Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: AutoDab Connect2

  1. #1
    Awatar minibigii
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Rawicz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    89

    AutoDab Connect2

    Witam, czy myślał ktoś o zakupie takiego upgrade'u do radia audi concert 2 ? Wygląda to ciekawie ponieważ dostajemy ładny moduł z auxem i usb do radia zupełnie nie wyposażonego w to. Poniżej filmik:

    https://www.youtube.com/watch?v=iL298plyPf4

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wydaje mi sie ze yatour jest lepsza opcja jak juz szukasz czegos takiego. W tym urzadzeniu masz radio i aux-in, nie ma usb ani czytnika kart. W ori concert2 masz funkcje radia, a podlaczajac yatour otrzymujesz dodatkowo aux-in, usb oraz czytnik kart. Samo urzadzenie jest male wiec latwo jest je skitrac w schowku nie zajmujac duzo miejsca.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Norwegia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Granat
    Posty
    3
    Hej, odnośnie Dab w radio. Norwegia jest w trakcie zmiany z FM na dąb. W kwietniu zapadnie cisza w eterze w moim regionie. Zastanawiam się nad wymiana radia ale nie przystawka zaraz napisze dlaczego. Przystawka do Audi TT kosztuje ponad 2000 zł plus ewentualny montaż. Dlatego postanowiłam wymienić radio tylko nie wiem jakiej firmy wybrać. Zastanawiam się na Alpina lub Pionnier. Może coś doradzicie.

  4. #4
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Witaj Katanka. Wybierz radio takie, które będzie Ci odpowiadało funkcjami, wyglądem i najważniejsze obsługą. W dużych sklepach nie będziesz miała z tym problemu. Dobrze, że zmieniasz radio z oryginalnego. Dwa tygodnie temu miałem z kolegą nerwową wymianę poglądów na temat doskonałości jego Concerta w A6. Po kilku próbach z podmianami radia sam przyznał mi rację. Concert ma bas niski, ale najniższy jest wyfiltrowany. Podobnie nie ma najwyższych tonów decydujących o stereofonii i przestrzeni w muzyce. Za to jest coś na wzór redukcji szumu, która powoduje "pompowanie góry". Podłączanie protez też nie pomoże, bo i tak dźwięk idzie przez Concerta.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Droga katanko to zależy od twoich wymagań i portfela, wynalazek typu dab z tego co widzisz działa na falach radiowych, co oznacza że urządzenie przestaje działać w momencie przełączenia w inny tryb, są oczywiście cyfrowe "komboloty"
    typu Yatour czy inne, które mają 1 minus, działają po złączu zmieniarki cd czyli pozbywasz się zmieniarki CD. Osobiście dosyć długo wybierałem coś do wnętrza audi i znalazłem 2 fajne rozwiązania, jest to zestaw fiscon który jednocześnie daje wyświetlanie
    na fisie, lecz jego cena powala na kolana lub Parrot serii 9000 bez wyświetlacza (9100 z 2 liniowym lcd, lub 9200 z kolorowym ekranikiem ) całość wpinana w instalacje przejściem - kostkami, nie tracisz zmieniarki i zwiększa funkcjonalność
    concerta poprzez dodanie bluetootha, ładowarki pod iphone, wejścia USB, i stworzenie ładnego zestawu głośnomówiącego który podczas słuchania czy to radia czy cd lub muzyki po bluetooth automatycznie wycisza wszystkie głośniki, i przełącza
    się w tryb głośnomówiący, na concercie i fisie wyświetla się napis PHONE i wszystko ładnie gra. Jeśli chodzi o radio to powtórze ostatni raz bo już kilka postów poległo na dyskusji. Radio concert jest bardzo dobrym radiem o ile nie wymagamy cudów
    napewno przebija marketowe radia za 300-400 zł, jeśli coś jest nie tak należy przejrzeć instalacje i głośniki - ponieważ jest tam membrana która naturalnie się starzeje i zużywa. Twierdzenie że concert jest badziewiem utwierdza mnie w przekonaniu
    że albo ktoś nie ma pojęcia o czym mówi (i mówię tu bez urazy - jest to moje prywatne zdanie) jest to dobry sprzęt w swojej klasie w cenie około 400 zł (nie najlepszy, nie wypasiony ale DOBRY i solidnie wykonany).
    Miałem okazję naprawiać, rozkodowywać różne radia i dłubać przy nich i jestem przekonany że jakąś wiedzę o tym posiadam. Temat wymiany radia to dyskusja na długie godziny więc jak kiedyś radził kolega Leszek, najlepiej wypożyczyć za kaucją
    sprzęt i przetestować na samochodzie, wybrać ten na który nas stać i który się podoba. Jeśli ktoś poczuł się urażony to nie było to moim zamiarem i przepraszam. Tyle w temacie

  6. #6
    Awatar Leszek
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    246
    Annubis nie mam powodu czuć się obrażonym, bo wiem, o czym piszę. A6 jest dużym autem z lepszym dostępem umożliwiającym szybką podmianę radia. Próby były na tych samych, oryginalnych głośnikach i różnica od razu jest łatwo słyszalna bo A6 ma wysoko umieszczone w porównaniu z TT głośniki wysokotonowe. Dla szybkiego porównania zripowałem płyty na pendraiva i te same nagrania były jednocześnie startowane. Jedyna, krótka przerwa w odtwarzaniu była na przepięcie głośników, bo do Kenwooda były podłączone osobnymi przewodami i tylko kable były różne(kable grają, ale nie w takim zestawieniu gratów).

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Norwegia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Granat
    Posty
    3
    No dobra możecie doradzić czy wybrać radio Alpine CDE-196DAB ?

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    krótko. Tak te radio jest lepsze i nowocześniejsze i ma więcej funkcji, sam 24-bitowy przetwornik DAB kosi zwykłe CD, jeśli masz muzykę w lepszej cyfrowej jakości,
    do tego radia wymieniłbym też fabryczne głośniki na lepsiejsze - szkoda go ograniczać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •