Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Zima a autodomykanie okien

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108

    Zima a autodomykanie okien

    Hej,
    Jak radzicie sobie z codzienna jazda w zimie - mam na mysli tu otwieranie auta. Dzis bylo tak zimno ze szyby przymarzaja i nie schodza w dol przy otwarciu drzwi co powoduje przeciez psucie sie uszczelki okien. Jak wyglada to u Was?

  2. #2
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Kumpel miał Passata CC i też z tym walczył...I poradził mi że jak otwierasz auto z pilota to od razu nie szarpiesz za klamkę tylko z wyczuciem opukujesz/uderzasz w szybę dookoła/od góry gdzie może być zmarznięta z uszczelką i na dole. Ogólnie na około, to ma coś tam pomóc zruszyć pierwszy lód. Od kilku dni tak właśnie próbuję i szyba nadal chodzi i opuszcza się przy pociągnięciu za klamkę, co nie zmienia faktu że jak się opuszcza to słychać jak się lód kruszy w momencie chowania szyby. Może coś w płynie na odmarzanie by poprawiło ten stan rzeczy ale nigdy nie próbowałem. Gorzej jak ten płyn straci swoją właściwość niezamarzania bo podczas postoju się zmiesza z roztopionym lodem co będzie skutkowało zamarznięciem. Z chęcią przeczytam innych sposobów radzenia z tym sobie podczas zimy.

    PS. Uszczelki przed zimą wysmarowałem silikonem - być może tą operację trzeba powtórzyć/powtarzać co tydzień/miesiąc?

  3. #3
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Ja jeszcze jesienią uszczelki nasmarowałem Sonaxem. Wieczorem, jak zostawiam auto na parkingu to wietrzę, żeby wnętrze wychłodziło się z ciepłego, wilgotnego powietrza. Na razie jest ok.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nawet wazeliny polozyc grubsza warstwe warto, miedzy szyba a drzwiami tez.. napewno pomoze lub zlagodzi skutki zamarzania na tyle zeby nie uszkodzic uszczelek..

    Ps. przypomnialy mi sie dawne czasy w PL..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-01-2017 o 20:51

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ja jeszcze jesienią uszczelki nasmarowałem Sonaxem. Wieczorem, jak zostawiam auto na parkingu to wietrzę, żeby wnętrze wychłodziło się z ciepłego, wilgotnego powietrza. Na razie jest ok.
    Jaki Sonax masz na mysli?

  6. #6
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Kupiłem jako preparat do konserwacji kokpitu-matowy. Ale na opakowaniu piszą, że konserwuje też elementy plastikowe i gumowe na zewnątrz. W tym opony i uszczelki. Żadnych problemów w tą pogodę z otwieraniem drzwi i szyb. Wszystko działa jak w lecie.

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    U mnie poszła wazelina kosmetyczna. Widoczna poprawa w otwieraniu okien, zważywszy, że codziennie autko stoi, a to pod polibudą, a to na parkingu pod pracą

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Podepnę się do tematu choć od trochę innej strony. Problem zrobił się z opadaniem szyb przy otwieraniu drzwi po tych sporych mrozach (u mnie było poniżej -20) przestały się uchylać przy otwieraniu drzwi. Jak się dowiedziałem rozprogramował się sterownik na skutek słabego akumulatora na mrozie. Pojechałem na parking podziemny nieco nagrzałem autko i zaprogramowałem szyby od nowa tak, że uchylanie dziś działa... tylko obawiam się, że do następnego mrozu. Co gorsze jest problem z zamykaniem szyb w ogóle. Do dołu jeżdżą bezproblemowo, ale do góry od strony kierowcy ledwo ledwo i na raty, a od strony pasażera do góry nie działa wcale. Za każdym razem gdy odpalam rano muszę też po mrozie kasować błąd airbag. W lecie szyby jeździły jak należy. Teraz próbuję wszystko poskładać w logiczną całość i podjąć decyzję czy brać się za naprawę silniczków odpowiedzialnych za podnoszenie szyb czy wymieniać akumulator. :/

  9. #9
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Spróbuj ulżyć silniczkom. Przy schowanych szybach napsikaj w prowadnice jakiegoś preparatu z silikonem. Powinien wyprzeć wodę i nie pozwoli na jej tam gromadzenie się i zamarzanie.

  10. #10
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Górną krawędź szyby smaruje wazeliną( może być kosmetyczna) a do uszczelek preparat z talkiem- do uszczelek . działa

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Kupcie pokrowiec tak jak ja i po problemie. Może nie sprawdzi się w każdej sytuacji ale na nocne parkowanie jest idealny. Szyby nie przymarzają, nie trzeba też skrobać. Nie wygląda to dostojnie ale to akurat miałem w doopie patrząc na sąsiadów skrobiących fury
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  12. #12
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Pokrowiec potrafi niszczyć (matowić) lakier. Wiec ostrożnie


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Jak wyjac przelacznik okien?
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 08:17
  2. TT roadster a zima
    Przez janooop w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 07:46
  3. Zima 2012
    Przez WW w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 17:10
  4. zamykanie okien z pilota
    Przez kondi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 21:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •