Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 50

Wątek: Ubywajacy plyn chlodniczy

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta

    Nie ma opcji zeby plynu ubywalo, a nie bylo jednego z wyzej wymienionych objawow. Moim zdaniem albo przepala wode albo masz gdzies wyciek.
    .

  2. #17
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Przy takim ubytku na pewno masz wyciek, tutaj nie ma się co łudzić... ja napisałem jedną z możliwości, jeżeli taka dodatkowa pompa w turbo FSI w ogóle występuje. Płyn trudno odparowuje więc na osłonie powinieneś mieć ślady wycieku, do sprawdzenia w pierwszej kolejności przewody i chłodnica.

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ale jak jest wyciek to od dolu bedzie to widac.
    Tak profilaktycznie mozna by podmienic korek od zbiorniczka albo go sprawdzic. Polatajcie z otwartym korkiem to bardzo szybko plyn wyparuje. Ale zaczac od wyciekow sprawdzenia czy weze podczas palowania nie twardnieja i jak wszedzie wszystko ok to mozna podmienic taki korek.
    Plynu ma nic nie ubywac i z ta rozszerzalnoscia to tez baja. Moze byc 1cm nizej na zbiorniczku ale nie pol litra mniej i to juz na stale.

  4. #19

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Ale jak jest wyciek to od dolu bedzie to widac.
    Tak profilaktycznie mozna by podmienic korek od zbiorniczka albo go sprawdzic. Polatajcie z otwartym korkiem to bardzo szybko plyn wyparuje. Ale zaczac od wyciekow sprawdzenia czy weze podczas palowania nie twardnieja i jak wszedzie wszystko ok to mozna podmienic taki korek.
    Plynu ma nic nie ubywac i z ta rozszerzalnoscia to tez baja. Moze byc 1cm nizej na zbiorniczku ale nie pol litra mniej i to juz na stale.
    O ktore weze Ci chodzi? Te odchodzace od zbiorniczka wyrownawczego? Maja nie twardniec podczas dodawania gazu na zimnym/cieplym silniku?
    Foto: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/66a30ae88341dc31

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Grube od silnika. Robi sie test na leciutko rozgrzanym silniku. Cisnienie z ukladu spuszczone. Robisz krotki mocny przejazd np 500m i patrzysz czy waz nie stwardnial.

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Sprawa wygląda tak:
    Dolałem płynu chłodniczego po sam kurek, silnik odpalony i po 5-8 minutach pojawił się jeden gigantyczny bombel powietrza, który przebił się na samą góre. To samo w kolejnych 5ciu minutach. Mechanik powiedział, że to OZNAKI uszczelki pod głowicą. Mogę jeździć, ale uważać i sprawdzać stan płynu chłodniczego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ktos ma zatem pomysl czemu plyn ucieka skoro pecherzyki powietrza pojawiaja sie co jakies 5 minut ?
    Czy aby napewno taka jazda jest bezpieczna?

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Skoro masz dmuchnieta uszczelke pod glowica to na co czekasz?? Wiadomo ze cisnienie w ukladzie wzrasta i plyn bedzie kipial.. tu nie ma co wiecej sie zastanawiac Kolego. Skoro masz uszkodzona uszczelke to wiadomo, ze trzeba ja wymienic. Wszystko w temacie.

    Ps. "Czy taka jazda jest bezpieczna?" - Hmmm... a jak myslisz???
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 04-01-2017 o 01:06

  8. #23
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Hej! Jestem na tym samym etapie wykrywania co się dzieję - z tą różnicą że mi cieknie płyn przy trójniku, który jest przykręcany do bloku silnika. Mam z tym taki problem że już nie wiem co robić. Wymieniłem oring pod tym trójnikiem bo start był twardy i i sprasowany, a ktoś wcześniej silikonem pojechał dookoła żeby nie kapało. Po wymianie oringu też nic nie pomogło. Ostatnio dotykając węże od chłodnicy przy lekkim przygazowaniu się przeraziłem bo puchną!? Następny krok to test czy to faktycznie uszczelka pod głowicą i zakup http://allegro.pl/show_item.php?item...U5MWZjMjAyYQ==
    tego testu. Właśnie go wykonałem i czekam. Koleś tam pisał w komentarzach że mu nawet pokazało po 28 minutach a drugi że po 5 sekundach już zmienił kolor --- także zaraz jajko zniosę albo do providenta telefon zacznę szukać
    Zakup test, sprawdź i będziesz miał albo 100% pewności albo spokojną głowę - tego drugiego życzę!!! Bo nie wszystkim psom na imię Burek.

    ----------------------
    Minęła już godzina i nic się nie dzieję. Kolor dalej jest niebieski. Idąc dalej jeżeli uszczelka jest cała, to myślę nad tym aby wymienić termostat lub sięgnąć do pompy płynu - być może z pompą jest coś nie tak ale rozrząd był rzekomo robiony. Wygląda to tak jak by coś za trójnikiem blokowało przepływ płynu i płyn szuka najsłabszego miejsca do ucieczki z układu.

    2 sprawa że przy dodaniu gazu ostatnio w innej TT-ce także sprawdziłem węże że lekko puchną - raczej normalna sprawa bo zwiększa się ciśnienie w układzie.
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 04-01-2017 o 09:53

  9. #24
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    @delleto

    Zrobiles OT koledze bo masz zupelnie inne objawy.

    Skoro juz to cieknie Ci trojnik. One czesto pekaja. Pojawia sie pekniecie jak wlos ktorego na aucie nie zobaczysz. Jak obudowa peknie to zadne sylikony czy nowe oringi nie pomoga. Wymien trojnik na ori (nie badziewny topran ktory zachowuje sie po 2latach jak ori po 15) i bedzie po problemie. Bylo na forum..

    Jak Kolega raffi20 ma bable w naczyniu wyrownawczym to po jaka chorobe mu polecasz zakup testera?? Dla jakiej pewnosci?? Przeciez to ksiazkowy wrecz przyklad uszkodzenia uszczelki pod glowica.. dla mnie to jak sprawdzic cisnieniomierzem czy flak to napewno flak.

    Jesli weze nieznacznie twardnieja przy dodaniu gazu to jest to norma. Przeciez pompa wody wytwarza cisnienie zwlaszcza gdy uklad jest dokladnie odpowietrzony.. problem jest gdy weze znaczaco twardnieja po chwilowej jezdzie i taki stan sie jeszcze dobra chwile utrzymuje po zgaszeniu silnika..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 04-01-2017 o 10:49

  10. #25
    Awatar xMaro
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1666
    Kolor
    Black
    Posty
    46
    a tester i jego obsługa? jezu, nagrzany silnik, podłączenie do zbiorniczka wyrównawczego i jedna osoba gazuje druga patrzy, przecież to widać, że to zaczyna tam pracować, trzymasz 20s na 3.000 obrotów, jak nie zmieni koloru płyn to uszczelka ok... ot filozofia, jakie pół godziny

  11. #26

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    "Mogę jeździć, ale uważać i sprawdzać stan płynu chłodniczego" konam - zmień uszczelkę i mechanika.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  12. #27
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    @delleto

    Zrobiles OT koledze bo masz zupelnie inne objawy.

    Skoro juz to cieknie Ci trojnik. One czesto pekaja. Pojawia sie pekniecie jak wlos ktorego na aucie nie zobaczysz. Jak obudowa peknie to zadne sylikony czy nowe oringi nie pomoga. Wymien trojnik na ori (nie badziewny topran ktory zachowuje sie po 2latach jak ori po 15) i bedzie po problemie. Bylo na forum..

    Jak Kolega raffi20 ma bable w naczyniu wyrownawczym to po jaka chorobe mu polecasz zakup testera?? Dla jakiej pewnosci?? Przeciez to ksiazkowy wrecz przyklad uszkodzenia uszczelki pod glowica.. dla mnie to jak sprawdzic cisnieniomierzem czy flak to napewno flak.

    Jesli weze nieznacznie twardnieja przy dodaniu gazu to jest to norma. Przeciez pompa wody wytwarza cisnienie zwlaszcza gdy uklad jest dokladnie odpowietrzony.. problem jest gdy weze znaczaco twardnieja po chwilowej jezdzie i taki stan sie jeszcze dobra chwile utrzymuje po zgaszeniu silnika..
    AcidTT nie do końca OT - bo test jest tani w zakupie - jeżeli nie chce kupować - to dobry warsztat go zrobi przy kliencie za ok 50 zł jak nie chce czekać na przeyłkę itp. Druga sprawa w innym aucie walczyłem z tymi samymi objawami - ubytek płynu, bąble w zbiorniczku wyrównawczym, gotowanie płynu, twarde węże. Takie same objawy jak uszczelka, silnik tydzień po złożeniu od mechanika nawet 100 km nie zrobił a to w dostawczaku się działo - więc auto potrzebne. Winnym się okazał termostat oraz niedokładnie uszczelniona pompa płynu przy składaniu. Nie kierował bym od razu w stronę wydatków i skupiał bym się na najtańszych rzeczach do diagnozy aby mieć pewność że po kolei wykluczasz awarie tańszych podzespołów. " Przeciez to ksiazkowy wrecz przyklad uszkodzenia uszczelki pod glowica.. dla mnie to jak sprawdzic cisnieniomierzem czy flak to napewno flak." - wydać 2000-3000 zł za remont silnika a 30 zł - 50 zł za test jest różnica także zaryzykowałbym.
    ---
    Niedawno właśnie także oglądałem:
    https://www.youtube.com/watch?v=dEnssHUovKE
    Miłośnicy 4 kółek o uszczelce pod głowicą.
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 04-01-2017 o 12:21

  13. #28
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No odroznic gotujacy sie plyn przez niesprawny termostat, a zgazowany plyn przez fuknieta uszczelke nie jest trudno. Niech kazdy robi jak uwaza, z mojej strony tyle.

  14. #29
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    W takim aucie już glowica do roboty??

  15. #30
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez markow Zobacz posta
    W takim aucie już glowica do roboty??
    Nie glowica tylko uszczelka pod glowica jak cos. A dlaczego nie?? TT to nie prom kosmiczny

Podobne wątki

  1. Plyn chlodniczy/GLOWICA duzy problem
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 15:23
  2. zagotowany plyn chlodzniczy
    Przez romek1212 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 20:36
  3. jaki plyn do chlodnicy?
    Przez landryneczka77 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 21:09
  4. Plyn hamulcowy Dot 5.1
    Przez michal26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:01
  5. plyn hamulcowy
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 17:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •