Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 66

Wątek: Audi S3 8l RallyCar Project

  1. #46

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Dzisiaj się ścigam na Tychach, ale na zimowce hehehe

  2. #47
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Gratki kreseczek mysle ze w tej budzie fajnie to smiga

  3. #48

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Bardzo fajnie śmiga, pozytywnie zaskoczony jestem

    Coś dzisiaj potestowane na torze, jechałem na zimowym śmietniku for fun z racji tego nie było szans nawiązać walki z evo na slickach ale zabawa przednia W połowie drugiego przejazdu padła pompa ręcznego i przyblokowało mi hamulec na 50%, coś poczułem, że auto zesłabło, potem coś pokombinowałem i popuściło i na 3cim przejeździe bez używania rękawu 3sek lepszy czas się udało, niestety kamerka padła przed startem Tak to wyglądało na 2gim przelocie

    https://youtu.be/ihnv1LtI3O8

  4. #49
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wynik bardzo spoko, gratuluję .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #50

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Tutaj coś z zewnątrz


  6. #51
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Trzy razy obejrzałem film i za każdym razem adrenalina, samochód słucha Ciebie, pozdrawiam.

  7. #52

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Słucha bo jechałem bardzo zachowawczo ze względu na brak przyczepności, gdybym szedł na czas, opóźniał hamowania do maksa i wchodził ciasno w szykany to potem różnie bywa hehe, ale dzięki

  8. #53
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez racesupport Zobacz posta
    Słucha bo jechałem bardzo zachowawczo ze względu na brak przyczepności, gdybym szedł na czas, opóźniał hamowania do maksa i wchodził ciasno w szykany to potem różnie bywa hehe, ale dzięki
    No nie ujmuj sobie i nie bądź "taki skromny", w prowadzeniu auta przez Ciebie widać szacunek i pokorę - Będziesz wygrywał, życzę Ci tego i trzymam kciuki.

  9. #54

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Znowu jakiś montaż


  10. #55
    Awatar Tom_Klan
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    344
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    Piękna jazda w deszczu widać duże opanowanie oraz kontrolę nad samochodem z czystej ciekawości na jakich oponach tutaj jechałeś ?.Widac że dobrze trzymają

  11. #56
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Jak małe dziecko w piaskownicy, ale ci zazdroszczę tych odcinków.

  12. #57
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Silnik w końcu widać podaje ładnie Nie jestem oczywiście ekspertem ale brakuje mi trochę ognia na łukach i nawrotach jak widzę twoje filmiki, może jest to celowe ze względu, że jest to co-drive a nie jazda na czas Jak ci się jeździ autem z haldexem ? Nie wolałeś czegoś z stałym napędem, typu coupe ? Pytam tylko z ciekawości czy można takim autem konkurować z typową quattrówka.

  13. #58

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Silnik w końcu widać podaje ładnie Nie jestem oczywiście ekspertem ale brakuje mi trochę ognia na łukach i nawrotach jak widzę twoje filmiki, może jest to celowe ze względu, że jest to co-drive a nie jazda na czas Jak ci się jeździ autem z haldexem ? Nie wolałeś czegoś z stałym napędem, typu coupe ? Pytam tylko z ciekawości czy można takim autem konkurować z typową quattrówka.
    dokładnie, jest to tylko codrive a ja nie nazywam się Sebastien Loeb hehe póki co uczę się tego auta aby jeździć dla zasiadających na prawym fotelu jak najefektywniej, niby jest ok bo wrażenia z jazdy na granicy przyczepności tych opon którymi dysponuje to dla nich i tak wielkie wow a z drugiej strony, nie ma co przeginać pały bo nie mam do przewiezienia 5os tylko mam podpisaną umowę i np mam 20, 40, 60 a nawet 100 przejazdów tak więc moje wyjazdy w pole mogłyby się źle skończyć hehehe

    co do napędów, myślę, że z typowym quattro ze względu na brak centralnego dyfra raczej średnia konkurencja chociaż powiem szczerze, że teraz po zamontowaniu komputera i stałym spięciu 50/50 autem dużo lepiej się podróżuje, jest przede wszystkim przewidywalne no i jest to stały napęd na 4 koła jakby nie było więc i hamuje i przyspiesza na tych 4 łapach, do tego zastosowania w zupełności wystarczy

  14. #59
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez racesupport Zobacz posta
    ...teraz po zamontowaniu komputera i stałym spięciu 50/50 autem dużo lepiej się podróżuje, jest przede wszystkim przewidywalne no i jest to stały napęd na 4 koła jakby nie było więc i hamuje i przyspiesza na tych 4 łapach...

    Moglbys bardzo prosze rozwinac mysl, jaki komputer uzyles, jak to jest zblokowane itd itp?? jakis opis modyfikacji, linki.. z gory dzieki!

    ps. bardzo fajnie sie oglada Twoje filmy, napewno inne wrazenia sa przed kompem, a inne za kierownica tak czy inaczej czasy robia robote, a nie fajerwerki, oraz sam dojazd w jednym kawalku

    pozdrawiam!!

  15. #60

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Moglbys bardzo prosze rozwinac mysl, jaki komputer uzyles, jak to jest zblokowane itd itp?? jakis opis modyfikacji, linki.. z gory dzieki!

    ps. bardzo fajnie sie oglada Twoje filmy, napewno inne wrazenia sa przed kompem, a inne za kierownica tak czy inaczej czasy robia robote, a nie fajerwerki, oraz sam dojazd w jednym kawalku

    pozdrawiam!!
    mam Ecumaster Drag Controller - znajdziesz w google, polski produkt, ale do jazdy na codzień raczej średni pomysł bo spinanie na stałe tego napędu raczej mu nie służy, przekładnia kątowa i skrzynia cierpią niestety, w rajdówce to tam jeden pies bo jak padnie to po prostu wliczone w ryzyko a w dupowozie szkoda trochę. Lepsza opcja bluehaldex ale niestety ponad 2tyś zł

Podobne wątki

  1. "barber TT project" by Klusek
    Przez Klusek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 11:43
  2. Ciekawy projekt się robi fb - Barber TT Project :)
    Przez delleto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •