Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Kupiłem!! Czarna`99 225 quattro - pytania na gorąco - help!

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    Kupiłem!! Czarna`99 225 quattro - pytania na gorąco - help!

    Witam forumowiczów,
    Stało się- wczoraj w końcu nabyłem czarne TT `99 225KM quattro, przebieg 164 tys. Sprawdzane przed zakupem w ASO, liczyłem się że nie będzie bezwypadek - o takie trudno - no fakt jest druga warstwa, gdzieniegdzie trzecia lakieru ale punkty zapalne typu podłużnice, narożniki, poduchy (wyjmowane w celu sprawdzenia - przód!) są OK - najprawdopodobniej mocno poobijany był- Francja - to mówi wszystko
    Rozrząd wymieniany 15 tys. km wstecz w serw. BOSCH - choć podobno leje spod uszczelniaczy rozrządu - też dziwne
    Z listą usterek zapoznałem się też z raportu ASO - i tutaj prośba o pomoc w pewnych kwestiach:

    - klimatyzacja: owszem działa, ja się jedzie to jest OK, podczas postoju wyczuwam jakby zapach spalin z kratek nawiewu, może nie spaliny ale jakby powietrze było ciągnięte z komory silnikowej, generalnie mało oczy nie szczypią
    - po wymianie zderzaka nie podłączyli przewodów do spryskiwaczy reflektorów - słychać jak pompka daje ciśnienie na te przewody ale nie spryskują - pod zderzakiem wiszą przewody od płynu - czy robić to w ASO czy gdzieś polecacie? nie wiem czy są bebechy czy tylko zaślepka od spryskiwaczy
    - na VAG-u wyskoczył błąd turbiny - wprawdzie stary i już został wykasowany ale był - powód odłączenia turbiny - zbyt wysokie ciśnienie doładowania - czy mam się tym przejmować? teraz jest niby OK.
    - do wymiany łącznik stabilizatora prawy - i tutaj wątpliwość - jadąc autem trasę 100 kilometrów do prędkości ok. 110km/h jest OK, od 110-160km/k telepie kierownicą jakby koła były źle wywazone, powyżej tej prędkości jest OK - wskazujecie bardziej na wyważenie czy na łącznik? Opony na przodzie Continental, mocno wyrobione, tył to Pirelli P Zero, w dobrym stanie, jak jest quattro to nie powinny równo schodzić z bieżnika?
    - ogólnie czy macie tak w swoich egzemplarzach że na dziurach jest dramat? Mam na myśli to że plastiki skrzypią nieco, tylna półka klekocze i ogólnie jest wrażenie jakby prawie nie resorowało, na dodatek łomot osi? pytam bo nigdy takim autem nie jeździłem - do tej pory miękkim SUV-em
    - płyn G12 chłodniczy jest spieniony - w ASO stwierdzili że do wymiany bo jakiś baran pomylił zbiorniczki płynu do spryskiwaczy najprawdopodobniej - podobno G12 nigdy się nei pieni - nawet jak są przedmuchy z zajechanego silnika, czy komuś takie coś się zdarzyło?
    - czy Wam także te przy większych przebiegach poluzowują się niektóre elementy plastikowe we wnętrzu - pokrętła przy fotelach, plastikowe ramki oparć foteli, lekko latają okrągłe imitacje aluminium na nawiewach i jeszcze jakieś pierdoły.
    - olej jest wymieniony 1000km temu ale ktoś chyba nalał za dużo bo po jeździe sprawdzałem i jest powyżej maksimum, 4-5 mm ale jest powyżej. Upuścić lepiej oleju? Słyszałem że na zbyt dużej ilości ciśnienie jest za duże i turbina może przepuszczać, czy to prawda?

    przepraszam za tak długi post ale chcę doprowadzić TT-tke do idealnego stanu, żona ma jeździć bezpiecznie

    będę ogromnie zobowiązany za wszelkie opinie
    pozdrawiam
    DJK

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    co do spraw technicznych nie bede sie wypowiadal, pozostawiam to Artturowi
    Co do plastikow we wnetrzu, nic nie powinno odstawac, latac itd. Jedyne co sie chyba przytrafia to skrzypiace kratki na konsoli pod szyba oraz skrzypiac polka. Jak masz felgi 18" i wieksze, to niestety jest dramat ale to kwestia przyzwyczajenia. Rzeczywiscie po SUV-ie mozna dostac szoku Na koniec dodam tylko, ze w TT te srebrne elementy to nie imitacja aluminium, ale prawdziwe aluminium

  3. #3
    co do zawieszenia to łącznik ma objawy stukania drgania to od kół mogą być zjechane opony a 4x4 lubi ciachać przednie na bokach prócz tego może być podbita felga to wkońcu na takim profilu to nie trudne . jeżeli płynu nie wyrzuca przez korek a tylko sie pieni to faktycznie może ktoś dolał nie to co powiniem skrzypienie no cóż zdarza sie. a olej podjedź gdzieś niech odessą 3setki nadmiar powoduje że bardziej się zurzywa

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez DJK
    olej jest wymieniony 1000km temu ale ktoś chyba nalał za dużo bo po jeździe sprawdzałem i jest powyżej maksimum, 4-5 mm ale jest powyżej
    olej sprawdza się na zimnym a nie po jeździe więc najpierw sprawdz na zimnym bo na gorącym to normalne

  5. #5

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    na zimnym jest full - dokładnie na górnej kresce - to chyba też niedobrze
    Panowie - a czy w temacie reszty spraw jakieś uwagi?
    Chcę się umówić do ASO ale nie wiem czy wszystko będzie konieczne do robienia a nie chcę też przepłacać - może któraś z rzeczy w I poście będzie do zrobienia mniejszym nakładem kosztów? Chociaż lubię mieć poczucie że serwis AUDI się pod tym wszystkim podpisze, kasy na naprawy też mi nie żal ale czasem wystarczy drobnostka i już jest OK a w ASO wymyślą kosmiczną naprawę

    pzdr.
    DJK

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    OK , wiec po kolei
    Jesli powietrze wpadajace do kabiny pachnie nie przyjemnie to musisz wynienic filtr kabinowy , jest on pod plastikowa oslaona w okolicy prawej wycieraczki , jednak jesli piszesz ze az w oczy szczypie to raczej masz nie szczelny uklad wydechowy w okolicy tutbo , DP , kolektor
    Spryskiwacze musisz sprawdzic czy sa fizycznie jesli ktos zapomnial podlaczyc to masz problem z glowy .
    Jaki dokladnie blad wyskoczyl ( blad turbiny i odlaczenie turbiny to pojecia nie istniejace ) bez nr bledu nie wiele mozna powiedziec ..
    Lacznik stabilizatora powinienes wymienic , stabilizatory maja wplyw na wlasciwosci jezdne auta , zmiana srednicy o 2 mm potrafi bardzo zmienic ( na lepsze ) wlasciwosci jezdne auta , pomysl jak wplywa na auto niesprawny lacznik
    Zawsze opony na przodzie szybciej zchodza ze wzgledu na zakrety i wiekszy % mocy przenoszony na przednie kola.
    TT jest twardym autem ale nie tak twardym zeby na dziurach byl dramat
    Na pewno sprawe pogarszsza lacznik stabilizatora to wlasnie przez to moze byc slychac lomot , jesli przy tym przebiegu auto ciagle jest na orginalnych amorach ( co czesto sie przytrafia ) to na 100% nie dzialaja one nawet w 30% tak jak powinny .
    G12 nie powinien sie pienic , wymien jak najszybciej , koszt niewielki ...
    Jazda z poziomem oleju ponad max jest szkodliwa bo system odpowietrzania skrzyni korbowej moze przenosic nadmiar oleju do dolotu a nastepnie po przez turbine wedruje on do intercoolerow i zalega tam zmniejszajac ich efektywnosc , nadmierny poziom oleju nie ma wplywu na jego cisnienie..Nadmiar oleju najlepiej wyssac ( w warsztacie, specjalnym sprzetem ) przez otwor na bagnet ..

    Tak jak koledzy napisali Nic nie ma prawa odstawac, latac i skrzypiec poza tylna polka ktota tak ma i trzeba ja naprawic we wlasnym zakresie
    Jesli o czyms zapomnialem to pytaj smialo .

    Poza tym gratuluje wyboru(225 ) i checi doprowadzenia auta do idealnego stanu , tak ladne auto zasluguje zeby gonic w topowej kondycji

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. [HubertRinkon] Kupiłem "Dziewice" - 225 quattro
    Przez HubertRinkon w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 451
    Ostatni post / autor: 12-12-2018, 10:22
  2. Witam gorąco
    Przez t_pajer w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2010, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •