Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 66

Wątek: Audi S3 8l RallyCar Project

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Ropczyce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    285
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    36
    Może olej już się tak nagrzewa, że haldex się rozłącza (100oC z tego co pamiętam)

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    U mnie rozłącza nawet przy 64%, jeździłem z vagiem w aucie....

    Wywaliłem sterownik, zaślepiłem dzisiaj wykluczając tym samym usterkę sterownika i napęd działa, nie gotuje się, wina więc leży po stronie sterownika haldex'a.

    Never ending story... z komputerami też piękne zabawy miałem już, najpierw jeden miał problem z komunikacją, drugi nie robi output testu chociaż błędu w nim nie ma żadnego, trzeci uszkodzony mechanicznie (przekładnia ślimakowa poruszająca zaworem), pozostało mi zrobić z 3ech jeden w 100% sprawny...

    Póki co jest zima, koła się ślizgają więc komputer jest mi zbędny ale na lato muszę ogarnąć sterowanie el

    Testy były pod wieczór dzisiaj, nie mogłem szaleć bo droga otwarta ale auto bez ręcznego da się pięknie ustawiać lewą nogą i z gazu leci bokiem jak złe

    https://youtu.be/VEwVYASCn-k

    Moje poprzednie bmw też tak jechało ale tylko w dół to ta sama droga

    https://youtu.be/kMI80jyDki0
    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 07-12-2016 o 21:53

  3. #18
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Nie masz przypadkiem korzeni skandynawskich?? Ja bym już ze 3 razy odpuścił po kilku zakrętach a tu piękne ślizgi obserwujemy Gratki umiejętności!
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #19

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Fajnie że ogarniasz auto ale wg mnie takie zachowanie i filmy osoby propagującej bezpieczną jazdę to trochę policzek .....

  5. #20
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Masakra, też chciałbym tak ogarniać sprzęt długo wgl bawisz się w te sprawy?

  6. #21

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez HubertRinkon Zobacz posta
    Fajnie że ogarniasz auto ale wg mnie takie zachowanie i filmy osoby propagującej bezpieczną jazdę to trochę policzek .....
    oczywiście krótki film który wstawiłem to fragment gdzie stał na esce kumpel i gdzie mogłem sobie pozwolić, po tej prostej na końcu już sobie zawracałem i na spokojnie także nic tutaj nadzwyczajnego nie ma się o co spinać, jeśli chodzi o film z BMW to oczywiście droga zamknięta

    co do tej drogi to tą stronę którą ja trenuję jest jeszcze w miarę ale z drugiej strony górki jest porażka, zjeżdżają się amatorzy jednego zakrętu, szczególnie właśnie bmw i ślizgają jeden winkiel jak szaleni co skutkuje tym, że nie da się tego zakrętu przejechać jadąc normalnie spokojnie w dół, tragedia...

    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Masakra, też chciałbym tak ogarniać sprzęt długo wgl bawisz się w te sprawy?
    w jazdę taką a nie inną bawię się z 6lat z przerwami, teraz uczę się ogarniać 4wd, wcześniej tylko RWD u Nas ciężko o warunki do treningu, ja mam to szczęście że często mogę po odcinku zamkniętym polatać ale jakbym tak chciał na poważnie się ścigać to nie ma gdzie trenować.

    HubertRinkon Ty masz to szczęście, że na tor masz blisko, a przynajmniej bliżej niż ja hehe, ja mam 180km na tor który szału nie robi
    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 08-12-2016 o 00:25

  7. #22

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    2
    Kolor
    3
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez racesupport Zobacz posta
    co do tej drogi to tą stronę którą ja trenuję jest jeszcze w miarę ale z drugiej strony górki jest porażka, zjeżdżają się amatorzy jednego zakrętu, szczególnie właśnie bmw i ślizgają jeden winkiel jak szaleni co skutkuje tym, że nie da się tego zakrętu przejechać jadąc normalnie spokojnie w dół, tragedia...
    Czy to jest droga z Wisły do Szczyrku (Wiślanka?) a konkretnie okolice Salmopolu? Wspomniana droga jest genialna do takich treningów (pod warunkiem zamknięcia albo puszczenia "safety car'a" przodem.

    btw konkretnie odważna jazda

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ech zazdroszcze takich odcinkow bo tez mam auto ktore chetnie bym pupalal ale nie ma gdzie;(

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Hehe, niby jest a niby nie... mamy swoje trasy itp gdzie upalamy w nocy z zabezpieczeniem ale generalnie temat ciężki ze względu na brak jakiegokolwiek toru w pobliżu. Co zrobić, taka polsza

    co do eski, chyba obróciła się panewka, ale to w pon będę wiedział dokładnie jeśli się obróciła to chyba najlepszym wyjściem będzie zakuć odrazu ? jeśli chciałbym mieć bezpieczne 350km to kute korby i tłoki czy jedno z dwóch wystarczy ?

  10. #25

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    tłoki nie potrzebne na 350
    Części TT 8N 225KM i R32

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tylko jeszcze warto dac nowe zawory wydechowe. Bo przy kacie jest spore ryzyko ze stare moga sie urwac i wtedy robi sie niezly bajzel.

  12. #27

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    A więc, tak jak myślałem, panewka poszła, wał raczej nie nadaje się do szlifu. A więc, szukam wału używki, korby techno5? Jakie panewki? Plan mam taki żeby włożyć kute korby, tloki zostawić, wiadomo nowa uszczelka pod głowicę. Mówicie że kute korby wystarczą i wytrzyma to w przyszłości 350km na jakiejś innej turbinie tak? No i tyle póki co Jeśli macie jakieś sugestie chętnie wysłucham bo macie spore doświadczenie

    I prosiłbym ewentualnie o cynk gdzie mogę taniej kupić korby i panewki, może ktoś ma jakieś zniżki




    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 12-12-2016 o 17:57

  13. #28
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja na twoim miejscu zakupiłbym te korby : http://www.racingforum.pl/Kute-korbo...w-t131185.html, dobra cena i sporo osób na nich lata

  14. #29

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5L
    Posty
    50
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Ja na twoim miejscu zakupiłbym te korby : http://www.racingforum.pl/Kute-korbo...w-t131185.html, dobra cena i sporo osób na nich lata
    Napisałem PW ale nie odpisuje od kilku dni, jego strata

    Pawel-2005 pomógł w organizacji części, padło na korby Techno5, panewki główne i korbowodowe kolbenschmidtt, wał używka, blok pójdzie do osiowania oraz do szlifu, następnie honowanie cylindrów, komplet nowych pierścieni mahle, zawory od Paradowskich, uszczelniacze zaworowe, docieranie gniazd i planowanie głowicy, do tego wszystkiego wpadną czujniki ciśnienia oleju, temp oleju, EGT i boost żeby wszystko mieć pod kontrolą a żeby nie przedobrzyć od razu chłodnica oleju. No i tyle, czekam na części i działamy
    Ostatnio edytowane przez racesupport ; 15-12-2016 o 11:32

  15. #30

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    brak
    KM
    bra
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez racesupport Zobacz posta
    Pawel-2005 pomógł w organizacji części, padło na korby Techno5, panewki główne i korbowodowe kolbenschmidtt, wał używka, blok pójdzie do osiowania oraz do szlifu, następnie honowanie cylindrów, komplet nowych pierścieni mahle, zawory od Paradowskich, uszczelniacze zaworowe, docieranie gniazd i planowanie głowicy, do tego wszystkiego wpadną czujniki ciśnienia oleju, temp oleju, EGT i boost żeby wszystko mieć pod kontrolą a żeby nie przedobrzyć od razu chłodnica oleju. No i tyle, czekam na części i działamy
    Mahle to dobry wybór. Z tego co słyszałam części są solidne i warte są swojej ceny.

Podobne wątki

  1. "barber TT project" by Klusek
    Przez Klusek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 11-08-2019, 11:43
  2. Ciekawy projekt się robi fb - Barber TT Project :)
    Przez delleto w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •