Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wszystko o Audi TTS 2.0 TFSI 2011r w automacie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2

    Wszystko o Audi TTS 2.0 TFSI 2011r w automacie

    Hej! Wybrałam takie auto jak w temacie, chciałabym się dowiedzieć jak najwiecej na ten temat bo co prawda jeździłam już s3 mk1 i GTI z DSG ale myśle ze to i tak za mało wiedzy, a chciałbym o swoim nowym aucie wiedzieć wszystko <3. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym silnikiem z tego roku? Jakieś typowe usterki, rzeczy na które zwrócić uwagę? Co ewentualnie może sprawić problem. Dodam ze to będzie moje daily car chociaż aż tak dużo nie jeżdżę, zdaje sobie sprawę ze trochę to będzie kosztować. Jak już teoche pojeżdżę i będę mieć jakieś doświadczenia to obiecuje się dzielić informacjami. Jest ktoś wogole na forum kto jeździ TTka w podobnej konfiguracji? Pls help

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    je olej i uwazac na plyn chlodniczy czy nie ucieka - mozliwosc rozwalenia uszczelki pod glowica. sam kupilem auto 2 mc temu i zwracam na to szczegolna uwage

  3. #3
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Audi TTS 8J było produkowane od Maja 2008 roku (rok modelowy 2009) do Czerwca 2014 roku.
    Silniki, w które wyposażone było auto nie zmieniały się wraz z liftingiem, który przeszedł TTS (produkcja od Czerwca 2010 roku - rok modelowy 2011). Podczas liftingu w TTS zmieniono grill zderzaka przedniego z kratkami świateł przeciwmgłowych, osłona poduszki powietrznej dostała chromowany ring, zmieniono kosmetycznie chromowane pokrętła klimatronika i nawiewów klimatyzacji. W tunelu środkowym przycisk magnetic ride zmienił się na przycisk "S", a model nawigacji RNS-E zmienił się z 192 na 193 (193 szybsze, lepsza jakość wyświetlania, obsługuje większe karty SD, przycisk CD/TV został zastapiony przyciskiem MEDIA),
    Kody silnikowe jedynego silnika (EA113) który występował w TTS to CDMA (265km), CDLA (265km) i CDLB (272km). Silnik CDMA, to silnik który szedł głównie na rynek USA, gdyż spełnial norme euro 4. Silnik CDLA pochodził z Leona Cupry, Audi S3 i Scirroco R (nigdy się z nim nie spotkałem w TTS, ale wg katalogu technicznego - był). Silniki CDLA i CDLB miały norme euro 5. Silniki są podatne na modyfikacje, ponieważ oprzyrządowanie silnika jest obliczone na 400koni, bezpieczne modyfikacje stosunkowo niedużym kosztem to 360-380km.
    To tak na wstępie, żebyś wiedziała, co i jak.
    Zdarzają się egzemplarze z nadmierną ilością spalanego oleju, zdarzają się awarie amortyzatorów Magnetic Ride, zdarzają się awarie skrzyni dsg. Powinno się pilnować wymiany odmy przy 100.000km - koszt 170zł, jak i wymiany popychacza wysokiego ciśnienia - 160zł a także oleju w DSG. Wady ogólne modelowe, to pękające uchwyty półki bagażnika, awarie mechanizmu podnoszenia szyb bocznych.
    Co do samej eksploatacji, osobiście uważam, że eksploatacja auta w stosunku do tego, co otrzymujemy w zamian jest... tania.
    Ceny typowych części zamiennych wyglądają tak:
    Klocki/Tarcze przód ATE -390zł/900zł
    Klocki/Tarcze tył ATE - 220zł/550zł
    Pompa wody ASO - 300zł
    Rozrząd kpl ASO - 1000zł
    Dość drogi jest amortyzator Magnetic Ride (standardowe wyposażenie wszystkich TTS) - ok 2500zł/szt

    Ogólnie - TTS - świetne auto, jestem zachwycony.
    Dobrze, że wybierasz auto z DSG (S-tronic), uważam że to świetny wybór.

    Tyle, co mi przychodzi do głowy na dziś.
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 04-01-2017 o 09:17
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2
    Super! Dziękuje za ta wiadomość, jestem zdecydowana na to auto i oprócz tego co mnie może czekać przykrego (wydatki) interesuje mnie wszystko na jego temat. Będę pytać na bierząco w innych wątkach ☺☺☺ a z czasem może uda mi się znac odpowiedz na czyjeś pytanie. Tez uważam TTs za świetne auto, zależało mi na napędzie na 4, dobrej skrzyni automatycznej i ładnym wnętrzu. Dzieki dzieki dzieki za odp))

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzieki) @raffi20 sprawdze to od razu ))

Podobne wątki

  1. [K] Audi TT MK2 Cabrio z silnikiem 2.0 TFSI w automacie
    Przez tatian w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 20:14
  2. MK1 [8N] TT w automacie
    Przez Faraonix w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 02:21
  3. Wszystko o RNS-E Audi plus
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 10:12
  4. Kupię TT na automacie 1.8 lub 3.2
    Przez manager w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 21:07
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 19:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •