Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 50 z 50

Wątek: Ubywajacy plyn chlodniczy

  1. #46
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Płyn powinien znajdować się w tym przedziale oznaczonym dwoma poziomymi liniami. Zarówno zimny jak i ciepły.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #47
    Awatar makig
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    WAW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    08
    Kolor
    white
    Posty
    37
    Też spotkałem się u siebie z tym problemem. Możliwe że to wynika z ostatniego ochłodzenia, że coś przy -20 rozszczelnia się? Ostatnio wyskoczyła mi kontrolka że stan chłodziwa jest minimalny. Ostatnią dolewkę robiłem ponad pół roku temu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mały update sytuacji. Wczoraj wieczorem dolałem chłodziwa i przejechałem 15km. Rano w zbiorniczku płyn był już na minimum a cała osłona silnika była mokra. Niestety u mnie także rozszczelniła się oryginalna chłodnica. Dziś została wymieniona na nową. Cała akcja wymiany w serwisie kosztowała 800 PLN (chłodnica NRF 53425).

  3. #48

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Sluchajcie, kupilem ten tester z Allegro - plyn nie zmienil zabarwienia. Silnik chodzil z 10 min, trzymalem go na 2k obrotow i barwnik jest dokladnie takiego samego koloru jak przed wlaniem.

  4. #49
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Proponowałbym odkręcić osłonę silnika od spodu, w garażu/na dworze jak auto stoi po trasie albo nawet na noc podłuż jakiś jasny/biały karton pod przód wielkości mniej/więcej od koła do koła i żeby sięgał do tyłu za silnik troszkę. Po jakimś czasie/nocy wyjmij go spod auta i oglądnij czy są krople różowe po płynie i gdzie. Płyn ma kolor różowy to będziesz widział na kartonie że to nie stopniały śnieg, i mniej więcej po miejscu gdzie spadły krople na kartonie ocenisz gdzie jest ubytek płynu - z tyłu silnika; z przodu; lewej/prawej strony. Myślę że to nieszczelność na chłodnicy/nagrzewnicy lub jakiejś obejmie/złączce. Mi np. na zagrzanym silniku w innym aucie nie ciekło - ale płynu regularnie ubywało i tylko na zimnym silniku - okazało się minimalne krople płynęły po bloku silnika z pod pompy płynu; jedna/co 3-4 minuty.
    Można jeszcze inaczej poznać czy to płyn czy woda bo płyn jest słodki - blleeee na samą myśl o tym smaku - delikatnie na opuszek palca - też ja tak sprawdzałem - nie zdrowe rozwiązanie ale masz pewność że to płyn a nie woda/śnieg.

  5. #50
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Dodam jeszcze od siebie.
    Powyżej już był wspominany temat trójnika i mikro pęknięć na nim. Ja u siebie miałem problem z płynem ze względu na mikro pęknięcia węża idącego do trójnika.
    Temat wymiany opisywałem u siebie w temacie, tu wrzucę zdjęcie, abyś widział o który wąż mi chodzi. Wymieniłem cały wąż wraz z trójnikiem i problem zniknął.

    Nazwa:  20160514_122026.jpg
Wyświetleń: 30
Rozmiar:  102.4 KB
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Plyn chlodniczy/GLOWICA duzy problem
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 15:23
  2. zagotowany plyn chlodzniczy
    Przez romek1212 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 20:36
  3. jaki plyn do chlodnicy?
    Przez landryneczka77 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 21:09
  4. Plyn hamulcowy Dot 5.1
    Przez michal26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:01
  5. plyn hamulcowy
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 17:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •