Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Oświetlenie panelu sterowania lusterkami - problem i rozwiązanie

  1. #1
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473

    Oświetlenie panelu sterowania lusterkami - problem i rozwiązanie

    "Wymieniam właśnie ten sterownik na taki z anglika...i pytanie bo mi nie świeci a pewnie ma świecić?! Stary też się nie świecił. Ma być podświetlenie na czerwono przy tym sterowniku. Poprawcie jeśli się mylę. Muszę sprawdzić bezpieczniki ale który to? Szukam opisu bezpieczników i albo nie umiem szukać albo nie ma..przejrzałem wszystkie bezpieczniki był przepalony jeden 15A nr 43..nr z opisu bezpieczników Audi A3-chyba taka sama skrzynka. Gdzie później szukać światła?

    ------------------------
    To nie bezpiecznik, wymieniłem ten przepalony i dalej kiszka. Nie działa jeszcze podświetlenie kabiny te duże, strony działają. Może po wymianie żarówki będzie ok?"
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ego-lusterkami


    Powyżej w innym temacie opisałem problem i kontynuacja tutaj. Brakowało mi podświetlenia tego sterownika lusterkami tym czerwonym światłem i zacząłem szukać. Po wyjęciu regulatora lusterek oraz wpięciu aku bezpośrednio do sterownika w piny, gdzie podłączyłem się jednym przewodem do pinu chyba nr 1 rząd górny od strony zabezpieczenia drugim zacząłem dotykać wystające piny i na którymś z pinów diodki świeciły pięknie na czerwono czyli problem musiał być gdzieś głębiej. Jak się później okazało brakowało podświetlenia: przełącznika świateł, przycisków podgrzewania szyby, ESP, całego górnego podświetlenia kabiny, przycisków do ryglowania/odryglowania drzwi. Z bratem zaczęliśmy szukać jak to można podłączyć na krótko bo lusterka ustawiały się, czyli prąd był. Po podłączeniu kostki do boczku drzwi żeby sterownik był podłączony i lusterka działały musi być przekręcony kluczyk stacyjki na zapłon, zaczęliśmy zwierać z tyłu kostki przewody od sterowania lusterkami. Nagle ....JEB ISKRA ...i po bezpieczniku....może się zdarzyć. Nie zrażeni niepowodzeniem, wymieniłem bezpiecznik i od nowa..... I NAGLE W MOMENCIE ZWARCIE PRZEWODU W KOSTCE NR 1 ORAZ NR 7 ZAŚWIECIŁA SIĘ DYSKOTEKA Czyli oprócz sterownika lusterkami świeciło: panel ze światłami mijania, lampka podsufitki, ESP, ogrz. tylnej szyby, ryglowanie/odryglowanie. Widać że poprzedni właściciel już był w skrzynce bezpieczników, brak śruby w skrzynce oraz brak śrub pod kierownicą tych na torx. W tym momencie zaśmiała mi się buzia. NIE WIEM JAK TO ZROBIĆ I GDZIE SZUKAĆ DALEJ PROBLEMU. Złączyliśmy te dwa przewody nr 1 i nr 7 do siebie, zaizolowaliśmy i po przekręceniu zapłonu jest PIĘKNIE. Może ktoś to wyjaśni technicznie, może jest gdzieś przerwa w obiegu przewodów, ale teraz świeci wszystko. Ciekawe czy na vag-u wyszedłby jakiś błąd?
    http://www.galerieallegro.pl/zdjecia...enie/8465740/2

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ok, to może ja Ci wytłumaczę.

    Podświetleniem deski rozdzielczej steruje procesor Motoroli umieszczony w liczniku (inaczej niż w innych autach VW, tam gdzie jest licznik VDO). Jeśli jego wsad w jakiś sposób się uszkodzi (skoki napięcia, skoki temperatury), zaczynają się dziać różne fajne rzeczy, m.in. po przekręceniu przełącznika świateł zapala się tylko podświetlenie tarcz licznika oraz przyciski klimatronika a nie świeci się reszta która powinna czyli: regulacja lusterek, pokrętło świateł i regulacji, przyciski konsoli środkowej (esp/asr, awaryjne, grzanie szyby i siedzeń), radio, zapalniczka, dioda konsoli środkowej oraz przycisk zamka centralnego. Aby temu zaradzić należy albo naprawić wsad procesora albo wymienić procesor na nowy z nieuszkodzonym wsadem. Miałem ostatnio taki przypadek właśnie z procesorem Motoroli o wersji oprogramowania V 7.82 ML (półFIS), dopiero wymiana procesora ze świeżym, nieuszkodzonym wsadem przywróciła pełne podświetlenie deski.









    A teraz Twój sposób: mostkując ze sobą piny 1 i 7, podajesz napięcie 12V na diody podświetlenia z pominęciem procka Motoroli w liczniku (widać to na zdjęciu gdzie świeci się konsola środkowa, ale nie świeci się klimatronik bo on się zaświeci po sygnale na szynie CAN, jak polecenie wyda mu procek Motoroli). Pytanie: czy to jest dobre i czy grozi uszkodzeniem jakichś elementów w aucie?? Szczerze: nie wiem. To jest jakieś tam rozwiązanie (trochę brutalne), chociaż ja jestem zwolennikiem rozwiązań oryginalnych i wolałbym zrobić to po Bożemu, czyli naprawić sprawę procka w liczniku. Na dłuższą metę jest to bezpieczniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 21-11-2016 o 07:05
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Dzięki za opis i wytłumaczenie co "żem" narobił Nie chce właśnie druciarstwa, dlatego chciałem poznać przyczynę dlaczego to świeci. Fakt jest taki że fis i silniczek od prędkości obrotowej mam do wymiany, być może wskaźnik temperatury też bo pokazuję nieco ponad 90 st. Nie wiedziałem że tam jest procesor itd...Licznik pójdzie do naprawy, mostek z kostki się usunie i mam nadzieję że to będzie działać bez takich manewrów. Jak będę miał po problemie odezwę się.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Ząbki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Cześć. Odgrzewam temat. Gdzie można kupić taki sterownik i jak on się nazywa? Czy wymiana wyświetlacza fis mogła mieć wpływ na tę usterkę? Teraz po odpaleniu samochodu podświetlenie działa kiła minut i znika. Dzieje się dokladnie tak jak napisał Jerry. Dzieki za odpowiedz

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Hej
    Motorola HC908 się nazywa, w różnych licznikach występują z różnymi maskami, warto zwrócić na to uwagę - najpopularniejsza to 2J74Y. Są dostępne np. na Allegro, Ebayu i serwisach zajmujących się naprawą liczników.
    Czystą motkę należy zaprogramować wersją która jest zgodna ze starym układem a następnie wymienić. Trzeba uważać bo na rynku jest trochę podróbek - nie działających układów. Poprawna wymiana FISa nie ma wpływu na tą usterkę.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Ząbki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    20
    Dziękuję

Podobne wątki

  1. Kupię panel sterowania lusterkami 8N czarny
    Przez delleto w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 10:27
  2. Przysiki na panelu..
    Przez Kemese w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 21:12
  3. Oświetlenie rejestracji Problem
    Przez Dudek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 09:02
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 00:05
  5. Oswietlenie problem
    Przez patrykus007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •