoodem. Różnica kolosalna. Czyta pliki FLAC bezpośrednio z pendraiva, dostęp do nagrań natychmiastowy, duży wybór rodzajów brzmień łącznie z rozbudowanym korektorem parametrycznym. Można dostosować brzmienie do swoich preferencji i charakterystyki głośników w aucie. Jednak ten sam Kenwood przełożony do drugiego auta zagrał o wiele przejrzyściej i selektywnie rozdzielał instrumenty po kanałach, czyli zmiana głośników na nowej generacji jest nieunikniona. Trochę wkurza wymiana głośników z tyłu, z tym wyjmowaniem kanapy i zdejmowaniem boczków.

  15. #15

    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Sytuacja z nagłośnieniem sie troche wyjaśniła. Pierwszy raz jak włączyłem radio to byłem przerażony jakością dzwięku, to nie grało tylko klepało jak stare kaseciaki jamniki z lat 90'tych. W aucie jest niefabryczne radio JVC R401 pogrzebałem w necie i okazało się że to naprawdę bardzo dobre radio. Myk polegał na tym że poprzednia właścicielka kupiła radio, zamontowała i tak sobie grało na flat. Pobawiłem się EQ i odrazu zrobiło się przyjemniej Trochę brakuje tonów z dołu ale to można łatwo ogarnąc niedużą skrzynką, tym bardziej, że radio ma wejscie na suba

Podobne wątki

  1. Grzechotanie Skrzynia Biegów 8N AJQ 180km quattro
    Przez GrzegorzMi8 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-04-2020, 21:25
  2. Skrzynia S-tronic quattro
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 20:58
  3. Skrzynia biegów do 225 quattro - montaż w ośce 180KM
    Przez The_Saint w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 14:46
  4. skrzynia 6-biegowa
    Przez kamil pasik w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •