Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Wątek: Przekładka zderzaka na spryski lamp.

  1. #16
    Awatar przemo17po
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    21
    Life is brutal :P Poczytałem troszku i podłączenie na krótko obu pompek zadziała ale raczej trzeba dać jakiś przekaźnik żeby nie wywalało bezpiecznika. Można dać oczywiście mocniejszy bezp. ale wiadomo jak to może się skończyć Tak czy inaczej chcąc żeby to działało jak oryginał bez przekaźnika się nie obędzie W weekend robię pierwsze podejście do tematu żeby obadać czy moja znajomość elektryki na zasadzie plus czerwony minus czarny wystarczy :P Postaram się w miarę możliwości w tym temacie zostawić jakieś foto plus relacje dla potomnych :P

  2. #17

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587


    u mnie juz siedzi zbiorniczek , Acid dorobil wtyczke i podlaczyl ... pompka od spryskiwaczy nowa w drodze.... jeszcze zderzak nie zalozony wiec narazie tyle ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #18
    Awatar przemo17po
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    21
    Brawo A sprawdzałeś jak to działa ? Ja taki patent u siebie chciałem zastosować ale boje się o włącznik i o dolewanie płynu co chwilę

  4. #19
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mozna bylo wiele sprawdzic bo pompka jest uwalona. Podpielismy sie pod kostke od pompki na szybe. Nie jest to idealne rozwiazanie bo plyn bedzie znikal w tempie ekspresowym zwlaszcza ze naczynie w TT ma niecale 3l pojemnosci.. dobrze byloby dorwac schemat albo najlepiej cala wiazke i przelozyc krok po kroku z dawcy do biorcy..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-11-2016 o 10:43

  5. #20
    Awatar przemo17po
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    21
    Ja mogę podzielić się moim pomysłem Przełącznik w tt ma nie wykorzystaną funkcje sprysk na tył u nas nie występuje (dźwignia w kierunku "od sie") Kombinuje jak się pod to wpiąć ale i tak chyba wykorzystam Pana znajomego kolegi przyszłego szwagra mojej byłej dziewczyny bo on dłubie coś w elektryce to może ogarnie Będzie sprawdzone info co jak i gdzie to postaram się tu podpowiedzieć

  6. #21

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    hmm, wiazkę to bym chyba miał, tylko trzeba by wyciągnąc ją
    Części TT 8N 225KM i R32

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Najlepiej byloby ogarnac jak to jest w ori, wtedy bedzie jak w ksiazce pisze. Zmiany u rademenesa sa w 100% odwracalne ( w zasadzie jest tylko wpieta dodatkowa kosc w instalacje ) reszta ori i na miejscu.

    Przemo idac tym tokiem mozna zalozyc dzwignie od a3 ze spryskiem tylnej szyby albo - o zgrozo! - dodatkowy klawisz..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    hmm, wiazkę to bym chyba miał, tylko trzeba by wyciągnąc ją
    No i gdybys z glowa ja wyciagnal i dokladnie opisal co i jak byloby to czego szukamy. Przydaloby sie na przyszlosc, u mnie tez z czasem wpadna spryskiwacze i homologowany xenon, czy to ori czy cos takiego co zalozyl Lamer.

  8. #23
    Awatar przemo17po
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    21
    Jeżeli na ori to wydaje mi się że tylko przekaźnik dać tak żeby spryski lamp z 2/3 sekundowym opóźnieniem załączało (jak przytrzymasz dłużej dźwignie) W waszym przypadku jeden element dołożyć pomiędzy
    i będzie ori A pomysł z nie wykorzystaną funkcją sprysku to taka luźna wizja jak ograniczyć zużycie płynu

  9. #24

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam.
    Wydaje mi się, że pompka spryskiwaczy szyb i pompka spryskiwacza reflektorów, jest podłączona pod ten sam styk, czyli manetka przy kierownicy do siebie.

    I teraz tak : jak trzymamy krótko (klikamy), to spryskuje tylko przednią szybę (a to dlatego, że czas napełniania, wysunięcia spryskiwaczy i pryskania reflektorów jest za krótki), zaś jeśli przytrzymamy dłużej, to działa spryskiwanie na szyby i reflektory. Wydaje mi się, że te dwie pompki chodzą jednocześnie.
    Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

    Pozdrawiam.

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Wydaje mi się, że pompka spryskiwaczy szyb i pompka spryskiwacza reflektorów, jest podłączona pod ten sam styk, czyli manetka przy kierownicy do siebie.

    I teraz tak : jak trzymamy krótko (klikamy), to spryskuje tylko przednią szybę (a to dlatego, że czas napełniania, wysunięcia spryskiwaczy i pryskania reflektorów jest za krótki), zaś jeśli przytrzymamy dłużej, to działa spryskiwanie na szyby i reflektory. Wydaje mi się, że te dwie pompki chodzą jednocześnie.
    Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

    Pozdrawiam.
    ma sens

  11. #26
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wlasnie dowiedzialem sie jak zrobic uruchamianie spryskiwaczy profi.

    Jest specjalny przekaznik termiczny (z bimetalem w srodku). Po tym jak dostaje prad bimetal sie nagrzewa i po ok 3s "przeskakuje" na drugi styk i podaje prad na pompke spryskiwaczy lamp.

    Dodatkowo taki przekaznik ma dwa potencjometry ktore mozna ustawic po jakim czasie ma sie wlaczyc spryskiwacz i na jak dlugo.

    Znajomy zakladal taki system w innym aucie. Jak tylko dostane od niego link do przekaznika to wstawie tutaj.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Typ przekaznika i schemat podlaczenia:

    Nazwa:  IMG-20161224-WA0013.jpg
Wyświetleń: 96
Rozmiar:  83.8 KB

    Montujemy przekaznik pod deska, bierzemy zasilanie z kosci manetki i mostkujemy z nowym przekaznikiem w/g schematu, potem z wyzej zaznaczonych pinu + (pomaranczowy) i masy ciagniemy kostke do pompki spryskiwacza lamp przez puszke elektryczna na podszybiu i podszybiem w dol pod nadkolem do samej pompki. Jezeli podepniemy sie w ori przewody od pompki szyby pod deska, uklad bedzie automatycznie bezpiecznikowany.

    Jesli nie wepniecie sie w ori miejscu tylko gdzies skrotem kolo pompki i wezmiecie plus z wtyczki od pompki szyb, dla bezpieczenstwa nie zapomnijcie przeciac przewodu plusowego bezpiecznikiem 10A..

    Jesli bede robil to u siebie, a kiedys napewno bede, uklad zrobie pod deska w sposob najbardziej profesjonalny jak to mozliwe i taki sposob rowniez Wam polecam.

    Mam nadzieje ze opis sie przyda! Pozdrawiam!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Link do przekaznika na alledrogo:

    http://allegro.pl/przekaznik-dwu-cza...436895482.html
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 24-12-2016 o 17:01

  12. #27
    Awatar przemo17po
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    CZARNY
    Posty
    21

    Brawo !!!

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Wlasnie dowiedzialem sie jak zrobic uruchamianie spryskiwaczy profi.

    Jest specjalny przekaznik termiczny (z bimetalem w srodku). Po tym jak dostaje prad bimetal sie nagrzewa i po ok 3s "przeskakuje" na drugi styk i podaje prad na pompke spryskiwaczy lamp.

    Dodatkowo taki przekaznik ma dwa potencjometry ktore mozna ustawic po jakim czasie ma sie wlaczyc spryskiwacz i na jak dlugo.

    Znajomy zakladal taki system w innym aucie. Jak tylko dostane od niego link do przekaznika to wstawie tutaj.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Typ przekaznika i schemat podlaczenia:

    Nazwa:  IMG-20161224-WA0013.jpg
Wyświetleń: 96
Rozmiar:  83.8 KB

    Montujemy przekaznik pod deska, bierzemy zasilanie z kosci manetki i mostkujemy z nowym przekaznikiem w/g schematu, potem z wyzej zaznaczonych pinu + (pomaranczowy) i masy ciagniemy kostke do pompki spryskiwacza lamp przez puszke elektryczna na podszybiu i podszybiem w dol pod nadkolem do samej pompki. Jezeli podepniemy sie w ori przewody od pompki szyby pod deska, uklad bedzie automatycznie bezpiecznikowany.

    Jesli nie wepniecie sie w ori miejscu tylko gdzies skrotem kolo pompki i wezmiecie plus z wtyczki od pompki szyb, dla bezpieczenstwa nie zapomnijcie przeciac przewodu plusowego bezpiecznikiem 10A..

    Jesli bede robil to u siebie, a kiedys napewno bede, uklad zrobie pod deska w sposob najbardziej profesjonalny jak to mozliwe i taki sposob rowniez Wam polecam.

    Mam nadzieje ze opis sie przyda! Pozdrawiam!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Link do przekaznika na alledrogo:

    http://allegro.pl/przekaznik-dwu-cza...436895482.html
    Super opis i rozwiązanie całego problemu "ACIDOWSKI" kawał dobrej roboty. Ja u siebie zmostkowałem na zwykłym przekaźniku z bezpiecznikiem przy pompkach. Minus to w mojej ocenie wręcz ogromne zużycie płynu. Zwłaszcza teraz kiedy pogoda nie rozpieszcza i dość często się używa spryskajki to dodatkowe spryskiwanie lamp powoduje że raz na tydzień kupuje dużą bańkę z płynem. Opóźniacz to złoty środek i idealna opcja muszę takowy zakupić i zamienić z moim przekaźnikiem.

  13. #28

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    tak się zastanawiam, to nie lepiej zrobić to na ori wiązce i ori przekaźniku?
    Części TT 8N 225KM i R32

  14. #29
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    tak się zastanawiam, to nie lepiej zrobić to na ori wiązce i ori przekaźniku?
    Patrz post #22

    Przemo17po dzieki

  15. #30
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Sledze temat bo też jestem na etapie dokladania spryskow w swojej. Myslalem o zrobieniu tego niezaleznie od spryskiwaczy szyb bo raczej robie to nie dla samego uzywania a poprostu zeby bylo. Jak i xenon to i spryski. Ale jak ktos objasni jak to jest ori zrobione to bede wdzieczny.

Podobne wątki

  1. TTS RNSE przekładka audio na BOSE
    Przez KOWBOJ w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 09:06
  2. Przekładka z manual'a na DSG(stronic) - możliwe?
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 19:26
  3. Zderzak przod ori na spryski
    Przez belian w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 23:09
  4. [8N] spryski xenonów 2001
    Przez konar1977 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 08:55
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 17:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •