"Wymieniam właśnie ten sterownik na taki z anglika...i pytanie bo mi nie świeci a pewnie ma świecić?! Stary też się nie świecił. Ma być podświetlenie na czerwono przy tym sterowniku. Poprawcie jeśli się mylę. Muszę sprawdzić bezpieczniki ale który to? Szukam opisu bezpieczników i albo nie umiem szukać albo nie ma..przejrzałem wszystkie bezpieczniki był przepalony jeden 15A nr 43..nr z opisu bezpieczników Audi A3-chyba taka sama skrzynka. Gdzie później szukać światła?

------------------------
To nie bezpiecznik, wymieniłem ten przepalony i dalej kiszka. Nie działa jeszcze podświetlenie kabiny te duże, strony działają. Może po wymianie żarówki będzie ok?"
http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ego-lusterkami


Powyżej w innym temacie opisałem problem i kontynuacja tutaj. Brakowało mi podświetlenia tego sterownika lusterkami tym czerwonym światłem i zacząłem szukać. Po wyjęciu regulatora lusterek oraz wpięciu aku bezpośrednio do sterownika w piny, gdzie podłączyłem się jednym przewodem do pinu chyba nr 1 rząd górny od strony zabezpieczenia drugim zacząłem dotykać wystające piny i na którymś z pinów diodki świeciły pięknie na czerwono czyli problem musiał być gdzieś głębiej. Jak się później okazało brakowało podświetlenia: przełącznika świateł, przycisków podgrzewania szyby, ESP, całego górnego podświetlenia kabiny, przycisków do ryglowania/odryglowania drzwi. Z bratem zaczęliśmy szukać jak to można podłączyć na krótko bo lusterka ustawiały się, czyli prąd był. Po podłączeniu kostki do boczku drzwi żeby sterownik był podłączony i lusterka działały musi być przekręcony kluczyk stacyjki na zapłon, zaczęliśmy zwierać z tyłu kostki przewody od sterowania lusterkami. Nagle ....JEB ISKRA ...i po bezpieczniku....może się zdarzyć. Nie zrażeni niepowodzeniem, wymieniłem bezpiecznik i od nowa..... I NAGLE W MOMENCIE ZWARCIE PRZEWODU W KOSTCE NR 1 ORAZ NR 7 ZAŚWIECIŁA SIĘ DYSKOTEKA Czyli oprócz sterownika lusterkami świeciło: panel ze światłami mijania, lampka podsufitki, ESP, ogrz. tylnej szyby, ryglowanie/odryglowanie. Widać że poprzedni właściciel już był w skrzynce bezpieczników, brak śruby w skrzynce oraz brak śrub pod kierownicą tych na torx. W tym momencie zaśmiała mi się buzia. NIE WIEM JAK TO ZROBIĆ I GDZIE SZUKAĆ DALEJ PROBLEMU. Złączyliśmy te dwa przewody nr 1 i nr 7 do siebie, zaizolowaliśmy i po przekręceniu zapłonu jest PIĘKNIE. Może ktoś to wyjaśni technicznie, może jest gdzieś przerwa w obiegu przewodów, ale teraz świeci wszystko. Ciekawe czy na vag-u wyszedłby jakiś błąd?
http://www.galerieallegro.pl/zdjecia...enie/8465740/2