Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 80

Wątek: Czyszczenie przepływomierza.

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    ARTUR NAPISAł


    Jesli masz dostep do Vag.com-a zobacz ile pokazuje przy pelnym otwarciu przepustnicy blok pomiarowy 002

    Dziś dokładnie przeskanowaliśmy auto i zrobiłem tak jak mówiłeś w bloku pomiarowym 002 odczyt z przepływomierza to 140-150g/s. Po wykasowaniu błedów powstałych odłączeniem przepływki pojeżdziliśmy trochę z vagiem i błędów zero ale zauważyłem ze auto szczególnie do 3tyś/obr. nie przyspiesza jednostajnie, właśnie wtedy gdy zaczyna kręcić turbina następuje lekkie zmulenie i wtedy słychać jakby lekko upuszczał blov a potem TT katapultuje jak rakieta aż do odcięcia, czy myślisz że to wina przepływki czy mogła pojawić się jakaś nieszczelność w układzie doładowania Dodam jeszcze że podłączyliśmy vaga do drugiej TT i blok pokazał 120-130g/s nijak ma się to do 180-200g/s o którym pisałeś
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wartosci te nie musza byc wyswietlane caly czas , chodzi o szczyt podczas ostrego przysiieszania ( max otwarcie przepustnicy ) ..

    Generalnie powinno byc tak :

    TT 180 - 135 - 145 g/s
    TT 225 - 170 - 180 g/s
    TT 225 po programie - 200 - 220 g/s

    Nie mam danych ile powinno mniej wiecej byc w 180 po programie dla tego podalem Ci takie wartosci bo masz moc jak seryjna 225 ale powinienes miec troche wiekszy przeplyw bo jest ona uzyskana z mniejszej turbiny ..

    Wymyjcie razem z kolega przeplywki i zobacz jle bedzie , jesli sie nie poprawi to trzeba pomyslec o nowej ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pomiar był przy max otwarciu przepustnicy u mnie po czyszczeniu u kolegi moc seria nie chciał bym wymieniać dobrej Myślę w takim wypadku że gdzieś jest nie szczelność tylko zastanawiam się dlaczego syczenie słychać tylko w zakresie 2-3tyś obr. potem auto idzie jak burza
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    u mnie po programie (ok.260KM) max. wskazania przepływomierza wskazują ok. 197 g/s przy fabrycznie nowej przepływce (wcześniej było 140 i była pełna kicha). Czy jest możliwe żeby zaniżone wskazania wartości mierzonych przepływomierza były uzależnione np. od nieszczelności w układzie podciśnienia? Ewentualnie czy coś może mieć na to wpływ?

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak ale wcześniej przed usunięciem nieszczelności czy na starej przepływce

    [ Dodano: 16 Październik 2008, 15:41 ]
    I tu znowu nasuwa się myśl o założenie wskażnika turbo kontroler
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wskaznik doladowania to podstawa w aucie z turbina tak jak obrotomirz

    Nieszczelnosc w ukladzie moze miec wplyw na odczyty z przeplywki , do rury za przeplywka jest podlaczonych kilka systemow i jesli jest gdzies nieszczelnie czesc powietrza jest zasysana
    '' na lewo '' ... Dlatego warto poza pomiarem sprawdzic sposob z odpieciem przeplywki .
    Bolec - 197 wyglada ok ..podane wartosci sa orientacyjne , jesli czujesz jednak ze to nie to powinienes sprawdzic uklad na szczelnosc ..

    ZUCZEK, Sprawdz jeszcze DV , z tego co mi sie wydaje masz splittera , moze masz za miekko ustawionego ..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Arttur, Lub któryś z was. Robiliście test DV i po wciśnięciu mębrany i zatkania palcem zaworu jaka szpara zostaje ? Bo caqłkowicie u mnie opada znaczy zostaje gdzieś jeden milimetr mi sie wydaje że to duuuużo zamało
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    no właśnie zauważyłem że im bardzieuj rozkręce dV to jest gożej teraz mam skręconego na 43klik a ztego co wiem to 53 jest na max czy jak skręce go do oporu to nic sięnie stanie. Myślałem nawet o zaślepieniu go
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Maxvibe, u mnie tak opadało przy seryjnym DV, który był najprawdopodobniej zużyty, czyli raczej nieszczelny. Po zakupie nowego DV - Forge tłoczek już nie opada przy "próbie z palcem"

  10. #25

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    bolec, a lepiej auto chodzi po wymianie

    chce kupić taki http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=455338121 z regulacja bo ponoć lepszy jest z regulacja są jeszcze takie orginalne zamienniki do których sa 3 sprężyny o d twardościach
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  11. #26

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    Maxvibe, tak się złożyło że sam DV wymieniałem wraz z N75 mając słabą przepływkę i nieszczelności na 3 wężykach podciśnienia, więc na tamten moment nie zauważyłem specjalnej poprawy. Do dzisiaj nie mam pewności, że po wymianie tych elementów z przepływką włącznie i wężykami auto chodzi jak dawniej, muszę podjechać na hamownię w przyszłym tygodniu. DV, który kupiłem na allegro to taki, o którym mowa w linkach poniżej:
    http://klubtt.pl/forum/topics2/tunin...ight=forge+007
    http://klubtt.pl/forum/topics2/forge...ight=forge+007
    ja kupowałem na Allegro od tego użytkownika i transakcja przebiegła bez zastrzeżeń http://www.allegro.pl/item458924365_..._fmcl007p.html

  12. #27

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    bolec, O to mi chodziło Dzięki
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Podczas któregoś pobytu w firmie tuningowej zrobiliśmy test przepływek bo podjechał gość leonem i miał nowiutką przepływkę,podmianka hamowanie i efekt w postaci 4hp i 14nm w momentu w górę a przecież moja nie jest uszkodzona jej sprawność oceniam na 90%.
    To kolejny przykład jak od tego cholernego urządzenia ( Japońcy jakoś nie mają z tym problemu) uzależniona jest wydajność tych silników, tak że zabierając się za podnoszenie mocy warto zająć się na początku tym cholernym urządzeniem bo regeneracja lub wymiana może dać zaskakujące efekty
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ZUCZEK, zawszze 1. graTTy 2.program
    NO RISK,
    NO FUN.

  15. #30

    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    257
    wiesz max1236454, nie gniewaj się ale moim zdaniem niepotrzebnie nabijasz sobie posty pisząc OT, twoja wypowiedź jest nic nie wnosząca i niepotrzebnie przedłuża temat, który dla potencjalnego zainteresowanego przedłuża się w nieskończoność i ciężko wydobyć z niego konkretne informacje. Ale to oczywiście moje osobiste odczucie...

Podobne wątki

  1. Zbadanie przepływomierza
    Przez przymuł w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 14:25
  2. Czyszczenie przepływomierza
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 22:21
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 10:28
  4. Usunięcie przepływomierza, jak, po co i czym zastapić?
    Przez Cubanito w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 18:13
  5. Numer przepływomierza wg. ETKA ?
    Przez mLody w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 01:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •