Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotele z MK2 w Audi TT MK1

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    Fotele z MK2 w Audi TT MK1

    Ostatnio poruszałem w swoim wątku temat zmiany foteli w MK1 na te z MK2. Dzisiaj udało mi się je ostatecznie założyć.
    Powiem, że nie jest to specjalnie skomplikowane, kwestia rozplanowania, kupienia materiałów, itp. Pracy trochę jest, ale generalnie da się to zrobić w jeden dzień. Ja nie miałem czasu, więc rozplanowałem to na 2 weekendy
    Ale od początku:

    1. Kupujemy blachę (najlepiej 3mm ze względów bezpieczeństwa, 4 mm może być już nieco za gruby na większość wiertarek). Nie da się wsadzić ot tak foteli, bo są szersze od tych z MK1
    Blachy (a w zasadzie 2 komplety) powinny mieć następujące wymiary:



    gdzie:
    czerwone strzałki: długość i szerokość blach (u mnie były nieco dłuższe z racji niedokładności maszyny do cięcia)
    zielona strzałka : spadek - tutaj trzeba na imadle wygiąć nieco blachę, żeby pasowała do oryginalnych mocowań (jak spojrzycie na fotele w MK1, to prowadnice na końcu są odgięte w dół pod pewnym kątem)
    pomarańczowe kółka - tutaj (mniej więcej ) będą wiercone dziury pod oryginalne mocowania

    Zdjęcie blach w moim przypadku:



    2. Kompletujemy śruby, najlepiej, żeby nie były za długie (śruba 5-8 pod klucz 18stkę).
    Tutaj porównanie: dłuższa śruba / oryginał / krótsza śruba. Krótszymi będziemy mocować stelaż z MK2 pod te blachy, Śruby nie mogą być za długie, ponieważ suwnica nie będzie działała.



    2. Wycinamy pokaźny kawałek wykładziny w celu zrobienia miejsca pod blachę (wykładzina ma gąbkę, dlatego mocowanie na tą wykładzinę by nie pasowało). Wycinamy nie za dużo, nie za mało, uważając przy tym na wiązkę idącą w tym miejscu!



    3. Wkładamy blachy do środka, mierzymy gdzie powinniśmy wywiercić otwory pod oryginalne mocowania i wiercimy dziury w blasze. Na wiertłach się nie znam, więc nie powiem jakie, na pewno dosyć duże

    4. Odcinamy dwa bolce wystające po prawej stronie każdego fotela w MK2 (podejrzewam, że w MK2 wchodzą one w specjalne otwory) - na zdjęciu zaznaczone na czerwono:



    5. Wkładamy fotele do środka i mierzymy sobie gdzie powinniśmy wywiercić dziury pod suwnice z MK2.

    6. Po dobrym spasowaniu wszystkiego przykręcamy tą dłuższą blachę do fotela:
    Na pomarańczowo zaznaczone są otwory, przez które wkręcimy tą blachę do samochodu. Nic nie będzie ich zasłaniać, więc możemy nasze nowe mocowanie przykręcić jeszcze przed zamocowaniem w aucie.
    Zupełnie inaczej sprawa ma się z tym mniejszym mocowaniem. Tutaj suwnica będzie zasłaniać jeden otwór do wkręcenia (czerwone kółka, a dokładnie czerwone kółko na lewo). Ten uchwyt musimy najpierw zamocować w samochodzie.



    Na niebiesko zaznaczone są śrubki, które wkładamy od spodu. Na nie wejdzie cały fotel z suwnicami.



    7. Wkładamy fotel do środka (ostrożnie, ciężko go włożyć) i skręcamy wszystkie pozostałe śruby

    8. Cieszymy się fotelami z MK2 w MK1!





    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 19-11-2016 o 16:19

Podobne wątki

  1. Fotele z 8J do 8N
    Przez Piotr Orlik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 07:02
  2. Fotele z MK2 do MK1
    Przez RETTEVER w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 13:44
  3. Fotele z MK2 i ich montaż w MK1
    Przez dyzio217 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •