Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 50

Wątek: Ubywajacy plyn chlodniczy

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108

    Ubywajacy plyn chlodniczy

    Czesc czolem, Wesolych Swiat

    Sluchajcie czy Wam tez ubywa w jakichkolwiek ilosciach plyn chlodniczy w 8J?
    Przejechalem 2k km i plyn byl na poziomie minimum, a teraz patrze i spadlo z 400ml. Czy to normalne, zalezne od pory roku czy jednak plyn nie powinien ubywac w zadnych ilosciach? Czytalem cos ze moze to byc spowodowane, parowaniem wody, tzn. poprzedni wlasciciel mogl dolac wody i teraz po prostu wyparowala? Dolalem jednego z lepszych plynow, zobacze czy teraz tez zejdzie.

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Kiedy kupiłeś auto?

  3. #3
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Zdaniem ASO to naturalne, że lekko ubywa, ale 400 ml na 2000 km to chyba zbyt dużo moim zdaniem.

    Pozdrawiam,

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Plyn chlodniczy nigdy nie ubywa w takich ilosciach w zadnym aucie. Koniec i kropka.

    Szukaj wycieku, jesli nie znajdziesz go pod maska lub w kabinie, niestety bedzie to uszczelka pod glowica.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-12-2016 o 15:00

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Plyn chlodniczy nigdy nie ubywa w takich ilosciach w zadnym aucie. Koniec i kropka. Szukaj wycieku, jesli nie znajdziesz go pod maska lub w kabinie, niestety bedzie to uszczelka pod glowica.
    Uszczelka pod glowica to koszt rzedu... :>?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Rzedu kosztu uszczelki, rozrzadu (oraz wszystkiego po drodze, Twojego silnika nie znam ale pewnie dojdzie pompa wody i termostat z uszczelkami, uszczelki kolektora ssacego, wydechowego, pewnie i turbiny) oraz robocizny. Koszt czesci znajdziesz w necie, a robocizny w uznanym warsztacie w Twojej okolicy.

    Najpierw sprawdz czy gdzies w komorze silnika nie masz rozowego osadu po odparowanym plynie. Jesli nie sprawdz czy dywany pod nogami pasazera i kierowcy sa suche. Jesli tak, sprawdz czy spaliny nie sa biale, klebiaste, w obfitej ilosci i czy nie pachna specyficznie - slodko..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-12-2016 o 14:27

  7. #7
    Awatar xMaro
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1666
    Kolor
    Black
    Posty
    46
    szukałem kiedyś takimi sposobami w BMW wycieku, jeździłem do mechaników, mówili, że to nie uszczelka. zatarłem pompę oleju i panewki poszły, radzę, ogranicz do minimum jazdę i kup za grosze tester szczelności i już...

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U mnie w czarnym 8J rozszczelniła się chłodnica, co na szczęście szybko zauważyłem. Nowa trafiła pod maskę i poziom płynu nie zmienił się przez około 50000 km.
    Twój przypadek:
    - jak pisali koledzy sprawdź szczelność układu ( czasem jest minimalna nieszczelność, trudna do zauważenia )
    - płynu ubywa na postoju, na zimym silniku, na ciepłym silniku?
    - jak pracuje silnik?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez xMaro Zobacz posta
    szukałem kiedyś takimi sposobami w BMW wycieku, jeździłem do mechaników, mówili, że to nie uszczelka. zatarłem pompę oleju i panewki poszły, radzę, ogranicz do minimum jazdę i kup za grosze tester szczelności i już...
    Celna uwaga! Jezeli rozszczelnilaby sie chlodnica oleju i plyn chlodniczy poszedlby w olej bedzie bida.. sprawdz rowniez stan oleju i jego jakosc.. jezeli bedzie biala piana to doopa, jezeli stan oleju sie znaczaco podniesie tez doopa..

    Najlatwiej sprawdz stan/jakosc oleju na bagnecie, oraz sprawdz jakosc plynu w naczyniu wyrownawczym.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 25-12-2016 o 14:49

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Koledzy wiec tak,
    Silnik pracuje naprawde super, nie mam co do jego pracy zadnych zarzutow. Autko kupilem 2 mc temu, sprawdzalem je na stacji diagnostycznej - powiedziano mi ze silnikowo jest petarda.
    Stan oleju w normie (wiadomo ten silnik troche go je), po zakupie byla wlana banka 5l, rozrzad wymienilem od razu na nowke wiec moze podczas tej operacji mechanik tez by cos zauwazyl niepokojacego? Auto po odpaleniu spaliny ma normalne, malo widoczne, dopiero po przejechaniu trasy do pracy jak stoje na swiatlach spaliny sa duze...ale w porownaniu z innymi samochodami to jest normalne!
    W zbiorniczku wyrownawczym plynu chlodniczego jest czysto, zero plamek oleju nie ma zadnego rosołu. Co wiecej, na odpalonym zimnym silniku moj brat wciskal pedal gazu a ja obserwowalm srodek zbiorniczka, nie pojawily sie pecherzyki powietrza.
    Wrzucam foto zakretki od oleju silnikowego, jest tutaj bialy osad, ale nie mi oceniac czy to jest oznaka nieszczelnosci glowicy. Doradzcie. Po swietach pojade do kolegi, zmierzy mi pomiar sprężania.

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/256af6a8e0acde47

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tego typu osad na korku to norma jesli robi sie krotkie odcinki. Korek jest zroszony olejem, wilgoc z roznicy temperatur dopelnia reszty i wynik jest na korku w postaci "musztardy".

    Nie ma opcji zeby plynu ubywalo, a nie bylo jednego z wyzej wymienionych objawow. Moim zdaniem albo przepala wode albo masz gdzies wyciek.

  12. #12
    Awatar xMaro
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Lidzbark Warmiński
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1666
    Kolor
    Black
    Posty
    46
    mimo wszystko sprawdź to jak najszybciej testerem, albo zakup za 20-30zł lub zrób za 50-60zł u mechanika gdzie mają (polecam 1 opcje, za 30zł dostajesz płynu na wiele testów, chyba ok. 50)
    u mnie również była taka maź, na bagnecie również. ale robiłem fakt do pracy krótkie dystanse, przez co mechanicy uspokoili mnie, że to nie uszczelka, a jednak to była uszczelka i popłynąłem.
    z doświadczenia polecam sprawdzić to w prosty sposób testem lub droższym bodajże w dobrym serwisie czyli ciśnienie na garach się sprawdza chyba. pytałeś też o koszty, do bmw 2003r planowanie uszczelka sprawdzenie szczelności to było około 800-900zł + używana pompa oleju 400zł + panewki nie pamiętam ok. 100zł może. do tego olej filtry płyny... podlicz sobie warto wydać na dobrą diagnostykę i jak będzie ok szukać nieszczelności w wężykach/chłodnicy.

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja myślę że to nieszczelność.
    I pojawia się na zagrzanym silniku, gdy ciśnienie w układzie chłodzenia wzrasta.
    Jak radzą wyżej zrób test i usuń nieszczelność lub wymień wadliwy element.
    Będzie dobrze.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #14
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Miałem ostatnio podobną sytuację, odpalam TT rano i komunikat na desce dolej płynu chłodniczego. Zaglądam pod maskę i w zbiorniku płyn poniżej minimum, na osłonie silnika delikatna kałuża- ubyło jakieś 200ml. Auto do mechanika i diagnoza, że cieknie z dodatkowej pompy wody- podobno standard w EA888 po przebiegu 80-100 tys. Nie wiem jaki masz silnik, ale skoro wymieniałeś rozrząd domyślam się, że wersja na pasku, więc sprawdź czy u Ciebie taka pompa występuje. Ciesze się, że TT ma czujnik poziomu płynu bo w moim wypadku mogło się skończyć finalnie przegrzaniem i uszczelką pod głowicą.

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    108
    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    Miałem ostatnio podobną sytuację, odpalam TT rano i komunikat na desce dolej płynu chłodniczego. Zaglądam pod maskę i w zbiorniku płyn poniżej minimum, na osłonie silnika delikatna kałuża- ubyło jakieś 200ml. Auto do mechanika i diagnoza, że cieknie z dodatkowej pompy wody- podobno standard w EA888 po przebiegu 80-100 tys. Nie wiem jaki masz silnik, ale skoro wymieniałeś rozrząd domyślam się, że wersja na pasku, więc sprawdź czy u Ciebie taka pompa występuje. Ciesze się, że TT ma czujnik poziomu płynu bo w moim wypadku mogło się skończyć finalnie przegrzaniem i uszczelką pod głowicą.
    Mistrzu ja rano odpalam furę i własnie też mi komunikat wywaliło "dolej płynu", ale wszedłem szybko na forum i poczytałem że zimą to normalne bo płyn zmienia gęstość (komunikat zniknal po 10 sec). Ale potem zajrzałem pod machę i widzę że coś nie halo. Swoja droga furka w ogole sie nie przegrzewa, mam temperature silnika caly czas ponizej polowy.

Podobne wątki

  1. Plyn chlodniczy/GLOWICA duzy problem
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 15:23
  2. zagotowany plyn chlodzniczy
    Przez romek1212 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-09-2014, 20:36
  3. jaki plyn do chlodnicy?
    Przez landryneczka77 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 21:09
  4. Plyn hamulcowy Dot 5.1
    Przez michal26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:01
  5. plyn hamulcowy
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 17:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •