Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 3 tematy :\

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    3 tematy :\

    Siemka

    Wygląda na to, że moje TT zrobiło się bardzo złośliwe tego dnia, więc po kolei:

    1. Zerwane linki/cięgna podnośnika szyby drzwi lewych. Czy ktoś wie które to są linki? Chciałbym je zamówić przed rozbiórką drzwi i wymienić, a jest ich kilka rodzajów.

    2. Zgubiłem lub ktoś pożyczył na wieczne nie oddanie zaślepkę spryskiwacza xenonów. Dla odmiany strona lewa. Ktoś wie która to jest? Znowu jest ich kilka. Czy do wymiany potrzeba demontować zderzak?

    3. Słyszę że coś dzwoni przy rozrządzie. Czy jest tam cokolwiek innego co może lekko postukiwać czy już tylko łańcuch? Ktoś pamięta w których blokach sprawdzało się napinacze?

    BONUS:

    Czy przy dodaniu powolutku gazu tak do 1000 obrotów normalne jest że silnik pracuje jakby się dławił i drgał?
    Przy szybkim dodaniu gazu absolutnie nic sie takiego nie dzieje. Na drodze silnik rwie jak szalony i absolutnie nic mu nie ma. Temat dotyczy tylko powolnego dodawania gazu na postoju.

    TT MK2 3.2 2007, 120 tys na zegarach

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    odp. 2
    Zaślepki ksenonów powinny być takie same ( na przykładzie wersji zwykłej 3.2 i TTS polift ).

    odp. 3
    To łańcuch. Winowajcą jest albo napinacz, albo łańcuch, albo oba te elementy. Tylko przy przebiegu jaki deklarujesz, to nie powinno mieć miejsca ( dwie możliwości to totalne zaniedbanie wymian oleju lub wada napinacza lub łańcucha ).

    odp. BONUS
    Silnik nie ma prawa się dławić i drgać niezależnie od dynamiki dodawania gazu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Tak to brzmi:
    https://www.youtube.com/watch?v=nao041-zc-I

    Wszystko robione absolutnie na czas. Z papierami i f-rami. Rok w rok ten sam zakład .

    Od zakupu w kwietniu zrobiłem tym samochodem może 3 tys km . Mieszkam za granicą, więc używam go 3 razy w roku. Wiec olej powinien być dalej jak nowy
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 26-12-2016 o 22:02

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Siemka

    Wygląda na to, że moje TT zrobiło się bardzo złośliwe tego dnia, więc po kolei:

    1. Zerwane linki/cięgna podnośnika szyby drzwi lewych. Czy ktoś wie które to są linki? Chciałbym je zamówić przed rozbiórką drzwi i wymienić, a jest ich kilka rodzajów.

    2. Zgubiłem lub ktoś pożyczył na wieczne nie oddanie zaślepkę spryskiwacza xenonów. Dla odmiany strona lewa. Ktoś wie która to jest? Znowu jest ich kilka. Czy do wymiany potrzeba demontować zderzak?

    3. Słyszę że coś dzwoni przy rozrządzie. Czy jest tam cokolwiek innego co może lekko postukiwać czy już tylko łańcuch? Ktoś pamięta w których blokach sprawdzało się napinacze?

    BONUS:

    Czy przy dodaniu powolutku gazu tak do 1000 obrotów normalne jest że silnik pracuje jakby się dławił i drgał?
    Przy szybkim dodaniu gazu absolutnie nic sie takiego nie dzieje. Na drodze silnik rwie jak szalony i absolutnie nic mu nie ma. Temat dotyczy tylko powolnego dodawania gazu na postoju.

    TT MK2 3.2 2007, 120 tys na zegarach

    Pozdrawiam
    Linki Ci sie rozpierdzielily to musisz wymienic je na nowe, najlepiej caly uklad na allegro jeden gosciu z Warszawy sprzedaje z Ursusa i sa po 220zl, kupowalem ostatnio, sprawdzone

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Zrobiłem dzisiaj logi z bloku 208 , 209 oraz 90,91,93. Czy ktoś mógłby stwierdzić czy jest tu jakiś powód do zmartwień o łańcuch/rozrząd?




  6. #6

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Też bym chętnie się dowiedział czegoś więcej U mnie wygląda to tak:




    Wartości podobne do twoich.. poza jednostką Pomiar robiłem na rozgrzanym silniku po powrocie do domu. W każdym razie na forach zagranicznych wyczytałem, że wartości poniżej -8KW są ponad normę lub różnica wartości na pewnych blokach nie może przekraczać 8KW (czyli np +4 i -5). Jednak nie jestem pewien, że ta graniczna wartość tyczy się naszego silnika, tj BUB.

    Szkoda, że jeszcze nikt się nie wypowiedział w tym wątku, wydaje mi się, że na forum nie brakuje ludzi mających wiedzę w tym temacie

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja kiedys kupilem zestaw naprawczy i zmienilem jednemi forumowiczowi. Troche linka nie pasowala ale po lekkiej modyfikacji udalo sie naprawic. Lecz jakosc zamiennika podobno slaba bo po jakims czasie problem powrocil podobno.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Co do rozrzadu to czasem pomimo poprawnych wartosci slychac go i tyle. Wymienialem to juz nie raz i zawsze cichlo. Tylko robota przegwizdana i kosztowna gdyz jest to praktycznie to samo co wywalenie silnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •