Witam,
od dłuższego czasu zmagam się z utratą mocy w moim Leonie Cupra R 1.8T BAM. Kilka razy auto było diagnozowane i wymieniłem kilka rzeczy, ale wciąż czuję, że auto jest słabe w porównaniu do tego jak zachowywało się kiedyś.
Wymienione zostały:
- wszystkie cewki (jedna padła całkowicie, a na innych było widoczne spalanie stukowe),
- przepływomierz (oryginał BOSCHA)
- N75
- sprawdziłem DV, ale wg mnie jest ok.
W końcu auto zaczęło jeździć jakby nie było turbo. Na komputerze wyskoczył błąd czujnika temperatury spalin G235. Po przeszukaniu internetu, na Brytyjskim forum Audi TT, ktoś opisywał że w Polsce jedna osoba opatentowała zamiennik układu elektronicznego, który najczęściej jest przyczyną tego błędu. Zamówiłem, wymieniłem układ i w końcu jest turbo Jednak reakcja na gaz nadal jest opóźniona i słychać syczenie spod maski.

Czy znalazłby się ktoś z Krakowa lub okolic, który pomógłby mi sprawdzić tą szczelność dolotu (niestety nie mam ani garażu, ani dostępu do sprężarki)? Ewentualnie prosiłbym na namiar na warsztat, który to rzetelnie sprawdzi zgodnie ze sztuką, bo z tego co zauważyłem to sporo warsztatów nie chce się w to bawić i wykręca się długimi terminami lub mówi wprost, że nie robi takich rzeczy.